1843 מתרגלי פאלון גונג נעצרו או הוטרדו באפריל 2017

16 ביולי, 2017 | מאת כתב מינג-הווי

על-פי מידע שהצטבר באתר מינג-הווי, 1,843 מתרגלי פאלון גונג נעצרו או הוטרדו באפריל 2017 כחלק מהרדיפה של המק”ס נגד השיטה הרוחנית פאלון גונג.

מתוך 686 מתרגלים שנעצרו, 224 עברו חיפוש וביזה בביתם, 259 מהם חזרו לביתם. מקרי ההטרדות כללו חיפוש וביזה של שוטרים בבתי המתרגלים, החרמת חפצים אישיים, ציתות לטלפון וצילום והקלטות ווידיאו בכפייה.

מאז חודש מארס יש עלייה משמעותית במספר ההטרדות. כוחות משטרה בכל רחבי המדינה קיבלו הוראה לערוך בדיקה של מתרגלים כדי “להבטיח את היציבות החברתית” בסביבות הימים הרגישים של הקונגרס העממי הלאומי ושל הוועידה המייעצת הפוליטית העממית. אף על-פי ששני האירועים רמי הדרג הסתיימו, הטרדות המתרגלים נמשכו גם בחודש אפריל.

במהלך המבצעים האלה סחטו השוטרים סך כולל של 181,420 יואן מ-41 מתרגלים. הכסף בא ברובו מהחרמת מזומנים בזמן הפשיטה על הבתים. היו גם צורות אחרות של ענישה כספית שכללו השעיה בלתי חוקית של משכורות ופנסיות של מתרגלים.

המעצרים וההטרדות התרחשו ב-30 פרובינציות ועיריות בשלטון מרכזי. המספר הגדול של מעצרים נרשם בפרובינציות שאן-דונג (104) וג’י-לין (73). רוב מקרי ההטרדות נרשמו בפרובינציית ליאו-נינג (275) ואחריה פרובינציית שאן-דונג (244).

מספר המתרגלים שנעצרו והוטרדו בכל פרובינציה באפריל 2017

להלן דוגמאות למקרים של מעצרים והטרדות שקרו באפריל:

מעצרים חוזרים ונשנים

מר טו צ’ינג-גואנג- ממיי-ג’ואו בפרובינציית גואנג-דונג. הוא היה כלוא 3 פעמים מאז החלה הרדיפה ב-1999. הוא נעצר לראשונה בנובמבר 2010 בשל שיחה עם אנשים על הרדיפה. הרשויות גזרו עליו 3 וחצי שנים בכלא מיי-ג’ואו. הוא שוחרר בנובמבר 2013. ב25 בינואר 2017 עצרו אותו שוב מאותה סיבה. שוטרים פשטו על ביתו. מר טו הועבר בתקופת ראש השנה הסינית למרכז מעצרים למשך 5 ימים.

מעצרו האחרון היה ב-12 באפריל, אחרי שהמשטרה פשטה על ביתו והחרימה חפצים אישיים שונים. באותו חודש מעצרו אושר רשמית רטרואקטיבית על ידי משרד התביעה. הוא מוחזק כעת במרכז המעצרים של מועצת מיי-ג’יאנג.

34 מתרגלים נעצרו כגמול של שהגישו תלונות משפטיות רשמיות נגד ג’יאנג דזה-מין

גב’ וואנג יאן-יאן- היא מתרגלת פאלון גונג מנפת טאי-קאנג בפרובינציית הה-נאן. היא עבדה במכון המחקר לרכבים ממונעים בבייג’ינג.

ב-28 בדצמבר 2016 הגיעו שוטרים למקום עבודתה וחקרו אותה לגבי התלונה הרשמית החוקית שהגישה נגד ג’יאנג דזה-מין, לשעבר יו”ר המק”ס שיזם והנחה את הרדיפה נגד הפאלון גונג. הם דרשו ממנה לכתוב “הצהרת חרטה” ולבטל את התלונה. גב’ וואנג סירבה.

ב-4 בינואר 2017 הודיע לה מנהל משאבי אנוש במקום עבודתה שהחברה אינה יכולה לעמוד עוד בלחצי משטרת בייג’ינג ומשטרת הה-נאן, ופיטר אותה.

ב-13 באפריל היא נעצרה בביתה ביחד עם אביה. השוטרים ערכו חיפוש בבית והחרימו מדפסת וחומרי פאלון גונג. אחותה, תינוק בן שנתיים, ואמה המשותקת נותרו בבית. פרטים נוספים בכתבה באנגלית: Beijing Engineer Forced to Resign and Arrested for Suing Former Dictator Jiang Zemin

גב’ באי יאן-צ’ינג- מהעיר האן-ג’ונג בפרובינציית שא-אן-שי נעצרה ב-25 באפריל. השוטרים שלחו אותה למרכז לשטיפת מוח משום שהגישה תלונה פלילית נגד ג’יאנג. היא שוחררה באותו היום.

מר סון באי-פאנג וגב’ ג’או ג’ין-פנג- מצ’אנג-צ’ון בפרובינציית ג’י-לין נעצרו בתחילת אפריל ושוחררו לאחר מכן.

אלימות אכזרית של המשטרה

גב’ רן גווי-לאן- מנפת שואן-הואה בפרובינציית הה-ביי. ב-16 באפריל הוכתה על ידי 3 נציגי המפלגה בעיירה המקומית משום שחילקה חומרי פאלון גונג. הם הכו אותה בתורנות וכתוצאה מכך ראשה התנפח ועיניה ואוזניה נחבלו. כשהביאו אותה לתחנת המשטרה לא נערכה כל חקירה על המכות שקיבלה. היא הועברה למרכז המעצרים בעיר ג’אנג-ג’יאה-קואו.

מר ג’נג צ’ינג-גואו- מג’ין-ג’ואו שבפרובינציית ליאונינג נעצר על ידי 5 שוטרים . במהלך המעצר בעט אחד השוטרים במר ג’נג, פגע בכתפו ושבר את זרועו העליונה. כשהיה מאושפז, השוטרים הכו אותו השוטרים על פניו בחפץ כבד ושברו שתיים משיניו הקדמיות.

מר ג’נג היה במעצר 15 יום כשבמהלכם לא הרשו למשפחתו לראותו. ב-21 באפריל הודיעו למשפחתו שהוא ישאר עוד 15 יום במעצר.

קמפיין “דפיקה על הדלת”

החל ממארס, שוטרים בפו-שון שבפרובינציית ליאו-נינג מצלצלים או מבקרים מתרגלים מקומיים בתואנה של ניהול סקר הנקרא בפיהם “קמפיין דפיקה על הדלת”. לשוטרים הייתה רשימת שמות של מתרגלים, ולדבריהם התקבלה הוראה מגבוה לתחקר את המתרגלים ברשימה הזאת.

הקמפיין הזה נמשך גם באפריל וכמעט 100 מתרגלים סבלו מהטרדות. המתרגלים נשאלו שאלות כמו “מה אתה חושב על פאלון גונג?” ו- “האם אתה עדיין מתרגל?” אלה שנשאלו וסירבו לוותר על אמונתם, היו צריכים לתת טביעת אצבע וטביעת כף יד.

ב-19 באפריל הוטרדו 5 מתרגלים על ידי המשטרה:

גב’ גווי-פן- שוטרים נכנסו לביתה ושאלו אותה אם היא עדיין רוצה לתרגל. כשהשיבה בחיוב השוטרים צילמו אותה בווידיאו בטענה שהם רק מתעדים את הביקור אצלה.

קבוצת שוטרים נוספת הטרידו 3 מתרגלות אחרות בביתן ולאחר מכן פנו לביתה של עוד מתרגלת ושאלו שאלות דומות.

הטרדה בשם פרויקט “עזרה לעניים”

בסוף מארס ותחילת אפריל, בכירים בבאו-דינג שבפרובינציית הה-ביי נכנסו לבתיהם של 6 מתרגלים בתואנה של מבצע בשם “עזרה לעניים”. כשגילו בבית חומרי מידע על פאלון גונג, הם היו מזעיקים את המשטרה.

גב’ דואן ג’יאן-הואה- ב-31 במארס הגיעו לביתה 5 בכירים והחלו לבדוק מיד כל חדר בביתה. כשמצאו ספרי פאלון גונג הם יידעו את המשטרה. גב’ דואן ברחה דרך החלון. השוטרים הגיעו והחרימו מחשבים ועזרים בשווי של כמעט 20,000 יואן. כמו כן הורידו ה/שוטרים את כל התמונות של הפאלון דאפא מהקירות וקרעו אותן.

ב-7 באפריל השוטרים חזרו לביתה, אבל גב’ דואן לא הייתה עדיין בבית. הם לקחו לחקירה את גיסה ובעלה.

גב’ טונג גואו-לאן- הייתה גם היא על כוונת המשטרה באותו פרויקט ב-31 במארס. המשטרה ערכה חיפוש בביתה והחרימה פריטים בשווי של כמעט 1,500 דולר. גב’ טונג נלקחה לתחנת המשטרה ושוחררה מאוחר יותר.

באחד באפריל אותה קבוצת בכירים הגיעה גם לביתה של גב’ ג’נג באו-יינג. שוטרים שהוזעקו למקום החרימו את המחשב שלה, המדפסת וספרי פאלון גונג בשווי 1,000 דולר.

מכווני מטרה במשך זמן ארוך

מר לין שי-וון וגב’ דינג שו-לאן- מתרגלים בני כמעט 90 מיאן-טי בפרובינציית שאן-דונג. פעילויותיהם כמתרגלים כללו בעיקר קריאה בספרי פאלון גונג. בבוקר ה-20 באפריל בלשי משטרה נכנסו בכוח לביתם והחרימו את הספרים שלהם ואת כל סרטי הווידיאו בביתם