מציינים את ה-20 ביולי בישראל

לפני 19 שנה, ב-20 ביולי 1999, ראש המפלגה הקומוניסטית הסינית דאז, ג’יאנג דזה-מין, החל ברדיפה אכזרית של מתרגלי הפאלון דאפא (פאלון גונג) בסין, שמטרתו היא להשמיד את הטוב מליבם של האנשים הסינים.

פאלון דאפא היא שיטת תרגול רוחנית המתבססת על העקרונות של אמת, חמלה וסובלנות, וכוללת חמישה תרגילים מדיטטיביים פשוטים. השיטה צברה פופולריות אדירה בקרב העם הסיני (סקרים מראים שבזמנו, טרם הרדיפה, תרגלו כ-100 מיליון איש את השיטה), והובילה לשינוי אורח חייהם של מיליוני סינים רבים בהתאם לעקרונותיה. אלא שלמרבה הצער, אמת, חמלה וסובלנות הפחידו את ג’יאנג דזה-מין והוא החל ברדיפה אכזרית הנמשכת עד עצם היום הזה.

למרות הרדיפה האכזרית אשר כוללת עינויים מזעזעים ואף קצירת איבריהם של המתרגלים בכפייה על מנת לספקם לשוק השתלות האיברים הסיני, מתרגלי השיטה לא נקטו אף צעד אלים מאז תחילתה של הרדיפה, ונשארים נחושים ודבקים באמונתם.

מתרגלים מדיטציה בבאר שבע

מדי שנה ב-20 ביולי, נאספים מתרגלים מכל רחבי העולם כדי לציין את היום ולהעלות את המודעות הציבורית לנושא. השנה פעילות ה-20 ביולי בישראל נערכה בבאר שבע.  עשרות מתרגלי פאלון דאפא ישראלים התאספו בבירת הנגב, תרגלו את תרגילי השיטה, החתימו על עצומה הקוראת להביא את ג’יאנג דזה-מין לדין צדק, חילקו לעוברים ושבים עלוני מידע על אודות השיטה והרדיפה וגם פרחי לוטוס מנייר. מספר מתרגלות רקדו לצלילי מוסיקה (שהולחנה על ידי מתרגלי פאלון דאפא) ריקודים עדינים ומלאי חן המשקפים את היופי הנובע מלב טהור.

מתרגלות השיטה מציגות את היופי של הפאלון דאפא

דוד שמאילוב, סטודנט באוניברסיטת באר שבע, הגיע למקום הפעילות לאחר ששמע על קיומה דרך חבר. “החלטתי לבוא נבעה בעיקר מרצון להראות את תמיכתי במסע של אנשי הפאלון דאפא להעלאת המודעת לעינויים והרדיפה שהם סובלים תחת השלטון הסיני, ומתוך ניסיון, פעוט ככול שיהיה, לעזור לאנשי התנועה במאבקם. שמעתי על הפאלון דאפא לפני כשנתיים, אם כי על קצירת האיברים מאסירים בתור דבר מקובל בסין הייתי מודע גם לפני. מאז ביצעתי מחקר עצמאי על הרדיפה – קראתי את התחקירים והעדויות, ושמעתי גם את הטענות של הממשל הסיני נגד האשמות אלו. טענות הנגד של הממשל לא עמדו במבחן המציאות, ושימשו בעיקר שופר כדי לכנות את אנשי הפאלון דאפא כת החותרת תחת שלטונם, דבר שלא עולה בקנה מידה עם המטרות המוצהרות של התנועה, שברובה אינה שונה במטרותיה מכול תנועה רוחנית אחרת השואפת להביא לאנשיה שלווה ושיפור בחייהם. מכאן ברור שההתנגדות לתנועה באה מכיוון פחד מצד השלטון על הפופולריות של התנועה ותו לא, דבר אשר אינו זר למשטר הקומוניסטי של סין, הידוע בשל רדיפת תנועות דתיות, רוחניות, ומדיטטיביות כבר מזמנו של מאו”. אמר דוד.

מתרגלת מספרת לעובר אורח על הפאלון דאפא ועל הרדיפה של מתרגלי השיטה בסין

“הסיפור של אנשי הפאלון דאפא הוא עוד אחד ממני סיפורים רבים במשטר של סין,  אשר מחפש להישאר בשליטה מוחלטת על כול האוכלוסייה של סין, בלב ובנשמה, באופן שלא היה מבייש את המשטרים האפלים ביותר”, דוד הוסיף. “אך סיפורם של הפאלון דאפא כואב גם עקב העובדה שמעבר להשפלה והרדיפה, המשטר משתמש בכול אלו כדי לממן את עצמו, באמצעות מכירת איבריהם של אנשי התנועה לשאר העולם. דבר זה הופך את הרדיפה לעסק דמים מזעזע, חסר מוסר או סיבה מלבד בצע כסף מהסוג האכזרי ביותר. המשטר הסיני הוא משטר רוע, הממן ומתחזק משטרים דומים אליו (כגון צפון קוריאה, מופע אימים וסיוט של זכויות אדם ידוע לשמצה בפני עצמו). אלא שבגלל כוחו הפוליטי והכלכלי, אף אחת מהמדינות הגדולות לא פועלת נגד הפרות זכויות האדם המתרחשות בו. אך הפאלון דאפא יכולים להיות הקרבנות האחרונים של המשטר.”

אבל דוד רואה גם סימנים של תקווה. “העלאת המודעות כבר מראה סימנים, עם מדינות רבות שבחרו לאסור יבוא איברים מסין, במטרה לחסום את הברז שהופכת את הרדיפה של הפאלון דאפא לכל כך משתלמת למשטר. ובדיוק בגלל זה הגעתי. בגלל שהלחץ הזה עובד ויכול לעבוד. הרי המשטר כבר ניסה ללחוץ על ישראל לעצור הפגנות, מפגשים והרצאות של אנשים שהנושא חשוב לליבם, אך ניסיונות אלו לא צלחו בידו. העלאת המודעות היא חשובה לאין שיעור”.

סימון עבר במקום, ולאחר ששמע את הסיפור על הפאלון דאפא, אמר: “לשמוע את זה זה מחריד. צריך לכבד את האנשים ולא סתם להרוג. צריך להיות נגד ההריגה. קשה לשמוע את הדברים האלה. זה כמו במלחמת העולם השנייה [בזמן השואה], זה אותו דבר וזה מזכיר לי את זה. זה נותן לי הבזק כזה. אני מרגיש שבאמת צריך לתת להם את הלב שלנו ולעזור להם”.