עצרת מחאה וזכרון מול שגרירות סין בתל אביב

ביום שלישי ה-10 ביולי התאספו מתרגלי פאלון דאפא (פאלון גונג) מרחבי הארץ בתל אביב מול שגרירות סין כדי להביע מחאה נגד הרדיפה האכזרית שהמשטר הקומוניסטי בסין את  מתרגלי הפאלון דאפא.

מתרגלי השיטה עומדים עם שלטים הקוראים להפסקת הרדיפה 

פאלון דאפא היא שיטת תרגול רוחנית המתבססת על העקרונות של אמת, חמלה וסובלנות, וכוללת  חמישה תרגילים מדיטטיביים פשוטים.

לפני 19 שנה, ב-20 ביולי 1999, החל המשטר הקומוניסטי, בהוראתו של ג’יאנג דזמין (ראש המפלגה דאז), ברדיפה אכזרית נגד מתרגלי הפאלון דאפא בסין. המתרגלים בסין נכלאים בבתי כלא ובמחנות עבודה, עוברים עינויים קשים ואף משמשים כבנק איברים חי לצורך תעשיית השתלות איברים המשגשגת בסין. הרדיפה נמשכת עד עצם היום הזה.

מדי שנה מציינים תאריך זה מתרגלי השיטה ברחבי העולם בעצרות מחאה שקטות, ומזמינים את הציבור להצטרף ולנקוט עמדה. מתרגלי פאלון דאפא בישראל עמדו עם שלטים המגנים את הרדיפה והחזיקו תמונות של כמה מקורבנות הרדיפה. עוברים ושבים רבים שעברו במקום עצרו וקראו את הכתוב על השלטים. היו גם אנשים שהגיעו לתמוך במחאה במיוחד, ואחת מהם אף נסעה לשם כך נסעה כמה שעות בתחבורה ציבורית.

תמונות של כמה מקורבנות הרדיפה 

מספר אנשים נשאו דברים בעצרת, ביניהם יו”ר עמותת פאלון דאפא בישראל, ודים ברסטצקי. “כמעט 20 שנה אנחנו שומעים על משטר אלים שלא מצליח לנצח קבוצה של אנשים שלא מוכנים לעשות שום צעד אלים”, הוא אמר. “אז איך קורה שקבוצה שלא מוכנה לנקוט שום צעד אלים מביאה את המשטר –  אחד מהמשטרים הכי אלימים והכי אכזריים בהיסטוריה – למצב שהוא מבין שאין לו שום סיכוי לנצח במאבק הזה. הסיבה לכך היא שתלמידי הפאלון דאפא בסין לא רואים בזה מאבק. הסוד כיצד כמעט 20 שנה הם מצליחים לעמוד באופן איתן מול רדיפה כל כך אכזרית, הוא שהם מצליחים לא לתת לפחד, למאבק ולאלימות לחדור ללב שלהם ומצליחים לשמור בלב רק על אמת, חמלה וסובלנות”. הוא הוסיף כי “הרבה אנשים שואלים את עצמם מה קורה עם אנושות? לאן הכל הולך? מה קורה איתנו ומה לעשות? גם כאן אצלנו בבית אנחנו יכולים ללמוד ממתרגלי פאלון גונג. שכשהרוע מנסה לתקוף, אם אנחנו מסוגלים לשמור בלב על אמת, חמלה וסובלנות אז לרוע אין שום סיכוי לנצח”.

הרב חיים כהן שהגיע לתמוך בעצרת אמר בנאומו: “אנחנו רצים לקדם בריאות. אנחנו רוצים לקדם חמלה. אנחנו רוצים לקדם אמת. אנחנו רוצים לקדם סובלנות. אז מה פה הפשע? האם אתם כל כך מפחדים מהאמת?”

הרב חיים כהן – “האם אתם כל כך מפחדים מהאמת?” 

הרב דוד שפיץ, שגם הוא היה בין הנואמים, הסביר מדוע ליהודי ישראל צריך להיות אכפת ממה שקורה בסין: “העם היהודי, עם ישראל, בצאיתו ממצרים הביא לעולם את בשורת החירות. מצרים העתיקה ואולי גם זו המודרנית היא סמל לשעבוד. סמל להעבדת אדם ואדם. היום אנחנו רואים את השעבוד הזה לצערנו בסין”.

הוא הוסיף: “זהו שלטון [השלטון הסיני] שפוחד מאזרחיו שלו. זהו שלטון שמגביל את חרותיו של אזרחיו שלו. לכן זהו שלטון שמשעבד את האזרחים שלו. והעם היהודי שלראשונה לפני כ-2,500 שנה, בישר את בשורת החירות, לא יכול לעמוד מנגד. לא יכול לקבל ולהשלים שעם אחר משתמש במנגנונים, משתמש בתהליכים, כדי לשעבד אדם כלשהו”.

מתרגלים את תרגילי השיטה מול שגרירות סין בתל אביב

הצגת תרגילי שיטה ברחבת “הבימה”

שלושה ימים לפני העצרת מול השגרירות, ביום שבת, הגיעו כמה מתרגלי השיטה לרחבת “הבימה” שבתל אביב להציג את תרגילי השיטה ולספר לעוברים ושבים, שוחרי תרבות, צעירים ותיירים, על הרדיפה בסין נגד המתרגלים.

מציגים את תרגילי השיטה ברחבת הבימה 

המתרגלים סיפרו על השיטה ועל הרדיפה בסין לאנשים שעברו במקום. אלו היו שעות בין הערביים בהן נוהגים תושבי העיר לצאת עם ילדיהם לשחק ברחבה המרכזית מחוץ לתאטראותלפני שקיעת השמש. המתרגלים השתלבו במרכז הרחבה ויצרו מראה פסטורלי בנוף השקט עם התרגול. הייתה אוירה נעימה מאוד שמשרה תחושת שלווה עמוקה. הקהל שיצא מההצגות ניגש וביקש לדעת מי אנחנו. הם שאלו על פאלון דאפא, היכן אפשר ללמוד את התרגילים ולמה הרדיפה מתקיימת. אנשים רבים לקחו עלונים ופרחי לוטוס שהכינו המתרגלות.

מתרגלות מחלקות פרחי לוטוס ועלונים שבהם מידע על השיטה ועל הרדיפה