עוד יותר מתרגלי פאלון גונג כלואים בבתי כלא שחורים ב-2014

בשנה שעברה דיווח אתר מינג-הווי  כי חרף ההודעה הרשמית של סין ב-2013 על סגירת מערכת מחנות העבודה בסין, רדיפת הפאלון גונג על ידי המשטר הקומוניסטי בסין לא פחתה. (על אף סגירת מחנות עבודה הרדיפה נמשכת ללא הפוגה: חלקו של “משרד 610” ברדיפה)

ההתעללות והעינויים מתבצעים כיום במתקנים אחרים, סודיים, כמו מרכזים לשטיפת מוח או בתי כלא “שחורים” (לא רשומים), בהם הסוהרים כופים על מתרגלים, באמצעות עינויים פיזיים ופסיכולוגיים, לוותר על אמונתם.

969 מתרגלי פאלון גונג נכלאו ב-2014 ב-158 מרכזים לשטיפת מוח ב-27 פרובינציות, המפוקחות ישירות על ידי רשויות מוניציפליות ואזוריותבסין.

בהשוואה ל-2013, יש ב-2014 עלייה של 31.5 אחוז במספר המתרגלים הכלואים במרכזים לשטיפת מוח. (ראה פרטים במאמר באנגלית).

בו בזמן שמחנות עבודה בכפייה נסגרו במחצית השנייה של 2013, בתי כלא שחורים הגדילו את פעילותם פי ארבעה. מגמת העלייה הזאת במתקני כליאה מחוץ לחוק המשיכה גם ב-2014.

לוח מס’ 1: השוואה בין מספר המרכזים לשטיפת מוח ב- 2013 וב-2014

פרובינציית ג’י-לין עומדת בראש רשימת המרכזים לשטיפת מוח עם 20 מרכזים;

אחריה פרובינציית הו-ביי עם 16 מרכזים;

פרובינציות שאן-דונג, ג’יאנג-סו והו-נאן עם 13 מרכזים כל אחת;

בייג’ינג עם 11 מרכזים;

אן-הווי עם 10 מרכזים;

בשאר 20 האזורים מספר המרכזים לשטיפת מוח הוא חד ספרתי.

בקרב 969 המתרגלים הכלואים בבתי כלא שחורים ב-2014, גי’-לין נמצאת בראש עם 201 כלואים (או 21 אחוז מהסך הכללי). המספר הזה אינו בפרופורציה עם מספר האוכלוסין שלה, המדורג במקום ה-21 מתוך 30 אזורים מנהליים בסין.

אולי אין לכך שייכות לנושא, אבל כפי שידוע, פרובינציית ג’י-לין היא מקום הולדתו של מייסד הפאלון דאפא והמקום בו הוצגה השיטה לראשונה לציבור.

לוח מס’ 2: מפת המרכזים לשטיפת מוח על-פי פרובינציות

מרכזים לשטיפת מוח חבויים בבתי מלון, מחסנים ובתי ספר

כדי להתחמק מהעין הבוחנת של הציבור הופיעו מרכזים לשטיפת מוח במקומות סודיים, הכוללים קומות חסומות בבתי מלון ובבתי ספר. לדוגמה, באחד המתקנים שהוקם ביולי 2014 בחטיבת ביניים בשואנג-שינג, ג’-לין, נכלאו מספר מתרגלים מקומיים לאחר מעצרם. ראה פרטים במאמר באנגלית).

בעיר ג’ין-הואה בג’ה-ג’יאנג, הרשות המוניציפאלית הוציאה 200,000 יואן (כ-32,000 דולר אמריקני) על שינוי ייעוד של מלון Double Dragon Scenic: התקנת דלתות ביטחון, סורגים על החלונות ומצלמות מעקב בכל חדר. הרשות חתמה עם המלון על חוזה ל-15 שנה על השימוש במתקניו, תמורת 230,000 יואן לכל שנה.

מרכז לשטיפת מוח בקומה השנייה של מלון “לאן-יואן” בעיר פו-יאנג, אן-הווי

בעיר צ’ונג-צ’ינג הפכו את מחנה העבודה בכפייה לשעבר שי-שאן-פינג לכלא שחור. המתקן כונה רשמית “בית ספר ללימודי משפט” – לשון נקייה כדי להטעות במקרים של מרכזים לשטיפת מוח. יותר מ-50 מתרגלים היו כלואים במתקן.

השער של מרכז מחוז צ’ינג-שאן לשטיפת מוח בוו-האן, הו-ביי, שהוסווה כמחסן
שמות ושלטים של בתי כלא שחורים נעים משמות בלתי מזיקים ועד לשמות סודיים. בשנחאי למשל אחד המרכזים לשטיפת מוח נקרא פשוט “בסיס 751”

שמות ושלטים של בתי כלא שחורים נעים משמות בלתי מזיקים ועד לשמות סודיים. בשנחאי למשל אחד המרכזים לשטיפת מוח נקרא פשוט “בסיס 751”