25 באפריל 1999 – היום בו הטוֹב ניצח

 

משהו מרשים אירע ברחובות בייג’ינג השבוע לפני 16 שנה. זו הייתה התחלה של שרשרת אירועים אדירה של אירועים בעלי משמעות שעדיין מתרחשים היום ברחבי סין.

המחאה בעלת ההקף הגדול ביותר בהיסטוריה הסינית של ימינו

ב-25 באפריל 1999 התייצבו מתרגלי הפאלון גונג כדי שקולם יישמע. הם היו מודאגים מהטון ההולך ומתקשח של כלי התקשורת בסין, המשמעים שופרי תעמולה למשטר. הדאיג אותם גם מעצר של עשרות מתרגלי פאלון גונג בטיאן-ג’ין השכנה. אלפי מתרגלים הלכו לבקש צדק עבור הפאלון גונג. זו הפכה להיות המחאה השקטה הגדולה ביותר בדברי ימי סין של ימינו.

כעשרת אלפים של מתרגלים הגיעו להגן על אמונתם, ולעמוד לימין מה שהאמינו שהוא נכון וצודק, ולבקש צדק עבור עמיתיהם שנעצרו ללא עילה חוקית ולא שוחררו.

בסוף היום הם השיגו את שביקשו, ואז התפזרו בשקט לבתיהם.

מאחורי הקלעים: בכירי המפלגה קושרים לדכא את הפאלון גונג

יו”ר המפלגה הקומוניסטית הסינית ג’יאנג זמין וכמה בכירים אחרים מצמרת המפלגה כבר החלו להניע את גלגלי הרדיפה לדיכוי הפאלון גונג. הם ראו את הפופולריות הגואה של השיטה בעם הסיני והיו מודאגים וחרדים מכך. הם ראו בכך מעין תחרות לכוחם הם.

בשנים שלפני כן הפאלון גונג קיבל הרבה תשבחות מהרשויות, אך ככל שהפופולריות שלו התעצמה, המשטר החל לפרסם סיפורי תעמולה משמיצים נגד השיטה בכל כלי התקשורת של סין – שכולם נשלטים על ידו – בתדירות גוברת והולכת.

מתרגלי הפאלון גונג הגיעו ב-25 באפריל לעתור לצדק אל מול משרד העתירות הרשמי, וזוהי זכות חוקית ומסורתית המעוגנת בחוקה הסינית לאורך ההיסטוריה.

אולם אותה קליקה של ג’יאנג זמין שתכננה למחוץ את הפאלון גונג הנחתה את משטרת התנועה להפנות את כל המתרגלים אל מתחם הממשל הראשי ג’ונג-נאן-האי ולסדר אותם כך שייראו כמכתרים את מתחם הממשל.

מדוע?

משום שזו הייתה הזדמנות פז לתעמולה לטעון שמתרגלי הפאלון גונג “שמו מצור” על מתחם הממשלה המרכזית.

העתירה השקטה והמסודרת הזאת כונתה על ידי כלי התקשורת הנשלטים על ידי המשטר כ”מצור על הממשלה המרכזית”

ביום ההוא יד הטוּב הייתה על העליונה

ג’ו רונג-ג’י, ראש הממשלה דאז, ראה את ההתאספות והסכים להיפגש עם נציגים מתוכם. הוא הסכים לבקשותיהם לשחרר את אלו שנעצרו ללא עילה חוקית בטיאן-ג’ין, ומסר כי הממשלה איננה נגד הפאלון גונג.

כל המתרגלים התקפלו ועזבו בשקט את המקום, כשהם רגועים שבקשותיהם התקבלו ושיהיה צדק כלפי האמונה שלהם.

ביום ההוא הייתה יד הטוב על העליונה.

ביום ההוא הפאלון גונג נתן לאזרחי סין תקווה שהטוב יכול לנצח את המפלגה שהביאה למוות לא טבעי של 90 מיליון מאזרחיה באגרוף הברזל של 50 שנות שלטונה.

הסיפור לא הסתיים בכך

שלושה חודשים בלבד לאחר מכן המשטר הנחית קמפיין דיכוי ורדיפה נגד הפאלון גונג, בכוונה להכחיד אותו תוך שלושה חודשים.

אבל היום, כמעט 16 שנים לאחר מכן, מיליוני מתרגלים של הפאלון גונג עדיין נחושים באמונתם השקטה, ועומדים עמידה שקטה ולא אלימה נוכח גלי הדיכוי האלימים והבלתי פוסקים ונוכח תעמולת השטנה.

אז אף על פי שאותו יום נגמר בטוב, המפלגה נקטה בכל אמצעי שהיה בידה לנסות להפוך את כיוון הדברים לכיוון הרע.

אין ספור מתרגלי פאלון גונג נכלאו בשל אמונתם. עשרות אלפים מהם עונו באכזריות. אלפי מקרי מוות כתוצאה מהרדיפה תועדו ואומתו על כל פרטיהם, ומאמינים שלפחות 40,000 עד 60,000 מתרגלים נרצחו תוך כדי לקיחת איבריהם החיוניים לתעשיית ההשתלות של המשטר.

ביום השנה ה-16 לאירוע ההיסטורי הזה נזכור את העוצמה השקטה של האירוע שבו האמונה של אנשים בעקרונות נעלים אפשרה להם לעמוד מול הדיכוי בשלווה ובאצילות. זה יום לזכור אותו!