קוצרים את איבריהם של מתרגלי הפאלון גונג ושורפים אותם כשעודם חיים

לאכזריות של הרדיפה נגד הפאלון גונג אין גבולות. המשטר חושף את המתרגלים לצורות עינויים שקשה לדמיין בניסיון לכפות עליהם לוותר על אמונתם.

בחלק מהמקרים, כשהמתרגלים היו על סף מוות או חסרי הכרה, התייחסו אליהם כאל גופות מתות. היו שנשלחו לבית הלוויות או למשרפה, והיו כאלה שאיבריהם נקצרו בעודם עדיין בחיים.

סוכני הביטחון הציבורי המעורבים בכך ביצעו ביודעין פשעים כאלה כדי להסתיר ראיות לעינויים אכזריים, או כדי לספק מלאי לסחר איברים רווחי ביותר. כמה קורבנות היו בני מזל דיים להישאר בחיים, אך רוב הקורבנות נרצחו בצורה חסרת רחמים ובאכזריות.

שוטרת עם מצפון הצילה את ליי ג’ינג-שיונג מלהישרף חיים

מר ליי ג’ינג-שיונג וגב’ ליו ווי-שאן, היו בין המקרים הנדירים שהצליחו להימלט ממוות לאחר שנשלחו למשרפה. המתרגל ליי ג’ינג-שיונג ממחוז ג’יאה-הֶה בפרובינציית הֶה-נאן היה בן 24 כשנעצר באוגוסט 2004. הוא עונה קשות במשרד המשטרה בטיאן-שין ואיבד את הכרתו.

השוטרים מיהרו לשלוח אותו לשריפה. שוטרת שהבחינה בתנועה קלה בגופו, הזהירה את האחרים שהוא אינו מת ואי אפשר לשרוף אותו. השוטרים ניסו להתעלם מכך ואמרו: “הוא כמעט מת וייתכן שימות ובמילא אנחנו כבר כאן”. השוטרת התעקשה ובכך הצילה את חייו של מר ליי. ראה פרטים במאמר הזה (באנגלית).

מר ליי נשלח לבית החולים המרכזי בצאנג-שָא וכך ניצל.

מקרה דומה קרה למתרגלת ליו ווי-שאן, מורה משיאנג-יאנג בהוו-ביי. ראה פרטים במאמר זה (באנגלית). גב’ ליו נשלחה באופן בלתי חוקי לכלא באוקטובר 2002 על שתרגלה פאלון גונג. היא עונתה קשות בתלייה במשך תקופות זמן ארוכות. במצב קריטי הובהלה בסוף ינואר 2006 לבית החולים וזהותה נשמרה בסוד במהלך רישום פרטיה בתיק הרפואי.

גב’ ליו הייתה במצב צמח בבית החולים במשך 5 שנים. ב-2011, מיד לאחר שהועברה לאגף החדש בבית החולים, החליטו בכירים ב”משרד 610″ (המכונה: “הגסטאפו הסיני”) ומזכיר המפלגה בבית החולים לשלוח אותה למשרפה, וזאת אף על פי שליבה תפקד עדיין. למזלה אנשי הצוות במשרפה סירב להליך כשנוכחו לדעת שהיא עדיין בחיים.

המתרגלת וואנג הואה-ג’יון נשרפה חיים על ידי הרשויות בכוונה תחילה

בה בעת שמעט קורבנות הצליחו לשרוד, רוב רובם לא היו בני מזל כל כך.

המתרגלת וואנג הואה-ג’יון, חקלאית מהעיירה באי-גואו בהו-ביי הוכתה נמרצות על ידי מזכיר הוועדה הפוליטית-משפטית המקומית ואיבדה את הכרתה. היא נגררה לכיכר ג’ין-צ’יאו והועלתה באש על ידי שוטרים. המקרה שלה תועד כאילו היא הציתה את עצמה. ראה פרטים במאמר זה (באנגלית).

גב’ וואנג הואה-ג’יון

לדברי עדת ראייה, גב’ וואנג שכבה על הרצפה כשהוצתה באש. כשחזרה להכרתה על ידי האש, היא נאבקה לקום אבל לא יכלה. היא נשרפה למוות והיא בת 30. בגופה הייתה חסרה אוזן אחת ושתי פציעות סכין היו בצווארה.

מר ג’אנג ג’נג-גאנג, לשעבר עובד הבנק המסחרי תעשייתי של סין בסניף הואה-יאן, נעצר ב-2 במארס 2000. הוא הועבר למרכז המעצרים בעיר, שם הוכה ונגרם לו נזק מוחי חמור. הוא הובהל לבית החולים ועבר ניתוח מוח דחוף. הוא לא חזר להכרתו לאחר הניתוח. למרות שמכשיר הא.ק.ג הראה סימני חיים, החליטו לשים קץ לחייו. באותו לילה הציפו כוחות שוטרים את המסדרונות המובילים לאגף בו נמצא. לבני משפחתו נאמר להמתין בחדר אחר.

השוטרים אילצו את הרופא להפסיק למר ג’אנג את החמצן ולהזריק לו חומר לא ידוע. גופתו נלקחה על ידי השוטרים ונשלחה ישירות למשרפה בעודו נושם עדיין. מר ג’אנג נרצח בגיל 36. ראה פרטיםבמאמר הזה (באנגלית).

קורבן אחר, מר יואן שנג-ג’יון הוכה למוות אחרי שכבר הוצאה לו תעודת פטירה. ראה פרטיםבמאמר הזה (באנגלית). על מר יואן, לשעבר מנהל משרד חומרים וציוד בג’י-יואן נגזרו 6 שנות מאסר בכלא באוקטובר 2005 עקב אמונתו בפאלון גונג. בהיותו מאושפז בבית החולים הוא הצליח לברוח והתחבא בבית חקלאי בכפר נאן-טאו.

המשטרה תפסה אותו אחרי שהקיפה את הכפר. השוטרים אילצו את הכפריים לחתום על מסמך בו נכתב שמר יואן נמצא מת. השוטרים זרקו אותו לתוך מכונית ופנו לכיוון המשרפה. בדרך לשם הכו אותו עד מוות. כל גופו היה מכוסה בחבלות ופצעים. הוא נשרף תוך 24 שעות ללא הסכמת משפחתו.

המתרגל צ’נג שואה-שאן הושאר למות במקרר חדר המתים חרף תחינות משפחתו

כשמתרגלים מאבדים את הכרתם עקב עינויים, הם נשלחים לפעמים ישירות לחדר המתים כדי להיפטר מהוכחות לעינויים שעברו.

מר צ’נג שואה-שאן הוכנס למקרר בחדר המתים בעודו בחיים. ראה פרטים במאמר הזה (באנגלית). מר צ’נג ממחוז ג’ין-צ’ואן בהיילונג-ג’יאנג נעצר ב-5 באפריל 2005. ב-12 באפריל קיבלה משפחתו הודעה על מותו מהתקפת לב. כשאשתו ובנו הגיעו לחדר המתים הוציאו העובדים רק מחצית מגופו מהמקרר כדי שבני משפחתו יוכלו לראותו בפעם האחרונה.

מר צ’נג שואה-שאן

בנו נזכר שכשראה את גופת אביו בחדר המתים: “ראשו של אבי היה תלוי באוויר ועיניו עצומות. הוא שכב בתוך המקרר. העור בצד השמאלי של אפו היה סדוק. כשהרמתי את ראשו בידי הימנית, עיניו נפתחו קמעה ושוב נעצמו. גם אני וגם אמי ראינו זאת. צעקתי להם שאבי אינו מת. תוך שתי דקות הוציאו אותנו בכוח מהחדר. התנגדתי להם ואז גררו אותי מספר שוטרים החוצה וליוו אותנו חזרה למלון. לא הרשו לנו לבדוק את כל הגוף שלו”.

מקרה דומה קרה בצ’ונג-צ’ין. מר ג’יאנג שי-צ’ינג שהיה כלוא במחנה העבודה בכפייה שי-שאן-פינג, הוכה חמורות ואיבד את הכרתו בסוף ינואר 2009. הוא הוכרז מת עקב התקפת לב. בני משפחתו מיהרו לחדר המתים מיד עם היוודע להם על כך.

מר ג’יאנג שי-צ’ינג ואשתו

כשהראו לבני המשפחה את גופתו, נגע בנו בפניו וחש בחמימות. הוא היה מופתע וצעק שאביו לא מת: “הוא חי עדיין”. השוטרים הביטו אחד בשני בעצבנות ולא ידעו איך להגיב. הבן השני הוציא את כל הגוף מהמקרר וגם הוא גילה שלחיו של אביו חמה עדיין. הוא צעק על השוטרים ודרש שיבדקו מחדש את גופו של אביו. השוטרים ניסו להחזיר אותו למקרר אבל נתקלו בהתנגדות המשפחה. בעודם מצלצלים להזעיק אמבולנס, נגררו בני המשפחה החוצה על ידי יותר מ-20 שוטרים. מר ג’יאנג נשרף בחיים למרות מחאותיהם של בני המשפחה ולמרות סירובם חתום על תעודת הפטירה. ראה פרטים במאמר (באנגלית).

מתרגלת נוספת, גב’ יאנג האי-לינג מהעיר ג’י-שי בהיילונג-ג’יאנג הושארה גם היא למות במקרר. ראה פרטים במאמר (באנגלית). היא נעצרה במארס 2002 והועברה למרכז המעצרים מי-שאן. באפריל 2003 היא הוכתה על ידי מנהל המרכז ומספר אסירים על שתרגלה את תרגילי הפאלון גונג. היא איבדה את הכרתה כשגררו אותה בשיערה והטיחו את ראשה במיטה.

גב’ יאנג האי-לינג

למחרת היו לה קשיי נשימה ומצבה היה קריטי. היא נשלחה לבית החולים והוכרזה לאחר מכן מתה עקב כשל-לבבי. כשהגיעו בני משפחתה לבית החולים באותו לילה, לקח אותם אחד השוטרים לחדר המתים לראות את גופתה.

המשפחה גילתה שגופה עדיין חם. אחרי שווידאו שהיא עדיין חיה, ניסו להזעיק עזרה, אבל לא מצאו מישהו בבית החולים אחרי שעות העבודה. חסרי אונים צפו בני משפחתה בדקות האחרונות לחייה. גב’ יאנג נפטרה עם עלות השחר בגיל 34.

איבריה של יאנג לי-רונג נקצרו בעודה בחיים

איבריה של המתרגלת שבהה-ביי נקצרו בעודה בחיים. ראה פרטים במאמר (באנגלית). גב’ יאנג היוותה מטרה לרשויות המקומיות מאז התחילה הרדיפה נגד הפאלון גונג. היא הוטרדה ונעצרה שוב ושוב והייתה כלואה לזמן מה במרכז לשטיפת מוח.

גב’ יאנג לי-רונג

לאחר הטרדות מצד המשטרה, בעלה של גב’ יאנג לא יכול היה לסבול עוד את הלחץ. ב-9 בפברואר 2009 הוא תפס בגרונה וחנק אותה כמעט למוות. הבעל צלצל למשטרה וכשהם הגיעו למקום הם מצאו אותה עדיין בחיים. במקום לנסות להציל אותה, הרשויות ביתרו את גופתה וקצרו את אבריה. עד-ראייה סיפר לאחר מכן: “הביתור לא נעשה בגופה, אלא בבן אדם חי”.

סופה הטרגי של גב’ יאנג אינו מקרה בודד. ראיות רבות הצטברו ונחשפו ועדי ראייה חושפים את הזוועות של קצירת איברים על ידי המדינה עצמה ממתרגלי פאלון גונג חיים בסין. ב-2006 העידה בכלי תקשורת בין-לאומי אשתו לשעבר של מנתח, שבעלה ביצע יותר מ-2,000 ניתוחים להסרת קרניות של מתרגלי פאלון גונג.

בדצמבר 2009 העיד מקור פנימי אחר על כל התהליך של קצירת איברים חיים ממתרגלת פאלון גונג חיה. הוא זכר שהאירוע קרה ב-9 באפריל 2002 באחד מחדרי הניתוח בבניין 15 של בית החולים הכללי הצבאי בשן-יאנג. נמסר שהקורבן הייתה בהכרה ובחיים בזמן שאיבריה הוצאו מגופה. העד סיפר: “לא נעשה שימוש בסם מרדים כלשהו. הם חתכו את חזה לרווחה בסכין כשידיהם לא רועדות אפילו.. היא צעקה בקול רם פעם אחת. תחילה הם הוציאו את לבה ולאחר מכן את הכליה. כשחתכו את עורקי הלב שלה במספריים, היא החלה לפרפר. זה היה ממש מחריד. (…) זה נשמע כמו משהו שנקרע לגזרים. אחרי כן פיה נשאר פתוח ושתי עיניה פתוחות לרווחה. א…אני לא יכול להמשיך”.

לעד נודע שהקורבן הייתה מורה בבית ספר בשנות ה-30 לחייה. בנה היה רק בן 12 באותו הזמן.

אחרי שהאיברים נקצרו, גופם של הקורבנות נשרף כדי להסתיר ראיות לפשע. חוקרים מעריכים שיותר מ-60,000 מתרגלי פאלון גונג נרצחו בעבור איבריהם. ניתוחים כאלה התבצעו בסודיות מרבית. מתרגלים רבים פשוט נעלמו מבתי כלא ומרכזי מעצר ולא נראו שוב לעולם.