מציגים את הפאלון דאפא בעיר בית שמש

“הייתי בדרך לעבודה ופשוט נעצרתי כאן וזה עושה לי טוב. הרגשתי חיבור, שמשהו מדבר אלי פה. משהו אנרגטי ורוחני. משהו בנשמה אולי. הנושא של ‘האמת’ הכי דיבר אלי”, אמרה עוברת אורח שהתרגשה עמוקות מהמראה של מתרגלי הפאלון דאפא בישראל מציגים את תרגילי השיטה. “תודה”, היא אמרה והלכה לדרכה שעיניה רטובות מדמעות של התרגשות.

המפגש הזה התרחש ביום שישי, ה-17 באוגוסט, בבית שמש שבישראל. כמה עשרות מתרגלי השיטה הרוחנית פאלון דאפא (פאלון גונג) התאספו במרכז העיר כדי להציג את תרגילי השיטה ולספר לעוברים ושבים על הרדיפה האכזרית שמתקיימת כנגד המתרגלים בסין.

מציגים את תרגילי הפאלון דאפא

בית שמש היא עיר חרדית ברובה, ורוב האנשים שעברו במקום אכן היו מהזרם החרדי. בדומה לכמה רבנים חשובים שהביעו בעבר את תמיכתם בהפסקת קצירת האיברים ממתרגלי הפאלון דאפא, רבים מהעוברים ושבים הביעו גם הם את תמיכתם וחתמו על עצומות הקוראות לעלות לדין צדק את אחראי לרדיפה, ראש המפלגה הקומוניסטית לשעבר, ג’יאנג דזה מין.

אנשים חותמים על העצומה הקוראת לעלות לדין צדק את האחראי לרדיפה ג’יאנג דזה מין

פאלון דאפא היא שיטת תרגול רוחנית המתבססת על העקרונות של אמת, חמלה וסובלנות, וכוללת חמישה תרגילים מדיטטיביים פשוטים. השיטה צברה פופולריות אדירה בקרב העם הסיני (סקרים מראים שבזמנו, טרם הרדיפה, תרגלו כ-100 מיליון איש את השיטה), והובילה לשינוי אורח חייהם של מיליוני סינים רבים בהתאם לעקרונותיה. אלא שלמרבה הצער, אמת, חמלה וסובלנות הפחידו את ג’יאנג דזה-מין והוא החל ברדיפה אכזרית הנמשכת עד עצם היום הזה. רדיפה אשר כוללת עינויים אכזריים וקצירת איבריהם בכפייה של מתרגלי הפאלון דאפא בסין.

במקום הפעילות שררה אנרגיה מאוד נעימה ושמחה. פרחי לוטוס מנייר ועלוני מידע רבים חולקו ואנשים רבים ניגשו אל המתרגלים כדי לחתום על העצומות.

מתרגלות רוקדות ריקודים עדינים ואלגנטים וממחישות את היופי של השיטה

כמה מהמתרגלות רקדו ריקודים עדינים ואלגנטים לצלילי מוסיקה שהולחנה על ידי מתרגלי פאלון דאפא מרחבי העולם. אנשים רבים עצרו במקום וצילמו את הרקדניות והביעו התעניינות רבה במתרחש.

שרון טל היא מורה לאנגלית בבית ספר בבית שמש. “מה שאני רואה פה זה משהו נדיר. סין צריכה את חופש הביטוי. צריך שיהיה שם יותר חופש לאנשים להחליט על עצמם”, היא אמרה.

שרון טל מורה לאנגלית בבית ספר בבית שמש

רחל יצחק שעובדת באקדמייה לשוטרים בבית שמש הייתה המומה ששמעה על הרדיפה שמתרחשת כיום בסין. “פעם ראשונה שאני שומעת את הדברים האלה,  ולא ידעתי שיש דברים כאלה שקורים בסין”, היא אמרה. “זה ממש מזעזע. איך הלב של האנשים מרשה להם לבצע רוע שכזה. אין להם רגש?”

רחל יצחק עובדת באקדמיה לשוטרים בבית שמש