מה זה פאלון דאפא

פאלון דאפא (המוכרת גם בשם פאלון גונג) היא דרך רוחנית עתיקה שמקורה בסין, בה מנסה האדם להתאים את עצמו לתכונות “אמת, חמלה, סובלנות” ולתרגל את גופו באמצעות תרגילי תנועה איטיים ומדיטציה.

– משמעות השם של השיטה באופן מילולי:

פא” (法) בסינית פירושו “חוק” , אך משמעות המילה היא גם “דרך היקום”, או “עקרונות היקום המהותיים ביותר”.

לוּן” (輪) פירושו “גלגל”.

דא” (大) פירושו “גדול”.

כך שאת המילה פאלון ניתן לתרגום גם כ”גלגל החוק”, ודאפא פירושו “החוק הגדול” או “העיקרון האוניברסלי”. זאת אומרת, פרוש המילים פאלון דאפא הוא גלגל החוק הגדול. פירוש המילה “גונג” (功) “שיטת תרגול”, או “אנרגית טיפוח”.

-השיטה ידועה בעולם בזכות ההשפעה החיובית שלה על בריאות המתרגלים ובשל יכולתה ליצור הרמוניה, שלווה ושקט נפשי. השיטה מתורגלת ע”י  מיליוני אנשים ב- 114 מדינות ברחבי העולם, ישראל בכללן.

הספר המרכזי של שיטת הפאלון דאפא נקרא ג’ואן פאלון (לסובב את גלגל החוק) ותורגם נכון לשנת 2011 ל-40  שפות.

-מייסד השיטה מר לי הונג ג’י הוכרז מספר פעמים כמועמד לפרס נובל לשלום וכמועמד לפרס סחרוב על חופש המחשבה על פועלו.

-בפאלון גונג אין “דמי חבר”, אין רשימת משתתפים, אין פולחן או סגידה, אין פיקוח או ניהול. אופן ישום ההבנות מהשיטה או כמות התרגול הם בחירה אישית שכל מתרגל בוחר בהתאם לסגנון חייו ורצונו.

-השיטה הוצגה לציבור בסין בשנת 1992 והפכה במהרה למאוד פופולארית ונפוצה. למעשה, תוך פחות מעשר שנים השיטה הפכה להיות שיטת התרגול הגדולה והנפוצה ביותר מסוגה בהיסטוריה של סין. בשנת 1999 המשטר הקומוניסטי הסיני בדק וגילה שישנם בין 70 ל- 100 מיליוני בני אדם שמתרגלים בשיטה.

-מאז ה- 20 ביולי 1999, המשטר הסיני רודף את מתרגלי השיטה בסין באמצעים החמורים ביותר שניתן לדמיין. עשרות אלפי דיווחים על עינויים קשים, לעיתים עד מוות, מכות חשמל, אונס, מחנות עבודה בכפייה, וכליאה בבתי חולים פסיכיאטרים תועדו וגונו על ידי האו”ם, ארגוני זכויות אדם, וממשלות רבות. על פי הדיווחים המאומתים, כל שלושה ימים בממוצע נרצח מתרגל פאלון גונג בסין על ידי המשטר.

-הרדיפה החמירה עד כדי קצירת איברים ממתרגלי השיטה. הערכות דו”חות צוותי החקירה השונים נעות בן עשרות למאות אלפי מתרגלים שנרצחים בסין לשם סחר באיבריהם לצורך תעשיית השתלות האיברים.

-מדובר ברצח עם לכל דבר ועניין: עשרות מיליוני בני אדם שהמשטר הסיני מנסה להכחיד בצורה שיטתית בכל האמצעים שלרשותו. מתרגלי הפאלון גונג העצורים בסין בבתי הכלא ובמחנות העבודה בכפיה הינם קבוצת אסירי המצפון הגדולה ביותר בעולם כיום.

-הרדיפה מלווה בתעמולה שקרית, דרך כל אמצעי התקשורת הסיניים (הנשלטים על ידי המשטר ) ודרך כל הסגל הדיפלומטי של המשטר. מטרת התעמולה לייצר אווירה שמאפשרת את הרדיפה (ובאותו הזמן להכחיש את קיומה) וליצור תדמית “תת-אנושית” למתרגלי השיטה – בלי שום קשר למציאות עצמה.

היכרות נרחבת יותר עם השיטה והורדה חופשית של ספרי השיטה וסרטי ההדרכה ניתן לעשות ב-he.falundafa.org