רופא נעצר בסין על הפרות בנושא השתלות איברים, הד לגינוי הבינ”ל על פשעי קצירת האיברים של המשטר

אחד מרופאי ההשתלות בסין, המוזכר בספר Bloody Harvest , נעצר בסוף יולי על ידי הרשויות בסין.

על כך הודיע עורך הדין הקנדי הידוע לזכויות אדם בינ”ל, דיוויד מטאס, בפורום שהתקיים ב-29 ביולי במסגרת הכנס העולמי להשתלות איברים שהתקיים בסן פרנציסקו. הפורום “רפואת ההשתלות על צומת דרכים” הועבר על ידי הארגון הבינ”ל “רופאים נגד קצירת איברים” (DAFOH).

אף על פי שההאשמה נגד הרופא הבכיר ג’ו יון-סונג (Zhu Yunsong) אינה ספציפית קצירת איברים בכפייה ממתרגלי פאלון גונג, מעצרו מעיד עוד יותר על קיום קצירת איברים בכפייה בסין.

ד”ר ג’ו יון-סונג עבד בבית חולים ראשי, וביצע ניתוחי השתלות במשך שנים רבות. הוא כתב מאמרים רבים על נושא ההשתלות.

דיוויד מטאס סיפר כי במחקר שנערך לגבי ההאשמות נגד המשטר בסין, חוקר מיוחד התחזה לפציינט ודיבר בטלפון עם ד”ר ג’ו. בתמליל השיחה ד”ר ג’ו מודה שהוא משתתף בניתוחי השתלות של איברים ממתרגלי פאלון גונג.

את דו”ח המחקר “קציר דמים” שהיווה בסיס לספר ניתן לקרוא בעברית כאן. הדו”ח נערך על ידי דיוויד מטאס ודיוויד קילגור (שהיה תת-שר חוץ בממשלת קנדה ותובע מחוזי).

גינוי בינ”ל לקצירת האיברים בכפייה הנעשית בסין

כנס ההשתלות הבינ”ל (WTC) שאב כ-7,000 בעלי מקצועות רפואה אקדמיים ורופאי השתלות. מנגד, 35 פניות של רופאי השתלות סינים נדחו על ידי המארגנים על בסיס של חשד בהפרה של אתיקה רפואית.

פרופסורית מהאוניברסיטה הרפואית של וורשה סיפרה כי לאחרונה היא סירבה לאשר פרסום של מאמר מדעי שנוגע להשתלות איברים, משום שהכותב לא יכול היה לומר מה מקור האיברים. עמיתיה של הפרופסורית נתקלו בבעיות דומות כשבדקו מאמרים שהגיעו מסין.

דיוויד מטאס ציין כי המשטר הקומוניסטי בסין מנסה להגדיל את מקורות האיברים בכך שהוא מגדיל את המעצרים הלא חוקיים של מתרגלי פאלון גונג, ובכך ששוטרים ופקידי ממשל פורצים בכוח לבתי מתרגלים ולוקחים מהם בכפייה דם ורוק. לפעמים הם לוקחים דגימות בכפייה אפילו בחוץ, ברחוב.

אתר מינג-הווי מדווח שרוב איסופי הדגימות הם בפרובינציות ליאו-נינג וגווי-ג’ואו. השוטרים אמרו למתרגלים שהם מוציאים לפועל הוראות מגבוה.

הסופר והחוקר איתן גוטמן, לשעבר חבר ב”צוות החשיבה” של ממשלת ארה”ב , ניתח בפורום את הנתונים ואת מדיניות המשטר בסין בנושא קצירת האיברים, והוא חושש שהמשטר בסין מנהל מאגר נתונים נרחב של ד.נ.א של מתרגלי הפאלון גונג.

דיוויד מטאס, עורך דין קנדי לזכויות אדם בין-לאומיות ואחד ממחברי דו”ח “קציר דמים” שאישש את ההאשמות נגד המשטר בסין לגבי קצירת איברים בכפייה ממתרגלי פאלון גונג בהיקף נרחב

הסופר והחוקר איתן גוטמן, לשעבר חבר ב”צוות החשיבה” של ממשלת ארה”ב , חושש שהמשטר בסין מנהל מאגר נתונים נרחב של ד.נ.א של מתרגלי הפאלון גונג.

מתרגלי הפאלון גונג הם הקבוצה הגדולה ביותר של קורבנות קצירת האיברים בכפייה מאנשים חיים

במהלך הכנס בסן פרנצינסקו, מתרגלי פאלון גונג מקומיים קיימו מסיבת עיתונאים והתראיינו לכלי תקשורת באנגלית ובסינית. הם הדגישו שהקבוצה הגדולה ביותר של הקורבנות היא מתרגלי הפאלון גונג בסין.

“רדיו אסיה החופשית” דיווח שאנשי הקהילה הרפואית שהגיעו לכנס לא יכלו שלא לראות את השלטים הגדולים שהמתרגלים הציגו מחוץ לבניין הכנסים.

מתרגלי פאלון גונג שנמלטו מסין סיפרו לכלי התקשורת על לקיחות דם מיוחדות שנעשו להם כשהיו עצורים ומעונים במתקני הכליאה. אחת מהם, גב’ לי, אמרה שסוהרים אמרו לה שאף אחד מהמתרגלים לא יוכל להימלט מלקיחת הדמים הזאת. שוטרים חמושים שונעו לכל מקום ששם נעשו בדיקות הדם והבדיקות הגופניות, שני הליכים ראשוניים ההכרחיים לבדיקת התאמה בין תורם של האיבר לפציינט.

גב’ לי הדגישה את זמן ההמתנה הקצר באופן חשוד להשתלת איבר בסין (ממספר ימים ועד שבועות ספורים שמבטיחים שם), לעומת שנים ארוכות שפציינט צריך להמתין במדינות אחרות. זה משום שיש בנק איברים חי של מתרגלי פאלון גונג.

דיוויד מטאס דיבר במסיבת העיתונאים שעל הכנס לצאת בקריאה למומחים בתחום ההשתלות בעולם להפעיל לחץ על עמיתיהם בסין בדרכים אתיות כדי להפסיק את הפשעים האלה.

מאמץ עולמי להפסיק את קצירת האיברים ממתרגלי הפאלון גונג

לאחרונה הקהילה הבין-לאומית נקטה במספר פעולות לעצור את פשעי קצירת האיברים בסין.

ב-30 ביולי הוועדה ליחסי חוץ של בית הנבחרים אישרה הצעת החלטה לקרוא לסין להפסיק את קצירת האיברים מאסירים.

קצת לפני כן, במהלך סימפוזיון בנושא אתיקה של השתלות איברים שהתקיים בפרלמנט האיטלקי, הציג סנטור הצעת חוק במסגרת הקוד הפלילי של סחר באיברים להשתלה, שמעורבות בכך תגרום לבין 8 עד 20 שנות מאסר.

ב-9 ביולי מועצת האיחוד האירופי אימצה את האמנה למאבק בסחר האיברים כשהיא מעודדת “שיתוף פעולה [בנושא] בין מדינות החברות באיחוד לבין אלו שאינן חברות”.

למקור לחץ כאן