15 שנים של אכזריות חסרת רחמים: 445 מתרגלי פאלון גונג הוכו ללא הפסק עד שמתו

 

[נכון לכתיבת המאמר אומתו באופן מוחלט 445 מקרים של מתרגלי פאלון גונג שהוכו עד מוות במעצר או בכלא.]

ב-12 באוקטובר 2000 כמה שעות לאחר שנעצר, הוכה עד מוות המתרגל שואן צ’נג-שי (Xuan Chengxi), איכר בן 61 משאן-דונג. מר שואן הוכה ללא הפסקה בבניין הממשל המחוזי יו-הה על ידי שוטרים וסוכנים של “משרד 610”. כשאיבד את הכרתו, שפכו עליו מים קרים כדי להעיר אותו והמשיכו להכותו עד שמת.

המתרגל שואן צ’נג-שי (Xuan Chengxi)

מבלי להודיע למשפחתו, שרפו השוטרים את גופתו. לאחר מכן הודיעו למשפחה שמת מהתקף לב והאשימו אותו “בשיתוף פעולה עם גורמי השפעה בכוונה להפיל את המשטר”.

ב-23 בנובמבר 2000 נעצרה המתרגלת ג’או ג’ינג (Zhao Jing) בת 19 מג’י-לין בדרכה לעתור לממשל בבייג’ינג להפסיק לרדוף את הפאלון גונג. היא מתה זמן קצר לאחר מכן, אחרי שהוכתה במרכז המעצרים.

על-פי כתבה שפרסם רדיו :Free Asia “אביה הבחין על גופתה בסימנים רבים של מכות. המשטרה המקומית מיהרה לשרוף את הגופה באותו היום ולא אפשרה לאב לצלם אותה”. המשפחה אמרה בריאיון מאוחר יותר למינג-הווי, שהם גילו באפרה שני חוטי מתכת.

המתרגלת ג’או ג’ינג (Zhao Jing)

צ’ו צונג-רווי (Chu Congrui) מתרגלת צעירה נוספת בת 19 הוכתה גם היא עד מוות על ידי שוטרים. צ’ו נעצרה באחד בדצמבר 2000 בכיכר טיאננמן כשהפגינה נגד רדיפת הפאלון גונג. היא מתה 12 יום מאוחר יותר מכלא האי-דיאן בבייג’ינג. פניה היו מצולקות ומושחתות וכל גופה היה מלא בדימומים.

המתרגלת צ’ו צונג-רווי (Chu Congrui)

אלה הם שלושה מקרים מתוך 445 מתרגלי פאלון גונג שהוכו עד מוות בשל אמונתם, ב-15 השנים האחרונות. מקרי מוות ממכות מסתכמים ב- 11.7 אחוז מתוך סך מקרי המוות ברדיפה שאומתו עד כה. (לפרטים היכנס לאתר מינג-הווי – מקרי מוות).

מתרגלי פאלון גונג נרצחים מדי חודש מאז החל המשטר הקומוניסטי ברדיפה נגד הפאלון גונג ב-20 ביולי 1999.

כדי לכפות על מתרגלים לוותר על הפאלון גונג, הרשויות לעתים קרובות מפעילות סוגים שונים של עינויים בו-זמנית על המתרגל, כמו מכות, חִשמול באלות חשמל, האכלה בכפייה, תלייה בפרקי הידיים, מניעת שינה ועוד.

מיקוד המאמר הזה הוא על מתרגלים שהוכו עד מוות בידיים חשופות, או במכשירים וחפצים יומיומיים. (לפרטים היכנס לאתר מינג-הווי – שיטות עינויים).

אספנו נתונים המראים היכן בדיוק התרחשו 442 מתוך 445 מקרי המוות האלה במכות.

מתוך 442 המקרים שמיקומם ידוע, 419 מתרגלים הוכו במהלך המעצר או בהיותם כלואים בתחנות משטרה, מרכזי מעצרים, מחנות עבודה, בתי כלא, מרכזים לשטיפת מוח ומתקני מעצר אחרים, לא רשומים, שהוקמו מחוץ לחוק.

מתרגלים רבים מתו בעודם עדיין במעצר. לדוגמה מתוך 109 מתרגלים שהוכו בתחנות משטרה, 77 (70.6 אחוז) מתו טרם שחרורם.

5 מתרגלים הוכו תוך כדי העברתם ממתקן אחד לשני. עוד 18 מתרגלים הוכו במהלך מעצרם, כולל 11 מתרגלים שהוכו באכזריות בביתם. בסך הכול 23 מתרגלים מתו ממכות במהלך העברה או מעצר.

לסיכום, 51 אחוז מתוך 445 מתרגלים מתו בעודם תחת מעצר/כליאה של המשטרה.

נתוני מיקום מקרי מוות ממכות של מתרגלי פאלון גונג מ-1999 ועד יוני 2014

נתוני גיל מתרגלי הפאלון גונג שהוכו עד מוות

בקרב 445 המתרגלים שהוכו עד מוות הגיל הממוצע היה 48.

הפיזור הגיאוגרפי של מתרגלי פאלון גונג שהוכו עד מוות

חמשת הפרובינציות עם מספר מקרי המוות הגבוה ביותר היו שאן-דונג, הֶה-ביי, ליאו-נינג, היי-לונג-ג’יאנג וג’י-לין. כולן נמצאות בצפון-מזרח סין.

מקרי מוות כתוצאה ממכות

גלגל העין של המתרגל לי דזאי-ג’י יצא ממקומו לאחר מכות פראיות

מר לי דזאי-ג’י (Li Zaiji) בן 44 היה המתרגל הראשון שהוכה עד מוות בעיר ג’י-לין. הוא נעצר ב-1999 בדרכו לבייג’ינג לעתור למען הפאלון גונג. המשטרה גזרה עליו ללא כל הליך תקין שנה במחנה עבודה בכפייה. הוא מת ב-8 ביולי 2000. לדברי משפחתו, גבו היה מלא בסימנים שחורים סגולים ורקתו השמאלית הייתה שקועה פנימה. נראה היה שדחפו פנימה חזרה את אחד מגלגלי עיניו לתוך ארובת העין וקיבעו אותו עם גזה. פרטים בכתבה באנגלית.

המתרגל לי דזאי-ג’י (Li Zaiji)

כלי דם של המתרגל וואנג בּין נקרעו

המתרגל וואנג בּין (Wang Bin ) בן ה-47 היה מהנדס מחשבים. ב-27 בספטמבר 2000 הוא הוכה במשך כשעה על ידי 4 אסירים במחנה העבודה בכפייה דונג-פנג בפרובינציית היי-לונג-ג’יאנג. כלי דם בצווארו נקרעו, כמה מעצמותיו היו שבורות וכל גופו היה מכוסה בחבורות. הוא נפטר ב-4 באוקטובר אחרי אי ספיקת לב.

חוט השדרה של המתרגל זואו וון-ג’י היה שבור ואיבריו פגועים

המתרגל דזואו וֶון-ג’י (Zou Wenzhi) מת בגיל 54. ב-16 באוקטובר 2000 הוא הוכה על ידי שוטרים וצוות הביטחון במקום עבודתו. גופו היה מכוסה בחבלות ופגיעות. חוקר מקרה המוות אישש את העובדה שחוט השדרה שלו נשבר ושניכרה פגיעה חמורה באיבריו הפנימיים ובכלל זה בלבו. פרטים במאמר באנגלית.

המתרגל דזואו וון-ג’י (Zou Wenzhi)

המתרגל צ’ן גווי-בין הוכה בפראות והושלך לשלג

בעקבות מעצרו בינואר 2001 נלקח המתרגל צ’ן גווי-בין (Chen Guibin) בן ה-35 למשרד הביטחון במקום עבודתו והוכה בפראות על ידי ארבעת אנשי הביטחון במקום. שתי עצמות הצוואר שלו נשברו וכל גופו שותק. אחרי המכות השליכו אותו אנשי הביטחון החוצה לשלג במשך יותר משעה.

כשנשלח בסופו של דבר לבית החולים, היה כבר מאוחר מדי. הוא נשם בקושי, סבל מהתייבשות וחוסר יכולת לשתן. הוא נפטר בכאבים נוראיים ב-7 בפברואר 2001. פרטים במאמר באנגלית.

המתרגל צ’ן גווי-בין (Chen Guibin) ומשפחתו

המתרגל הה שינג-זונג הוכה למוות באמצע רחוב

ב-8 בדצמבר 2001 המתרגל הה שינג-דזונג (He Xingzong) בן 55 התעמת עם שוטרים כשתלה עלונים לגבי רדיפת הפאלון גונג. כשסירב לשתף פעולה עם דרישותיהם, הכו אותו השוטרים למוות ברחוב. חוקר מקרה המוות קבע שמותו נגרם כתוצאה מ”תאונה”. כשהכינו אותו להלוויה גילו בני משפחתו על צווארו שתי טביעות ידיים עמוקות. הצד האחורי של ראשו היה חבול חמורות ואשכיו היו מחוצים. פרטים במאמר באנגלית.

המתרגל הה שינג-דזונג (He Xingzong)

המתרגל צ’ן באו-ליאנג מת במחנה עבודה בכפייה לאחר שהופל ארצה ונרמס

המתרגל צ’ן באו-ליאנג (Chen Baoliang) בן 66 הוכה במחנה העבודה בכפייה שואנג-קואו עד מוות משום שאמר לסוהרים להפסיק לענות את מתרגלי הפאלון דאפא. יומיים לפני מותו הסוהרים הסיתו אסירים פליליים להכותו באכזריות והעניקו להם בונוס על כך. יומיים לאחר מכן הסוהרים הפילו אותו ארצה, קפצו עליו ורמסו אותו. אחרי חצי שעה כזאת של התעללות התמוטט מר צ’ן ונפטר כעבור דקות. פרטים במאמר באנגלית.