מדוע מתקיימת הרדיפה?

למה רודף המשטר את מתרגלי השיטה?

ראשית, יש לזכור שמדובר באותה מפלגה שרדפה את הסטודנטים בטיאננמאן ב- 89, אותו משטר שרצח מיליוני סינים במהפכת התרבות הגדולה, רדף את האינטלקטואלים ועוד מגזרים וקבוצות רבות אחרות. עכשיו רודף אותו משטר את הפאלון גונג. רדיפה ורצח של אזרחים וקבוצות אינם דבר חדש עבור המפלגה הקומוניסטית הסינית.

חשוב להבין שלא מדובר במפלגה הרוצה שהאנשים יהיו טובים או מוסריים, או כאלו שיכולים לחשוב עבור עצמם. להיפך – המשטר מעוניין שהאזרחים יעשו את מה שהמפלגה דורשת, גם אם הוא מנוגד למוסר האנושי (להלשין על ההורים למשל). מדובר בדיקטטורה הגדולה והעוצמית ביותר בעולם, שאחראית ללמעלה מ 80 מיליון מקרי מוות לא טבעי של אזרחים סינים, בקמפיינים שונים שנכפו על האוכלוסיה (כגון מהפכת התרבות הגדולה, הקפיצה הגדולה קדימה, רפורמת מאה הפרחים ועוד) מאז שעלתה המפלגה לשלטון.

מדובר במפלגה אנטיתיאיסטית, שהרסה בצורה שיטתית את התרבות המסורתית של סין. הפאלון גונג מדבר על אמונה (טוב מתוגמל בטוב ולהיפך), ומדגיש את הערכים המסורתיים של סין – בדיוק אותם ערכים שהמשטר ניסה להרוס.

ב-1999, כשהמשטר הבין שמדובר בכמות כל כך גדולה של אנשים, בין 70-100 מיליוני אנשים, הוא ראה בהם איום ופעל בצורה האופיינית לו – באלימות. בשנת 1999, היו למפלגה הקומוניסטית בסין רק 60 מיליוני חברים רשומים, פחות ממספר האנשים שתרגלו פאלון גונג בסין באותה העת.

אחרי כל ההסברים, מה שקורה מאז שנת 1999 הוא שמשטר מאוד אלים רודף, מענה ורוצח ציבור של עשרות מיליוני אנשים טובים שלא עשו שום דבר רע. לחמישית מאוכלוסיית העולם אסור לחיות לפי אמת, חמלה, סובלנות.

הרדיפה מוכרת בעולם, והיום אין עוררין על קיומה ועל חומרתה:

האומות המאוחדות (האו”ם):

“דיווחים מתארים מצבים מחרידים אודות העצורים, שרובם מתרגלי פאלון גונג, המתים כתוצאה מעינויים, הזנחה ומניעת טיפול רפואי. האכזריות והברוטאליות של מקרי העינויים הללו אינם ניתנים לתיאור”

– אסמה ג’אנגיר, החוקרת המיוחדת של האו”ם לענייני הוצאות להורג ללא משפט, דצמבר 2003 .

” בוצעה קצירת איברים ממספר עצום של מתרגלי פאלון גונג ללא הסכמתם, במספר רב של מוסדות רפואיים בסין. איברים חיוניים ובכללם לבבות, כליות, כבדים ורשתיות נקצרו בצורה שיטתית ממתרגלי פאלון גונג בבתי חולים שונים ברחבי סין החל משנת 2001. למתרגלי השיטה הוזרקו חומרים שגרמו לליבם להפסיק לפעום והם הומתו במהלך הניתוח להסרת האיברים או מיד לאחריו”

 – מאנפרד נובאק, החוקר המיוחד של האו”ם לענייני עינוים, מרץ 2007

הקונגרס האמריקני :

“בית הנבחרים קורא לממשלת סין להפסיק מיד את הרדיפה, ההפחדה, הכליאה והעינויים של מתרגלי הפאלון גונג ולשחרר באופן מיידי את מתרגלי הפאלון גונג העצורים”.

החלטה 605 , עברה ברוב של 412 תומכים מול מתנגד אחד. מרץ 2010

 דו”ח מחלקת המדינה (ארה”ב ) על זכויות אדם בסין 2008 : (Department of State)

“לפחות מחצית ממאות האלפים העצורים במחנות העבודה בכפייה בסין הם מתרגלי פאלון גונג. על פי דיווחים אחרים מספר מתרגלי הפאלון גונג העצורים הוא גדול בהרבה.”