פאלון דאפא בירושלים עיר הקודש

 

ביום שישי ה-8.9.17, יצאו  למרכז העיר ירושלים שבישראל,מתרגלי השיטה הרוחנית פאלון -גונג, הנקראת גם פאלון- דאפא, לתרגל את התרגילים ולעורר את מודעות הציבור לגבי הרדיפה האכזרית את מתרגלי השיטה.

פאלון -גונג היא שיטה רוחנית סינית  הכוללת חמישה תרגילים ואשר מתרגליה חיים על  פי הערכים של אמת-חמלה-סובלנות, שיטה אשר מופצת ונלמדת ברחבי העולם ללא עלות.

בשנת 1999 פתח המשטר הקומוניסטי הסיני, במסע רדיפה אכזרי נגד מתרגלי השיטה – רדיפה אשר נמשכת עד עצם היום הזה.

ירושלים היא עיר הבירה של מדינת ישראל, והיא יעד תיירותי גדול, בנוסף היא נחשבת לעיר הקדושה ליהודים לנוצרים ולמוסלמים גם כן.

במשך כל זמן הפעילות המתרגלים חילקו עלוני -מידע ושוחחו עם העוברים ושבים על הרדיפה האכזרית שמנהל המשטר הקומוניסטי בסין, נגד אנשים המתרגלים פאלון -גונג. אנשים רבים הביעו תמיכה וחתמו על העצומה הקוראת להעמיד את ג’יאנג דזה מין לדין צדק על פשעיו נגד האנושות. ג’יאנג דזה מין -הוא מנהיגה לשעבר של המפלגה הקומוניסטית, אשר פתח במסע רדיפה מזעזע ואכזרי נגד מתרגלי הפאלון גונג.

אנשים חותמים על עצומה הקוראת להעמיד את ג'יאנג דזה מין לדין צדק על פשעיו נגד האנשות                              אנשים חותמים על עצומה הקוראת להעמיד את ג’יאנג דזה מין לדין צדק על פשעיו נגד האנשות

הפעילות אשר איננה חלק מהנוף הטבעי של הרחוב הירושלמי, גרמה להתעניינות רבה בקרב העוברים והשבים, ונראה היה שהאנרגיה ששררה במקום גרמה לכולם לשכוח מהשמש הקופחת, ואנשים עמדו ודיברו עם המתרגלים למשך דקות ארוכות, ואמרות כמו “אמת,חמלה וסבלנות” ו”כל הכבוד” נשמעו מפיותיהם של העוברים ושבים.

אולג פליישר, אשר עבר במקום, התעניין מאוד בנושא הרדיפה. הוא סיפר שיש לו בלוג גדול בפייסבוק וכי הוא מתכוון לפרסם בו את הפעילות בירושלים ואת כל נושא הרדיפה.

אולג פליישר

                                                                                אולג פליישר

יוכבד, צרפתייה המתגוררת בירושלים, אמרה שהיא מעולם לא שמעה על הפאלון גונג ושזה מאוד מעניין אותה. מתרגלת אשר דיברה איתה סיפרה לה על ההיסטוריה של הפאלון גונג ועל כך שהמפלגה הקומוניסטית עוצרת אנשים שומרי חוק ורוצחת אותם בעבור סחר באיבריהם. המתרגלת השוותה את אירועי הרדיפה לאירועי השואה שהתחוללה בגרמניה בזמן מלחמת העולם השנייה. יוכבד הסכימה עם השוואה זו.

אדם מבוגר אשר עבר במקום שקיבל אף הוא עלון על קצירת האיברים בסין,  עצר קרא מעט ואמר “במקור אני מבודפשט, הונגריה. שם לא יודעים על זה הרבה, אבל היכן שאני גר עכשיו, בקנדה, הרבה יודעים על זה. אני יודע מה זה קומוניזם כי בהונגריה בקושי שרדתי”. לפני שהלך הוא איחל הצלחה רבה בפעילות. אפשר היה להבחין שסיפור הרדיפה מאוד נגע לליבו.

אדם מבוגר נוסף אשר חלף על פני מתרגלת שחילקה עלוני מידע, לא הסכים לקחת עלון וניגש לדוכן הפיס הסמוך. המתרגלת חייכה אליו ואמרה “טוב, נחכה עד אחרי שתזכה”. לאחר שסיים הוא הסתכל לעבר המתרגלת ששאלה בחיוך “נו, זכית?” תוך כדי שהיא מושיטה לו עלון. הפעם הוא לקח ושאל במה מדובר?. היא סיפרה לו על כך שאנשים שומרי חוק נרצחים בגלל אמונתם בערכים כמו אמת, חמלה וסובלנות. “מה אכפת לי מה קורה בסין?” הוא השיב, אך המתרגלת סיפרה לו מדוע דווקא שיהודים, ובמיוחד כאלה שעברו את השואה, חשוב לא להישאר אדישים כלפי רצח עם. הוא ממש שמח לשוחח עם המתרגלת ולבסוף הבין ואף הסכים שהרדיפה היא מעשה רע.

מתרגלות מספרות על הפאלון-דאפא ועל הרדיפה האכזרית
                                                    מתרגלות מספרות על הפאלון- דאפא ועל הרדיפה האכזרית
 
 
“עצוב  מאוד שערכים כמו אמת- חמלה- וסובלנות, כלל אינם בקוד הערכים של המשטר הקומוניסטי הסיני. למרות שהפאלון -גונג היא לא שיטה מדינית או מהפכנית, השליטים שם מבינים שאם היא תתפשט זה ידרוש מהם שינוי גדול במשטר שלא בנוי על חסד וסובלנות” אמר תושב מקומי אשר נושא הרדיפה מאוד נגע לליבו.