יום הפאלון דאפא בחיפה ובתל אביב

יום הפאלון דאפא בישראל

לפני 26 שנים בסין, הוצגה לציבור הרחב שיטת הטיפוח-תרגול העתיקה בשם פאלון דאפא (פאלון גונג). השיטה הוצגה על ידי מאסטר לי הונג ג’י.

שיטת פאלון דאפא כוללת 5 תרגילים מדיטטיביים והיא מתבססת על הערכים של אמת,חמלה וסובלנות. מתרגלים אותה בכ- 114 מדינות מסביב לעולם.

בכל שנה ב-13 במאי, מציינים את יום הפאלון דאפא בכל העולם. השנה, בתאריכים 11 ו-12 במאי ציינו את היום הזה מתרגלי הפאלון דאפא בישראל. הפעילות התקיימה בשתי ערים שונות בישראל.

יום הפאלון דאפא מגיע לחיפה

ביום שישי ב11/5/2018 בעיר חיפה שבצפון ישראל, התאספו עשרות מתרגלי פאלון דאפא מכל רחבי הארץ כדי, להציג את השיטה לציבור הרחב ולהעלות את המודעות לגבי הרדיפה האכזרית אשר מקיימת המפלגה הקומוניסטית בסין נגד מתרגלי השיטה בסין מאז שנת 1999.

מתרגלי פאלון דאפא מישראל התפצלו לקבוצות קטנות בעיר חיפה, במקומות מרכזיים וליד גן הבהאים (אתר תיירות מרכזי בחיפה). עלוני מידע על השיטה ועל אודות הרדיפה המתרחשת בסין, חולקו לעוברים ושבים ואנשים רבים הביעו התעניינות ותמיכה בפעילות

לגן הבהאים הגיעו אוטובוסים עם תיירים, וביניהם תיירים מהונג קונג. כשירדו מהאוטובוס, אחת המתרגלות הציעה להם חוברת מידע על הפאלון דאפא ועל הרדיפה, וחלק מהתיירים לקחו אותן. בהרף עין המלווה של הקבוצה הודיע בקול רם “סטופ, סטופ” והמתרגלת ראתה שהמלווה הסיני של הקבוצה לוחש באוזנו מה להגיד.  המתרגלת נעמדה אל מול הקבוצה ואמרה לכולם באנגלית: “בישראל הפאלון גונג חוקי וחופשי, זה בסדר לקחת”. זמן מה לאחר מכן ניגש בחור צעיר לבקש חוברת ואמר לנו: אני לא אוהב את הממשלה בסין. המתרגלת אמרה לו: אנחנו יודעים שהם מנסים לכפות עליכם את סעיף 23 שיאפשר להם לעשות בהונג-קונג כרצונם, כפי שהם עושים בסין. הבחור התפלא שאנחנו בישראל יודעים על הניסיון של המשטר בסין לעקוף את המערכת החוקית בסין ולבטל את החופש היחסי שיש להונג-קונג בשל התחייבותה של סין (כאשר קיבלה את המנדט על הונג-קונג מהבריטים) לקיים בה מערכת חופשית.

הסידור הזה נקרא: “מדינה אחת, שתי מערכות”.

התיירים ראו מתרגלים מבצעים את התרגילים ועומדים עם חולצות צהובות שכתוב עליהם “פאלון דאפא” מקדימה, ו”אמת, חמלה, סובלנות” מאחור – בסינית ובעברית.

מציגים את תרגילי השיטה באתר התיירות

מתרגלת מדברת עם עוברת אורח על שיטת הפאלון דאפא

מתרגל מדבר עם תייר באתר תיירות מרכזי בעיר חיפה

מתרגלת מספרת לתיירים על הרדיפה המתקיימת בסין

אדם צעיר בשם פאל עבר במקום הפעילות, וכששמע על הרדיפה בסין, אמר: “אני כאזרח במדינת ישראל מעולם לא שמעתי דבר כזה על סין. כמו שאני מופתע גם מיליונים שלא יודעים מהנושא הזה מופתעים, וככל שאתם תפיצו את זה, זה יופץ ויגיע להרבה אוזניים בעולם, וזה יגיע לידי פתרון שהשפיות תגבר על חוסר ההיגיון של הרשע הזה.”

“אני מקווה שתפיצו את זה כמה שיותר” הוסיף פאל.

מציגים את תרגילי הפאלון דאפא ברחבת “הבימה” בתל אביב

ביום שבת ב12/5/18 התאספו מתרגלי הפאלון דאפא ברחבת “הבימה” בתל אביב להציג את תרגילי השיטה ולהעלות את המודעות לרדיפתה בסין. במקום, היו מספר רב של עוברים ושבים שרבים מהם התעניינו במייצג התרגילים ושאלו שאלות רבות.

היה נדמה שאנשים רבים הופתעו לשמוע ששיטת מדיטציה שמלמדת לחיות על פי אמת,חמלה וסובלנות נרדפת על ידי המשטר בסין. בנוסף העוברים ושבים התעניינו ושאלו היכן אפשר ללמוד ולהכיר את השיטה בישראל.

מתרגלים מדיטציה ברחבת “הבימה” בתל אביב