סמינר ראשון של הקרנת תשע ההרצאות של מאסטר לי הונג ג’י התקיים בישראל

7 באוקטובר, 2017 | מאת אתר מינג-הווי

ב-1.9.17 התקיים לראשונה בישראל סמינר פאלון דאפא (פאלון גונג). הסמינר התקיים בתל אביב.

פאלון דאפא היא שיטה רוחנית המיועדת לטיפוח גוף ונפש,באמצעות תרגול פיזי והתאמה לעקרונות- אמת, חמלה וסובלנות.

השיטה הוצגה לראשונה לציבור בשנת 1992 על ידי מאסטר לי הונג ג’י, המורה של השיטה. מאסטר לי הונג ג’י קיים סמינרים של 9 הרצאות בכל רחבי סין, שבהן לימד את השיטה ואת חמשת הסטים של התרגילים, שהם בעלי השפעה רבה על שיפור הבריאות הפיזית והנפשית. אךך מטרתה העיקרית של השיטה היא להגיע לחוכמה ולהארה.

תוכן המפגשים

הסמינר בתל אביב נערך במהלך 9 ימים. מתרגלי השיטה קיימו את הסמינר בדומה לסמינרים שערך מאסטר לי בזמנו בסין. החלק הראשון של כל מפגש החל בהנחיה קצרה על ידי אחת המתרגלות, שהסבירה את תוכן המפגש. כל יום הוקרנה הרצאה אחת, ובסיומה הוקדש זמן ללימוד התרגילים. מתרגלים ותיקים עזרו בלימוד התרגילים וענו על שאלות המשתתפים.

הפאלון דאפא כולל 5 תרגילים מדיטטיביים פשוטים ללמידה. לימוד התרגילים נעשה על יד צפייה בווידאו שבו המורה מדגים את התרגילים. לאחר מכן ניתן הסבר מילולי בזמן שאחד ממתרגלי השיטה הדגים את התרגיל הנלמד. בכל יום לימדו תרגיל חדש בנוסף לתרגיל שנלמד ביום הקודם.

“הייתה אווירה של פאר וחגיגיות” אמרה אחת המתרגלות הוותיקות שהשתתפה בסמינר. היא סיפרה שמיום ליום אנשים נפתחו יותר ויותר והאווירה הייתה של קבלה והכלה מצד המתרגלים, הייתה תחושה של התעלות באוויר בזמן הקרנת ההרצאות.

seminar 2a
מתרגלים שהגיעו לסמינר תשעת הימים צפו בהקלטות של מר לי הונג ג’י

המשתתפים בסמינר הביעו סקרנות רבה ושאלו שאלות רבות. “האנרגיה הזו שאנחנו מקבלים, האם יראו אותה, האם יחושו אותה?” שאלה אחת המשתתפות. אחת מהמתרגלות ענתה לה : “כשאתה מתמלא כולך ב’אמת חמלה וסובלנות’ ואתה מטמיע את התכונות האלה, כשאתה הולך ברחוב אתה שופע בתכונות האלה – התכונות של היקום, אז כשיש בך כל כך הרבה טוב, אנשים לא יחייכו אליך? טוב ניכר על הפנים”.

חוויות המשתתפים

מגי ריבלין הגיעה לסמינר יחד עם בעלה דורון. היא ודורן תרגלו בעבר פאלון דאפא אבל הפסיקו לתרגל לפני 6 שנים. “לפני 8-9 שנים בערך הכרתי את השיטה ואפילו תרגלתי. שמעתי על הסדנה, וחשבתי שזו הזדמנות נהדרת לחזור לאנרגיות של השיטה שמאוד מאוד מדברת אלי. זה מעורר את הלב מעורר את הנפש לחזור ככה למהות האמיתית. מקבלים המון מידע ששום מדען לא יודע להסביר ומקבלים הסברים מאוד מעמקים וככל שלומדים את השיטה מבינים יותר דברים על היקום על עצמך על הטבע האנושי ודברים שכאילו נמוגו איכשהו מהמהות האמיתית שלנו.” סיפרה מגי. “אחרי היומיים הראשונים של הסדנה בדקתי את רמת הסוכר שלי, בתקופה אחרונה רמות הסוכר אצלי גבוהות, למרות שלא שמרתי, הופתעתי מאוד לראות שרמת הסוכר אצלי ירדה באופן משמעותי, כלל לא ציפיתי לדבר כזה.”

“בעבר עסקנו בתרגול וטיפוח בפאלון דאפא אבל הפסקנו. ועכשיו חזרנו וזה היה עבורי פשוט כמו חזרה למקור. פשוט מדהים. היה מרתק ומעשיר, למדתי הרבה דברים וזו הייתה חוויה מיוחדת במינה. באופן אישי, בתרגול הצלחתי להגיע לרגיעה מאוד עמוקה, והיה ממש מדהים”.

דורון, בעלה, הוסיף: “שש שנים בערך אנחנו כבר לא מתרגלים אבל עכשיו אנחנו מתכוונים לחזור. אלו היו 9 ימים ממש מרתקים, חוויה מאוד מעצימה, באופן אישי הרגשתי מאוד טוב. היה כיף.”

משתתפת נוספת סיפרה שלפני מספר שנים היא תרגלה פאלון דאפא, אבל לא הצליחה להתמיד: “אני רוצה שוב לחזור לדרך הזאת. מטמיעים בה את האמת חמלה והסובלנות”. כשנשאלה מה התרגול בפאלון דאפא נתן לה, אמרה: “פאלון דאפא עזר לי להתגבר על הרבה דברים בתחום החרדות והפחדים, דברים שנאחזים בהם ומקשים בעצם להרפות ולמצוא את המוסר הפנימי. הסמינר נתן לי הרבה ערכים טובים לבחור בהם בתוך עולם מעוות שכזה. בעיקר הרבה שקט פנימי.”

היא הוסיפה: “כל תרגיל נטמע ומחזק את המוסריות ואת ההסתכלות הפנימית, ההקשבה. ההרצאות מלוות אותי ומעבר לכך כל הזמן נופלים עוד ועוד תובנות. הדרך להסתכל על החיים מאוד השתנתה אצלי. להסתכל על חוויות על סבל על הגוף על הסיבות למה בעצם אנחנו פה. הסמינר עזר לי בעיקר גם להפסיק לפחד למות, דבר שהכי מביא לשקט ומחבר באמת לרצון האמיתי לעשות טוב לעצמך ולאחר.”

sminar 1
תרגול בקבוצה לאחר ההרצאה

ליה פינק סיפרה שלפני 12 שנים היא קיבלה פלייר של הפאלון דאפא, ושמרה את אותו הפלייר עד היום. “היה לי ברור שאני כנראה אמת חמלה וסובלנות, זה מאוד דיבר אלי. ידעתי שאני חלק מזה” היא סיפרה. “כבר בהרצאה הראשונה מאוד נשאבתי לזה, גלגל החוק וכל הקטע הפילוסופי מדעי ממש סחף אותי. יש הרבה דברים רוחניים אבל הפאלון דאפא איכשהו מחבר לאסטרונומיה ולכל מיני דברים שאני חושבת שאצטרך לחזור על זה שוב בבית ולהבין את זה יותר לעומק.” הוסיפה ליה.

ההרצאות העוצמתיות של המורה השפיעו גם על המתרגלים הוותיקים שנכחו בסמינר. “במהלך כל 9 ההרצאות שבהם צפינו כאן בווידאו, זה היה פשוט מדהים. כל הזמן חווינו פה המון תובנות ומבחינתי להמשיך לעוד 9 ימים כאלה. היה פשוט פנטסטי.” סיפר מתרגל ותיק.

ביום האחרון לסמינר, אחת הבחורות הצעירות נכנסה לכיתה כשהיא נסערת מאוד, היא סיפרה שהיא כמעט נדרסה על ידי מכונית בדרכה לסמינר. היא סיפרה שהיא ממש עצרה את המכונית בעזרת כף ידה. זה היה עד כדי כך קרוב. כששאלו אותה אם היא פחדה היא אמרה שלא פחדה. מסתמן שהרצאותיו של המורה השפיעו עליה לטובה ועזרו לה להישאר שלווה ושקטה בתוך סיטואציה שלמעשה נתפסת כמפחידה ביותר.

לסמינר הגיעו אנשים מכל רחבי הארץ. חלק מהמשתתפים נסעו במשך שעות כל יום רק כדי להגיע ולשמוע את הרצאותיו של המורה.

בעתיד מתוכננים סמינרים נוספים.

קטגוריה: אירועים קהילתיים אחרים