קריאה לשחרור מתרגל פאלון גונג המעונה בכלא הסיני

מא לי, אשתו של מתרגל הפאלון גונג יו מינג בן ה-43 שאמור היה לעמוד למשפט בלתי חוקי ב-31 באוקטובר, הביעה מחאתה מול הקונסוליה הסינית בסן פרנסיסקו יומיים קודם לכן.

היא פנתה בדרישה לשחרר לאלתר וללא כל תנאי את בעלה באומרה: “רדיפת הפאלון גונג בסין, ובכלל זה מעצרו של בעלי והעינויים שהוא עובר אינם חוקיים”.

 

גב’ מא לי קוראת לשחרור בעלה מול הקונסוליה הסינית בסן פרנסיסקו

מר יו מינג תושב שן-יאנג בפרובינציית ליאו-נינג, הוא יזם מצליח שבבעלותו עסקי בגדים המונים 100 עובדים. מעצרו האחרון ב-29 באוגוסט הוא הרביעי במספר, מאז החלה הרדיפה ב-1999.

מר יו כלוא במרכז המעצרים בשן-יאנג במשך יותר משנה. לדברי אשתו, ניסתה המשטרה להאשימו תחילה ב”שימוש בארגוני כת כדי לחבל באכיפת החוק”, טקטיקה נהוגה בה משתמשת המק”ס (מפלגה קומוניסטית סינית) כדי לרדוף את מתרגלי הפאלון גונג עקב אמונתם.

אחרי שהתיק נדחה מחוסר ראיות מספיקות, ניסתה המשטרה להאשימו ב”חתירה תחת שלטון המדינה”, אולם התיק שוב נדחה מחוסר ראיות.

גב’ מא אמרה שהמק”ס חזרה שוב להאשמה הראשונה ומתכוונת לתבוע אותו על שימוש בארגוני כת כדי לחבל באכיפת החוק.

מינג-הווי דיווחה שמר יו עונה בשיטות שונות הכוללות, חשמול באלות חשמל במתח גבוה, מיטת מוות, בידוד בתא קטן, חשיפה ארוכת טווח לשמש לוהטת והאכלה בכוח ובכפייה.

בעקבות מעצר בעלה, גב’ מא ובתה זי-ג’ן שהיו בחופשה בארה”ב הגיעו להחלטה הקשה להישאר שם כדי להימנע מהפללתן במקרה ותחזורנה לסין. הבן נותר בהשגחת קרובי משפחה.

לדברי גב’ מא, בנה הקטן שהיה אז בן שנתיים, היה עד למעצר אביו בלילה של ה-29 באוגוסט, והגיב בחרדה. כיום, שנה לאחר המעצר מתקשה הבן בדיבור לאחר המצוקה שעבר.

יו זי-ג’ן בתה של גב’ מא מדברת בעצרת בסן פרנסיסקו ב-19 ביולי 2014

 

הבת זי-ג’ן בת ה-15 דיברה בעצרת שהתקיימה ביולי בסן פרנסיסקו וסיפרה שמשפחתה היא אחת מני רבות שנקרעה לגזרים על ידי הרדיפה. היא נולדה ב-1999 והוריה נעצרו ב-2000 על שחילקו חומרי מידע בציבור לגבי הרדיפה.

מר יו מינג

במשך 10 השנים האחרונות היה מר יו כלוא 3 פעמים במשך 8 שנים בסך הכול. זי-ג’ן בקושי הכירה את אביה כששוחרר בספטמבר 2009 ממחנה העבודה בכפייה מא-סאן ג’יא. הוא נעצר שוב ב-2013.

ב-2008 נשלח מר יו למא-סאן-ג’יא שם הוכה בצורה חמורה, חושמל באלות מחשמלות ונתלה בידיים כפותות במשך כמה ימים.

הסוהרים חשמלו אותו בתורנות באברי המין. כמו כן החזיקו אותו בכלוב ממתכת במשך 3 חודשים, שבו לא יכול היה לעמוד או לשכב או ליישר את רגליו. הם שפכו עליו מים קרים וכפתו אותו בתנוחה אחת קבועה. רשויות המחנה זייפו מכתב התאבדות שלו כאשר איבד את הכרתו למשך כמה ימים והיה חשש לחייו.

קריאה לשחרור מתרגל פאלון גונג המעונה בכלא הסיני