סיפורו של פהאן דאק דאי, שהצליח להחלץ מחיי מצוקה ומהתמכרות לסמים קשים

הייתי בן יחיד ומפונק במשפחה קשת יום בווייטנאם. מגיל צעיר, לא ייחסתי חשיבות לבית הספר ולא השקעתי בלימודיי. הייתי ילד לא ממושמע והוריי היו צריכים לרדוף אחרי יום ולילה כדי שאתנהג יפה. הם ניסו כל מיני שיטות, משכנועים רכים לנזיפות ואפילו מכות. אמי הזילה דמעות רבות בלילות, ויכולתי לראות שלבו של אבי נשבר, אבל באותה תקופה לא היה לי אכפת.

התמכרותי לסמים החלה עם חומרים קלים בהתחלה, אבל עד מהרה התדרדרה לסמים כבדים. בכיתה י’ כבר הייתי מכור להרואין. באותו זמן התחלתי להסתובב עם כנופיות פשע ונשרתי מבית הספר.

אינני יודע כמה כסף בזבזתי על סמים באותם ימים, אבל זה היה הרבה.

לוויתי כסף מקרובי משפחה ומשכנים, וכשהייתי מבוגר יותר משכנתי חפצי ערך כדי להשיג כסף, כמו את האופנוע שלי ופריטים שגנבתי מההורים שלי. המשפחה שלי תמיד הצליחה להביא כסף כדי להחזיר למלווה, אם כי זה היה עבורם מאבק. להוריי היה בית קפה, והם עבדו קשה יום ולילה. אמי התעוררה מוקדם כל בוקר כדי להכין את החנות, ועבדה קשה מאוד. גידול בן מכור לסמים גרם לכך שהוריי לא יכלו להרשות לעצמם לקחת אפילו יום חופש אחד.

הייתה זו שיטת מדיטציה שעזרה לי להשיג מחדש את השליטה על חיי (באדיבות פהאם דאק דאי)

כל זה קרה לנגד עיניי, אבל לא הקדשתי לכך מחשבה נוספת. ה”אני” הישן שלי – הבחור המטונף עם הכתפיים הרחבות והמבט הזעוף תמידית – שרף ללא כל מחשבה את הכסף שאמו הרוויחה בעמל רב. הבנתי זאת רק כשהסתכלתי לאחור אחרי שמצאתי את הנתיב החוצה.

דרך ללא מוצא

הוריי הקדישו את עצמם להצלת בנם היחיד, אבל אף אחת מהשיטות שהם נקטו לא הצליחה לעזור לי להיגמל מההתמכרות שלי. ואז, מתוך שביב של תקווה שהקמת משפחה תסייע לי לחזור למסלול ישר, הוריי ארגנו שאתחתן.

אבל המשכתי בדרכיי אפילו אחרי שהפכתי לאב לבת יפהפייה. זה שובר את ליבי לחשוב על כל הפעמים בהן פגעתי באשתי ובבתי.

אחרי שהתחננה בפניי אין-ספור פעמים בדמעות שאשנה את דרכיי, איבדה לבסוף אשתי כל תקווה ועזבה אותי. היא חזרה לגור עם הוריה, ולקחה איתה את בתנו.

לאחר ניסיונות כושלים רבים להיגמל מסמים, פהאם דאק דאי הצליח למזלו הרב להיחלץ מחיים של אומללות ומוות ודאי הודות לעצה טובה של חבר (באדיבות פהאם דאק דאי)

באותה תקופה, שנים של צריכת סמים כבר גבו מגופי את המחיר. עורי היה צהוב, עיניי היו שקועות וחלולות, והייתי חלוש וחולה. סבלתי מנדודי שינה ומהיפטיטיס B  ו-C, ולאוכל שאכלתי לא היה שום טעם. הוצאתי סכומי כסף גדולים על תרופות שהיה צורך להטיס מהאנוי. מותש ומיואש לחלוטין, התחלתי לאבד כל תקווה בחיים.

אך אז, כל זה השתנה כשמצאתי את דרכי חזרה.

הנתיב חזרה

הייתה זו שיטת מדיטציה שעזרה לי לרכוש מחדש את השליטה על חיי. השיטה לא רק ריפאה את מחלותיי אלא גם שינתה את כל גורל משפחתי.

חברי טואן, לשעבר מכור לסמים שסבל ממחלת כליות ומדיכאון, סיפר לי על ספר בשם “ג’ואן פאלון” שמלמד את עקרונות הפאלון גונג, שיטת מדיטציה ותרגול צ’י-גונג מסין.

 בתוך זמן קצר מאוד, לא הייתי צריך עוד לקחת שום תרופה. אני בריא כבר למעלה משנה והעליתי 15 ק”ג במשקל. זה היה מעבר לחלומות שלי או של בני משפחתי (באדיבות פהאם דאק דאי)

אשתו של טואן תרגלה את תרגילי הפאלון גונג והציגה אותם בפניו. הם התחילו לתרגל יחד ובהדרגה זה סייע לטואן להיגמל מהסמים, להירפא ממחלותיו ולהטות את דרכיו לעבר הטוּב.

כתוצאה מכך הפך טואן לאדם שונה לחלוטין. הוא לא היה עוד אותו בחור כחוש ומכור לסמים עם עור צהבהב המזריק לעצמו הרואין כל היום. באופן מדהים, הוא הפך לאדם בריא וחייכן עם לחיים ורדרדות. והוא נראה רגוע ויציב – שינוי גדול מאוד ביחס לאותו מכור לסמים פרנואידי ורעוע שהכרתי במשך שנים.

אשתו של טואן הבינה לעומק את הסבל והכאב של מכורים לסמים ובני משפחותיהם. היא גם ידעה מניסיונה כי הפאלון גונג יכול לסייע לבני אדם לטפל בבעיותיהם באופן יסודי. מבלי להסס היא הלכה ברגל מרחק רב בקור מדי יום בשעות הבוקר המוקדמות לאסוף אותי כדי שנלך יחד לאתר התרגול.

בהתחלה התעצלתי משום שגופי היה חלש מאוד, אבל לראות אותה מחכה לי בסבלנות בחוץ כשעדיין היה חשוך נגע לליבי מאוד. ניסיתי מאוד להתגבר על כל המכשולים כדי שאוכל ללכת לאתר התרגול בזמן. ראיתי שמתרגלי פאלון גונג באמת טובים; הם תמיד חושבים תחילה על אחרים, ללא אנוכיות.

ככל שקראתי יותר את “ג’ואן פאלון”, נעשיתי מרותק יותר. הספר מלמד אנשים שאושר אמיתי מגיע כשחושבים על אחרים ונוהגים לפי העקרונות האוניברסליים אמת, חמלה וסבלנות. זה העניק לי נקודת מבט חדשה על פעולותיי, והתחרטתי מאוד על כך שביצעתי כל כך הרבה חטאים ושפגעתי באנשים רבים כל כך. לראשונה, הלב שלי הזדעזע והתמלא צער כשנזכרתי איך אמי עמלה כל כך קשה מדי יום. זה היה בלתי נסבל להיזכר בסבל ובעצב שנחרטו על פניו המותשות של אבי.

כתוצאה מקריאה בספר, הבנתי מדוע חשוב להיות אדם טוב, ושאנוכיות היא הגורם הבסיסי לסבל בחיים. הרגשתי שהתעוררתי משינה עמוקה, והבטחתי לעצמי שאשתנה. לא רציתי להמשיך לחיות באותו אופן כמו מקודם, ולא רציתי לאכזב או לפגוע עוד באף אדם.

לאחר שהתחלתי לקרוא ולתרגל את תרגילי הפאלון גונג בקביעות, הרגשתי שגופי מתנקה. בשבוע הראשון שהתחלתי לתרגל, היה לי דימום בצואה, לפעמים קרישי דם ולפעמים דם טרי. באופן מוזר, לא היו לי כאבים בבטן, וגם לא הרגשתי שום תחושות חריגות. הייתי עצבני, אבל הבנתי שאני פשוט פולט את כל הדברים המטונפים מגופי. התסמינים נעלמו באופן טבעי זמן קצר לאחר מכן.

התחלתי להתמקד יותר בעשיית התרגילים, ובהדרגה התחלתי לאכול ולישון טוב יותר. בריאותי השתפרה במהירות במידה ניכרת, ולא הייתי עוד עייף כל הזמן. אפילו התחלתי להעלות שוב במשקל.

לעתים קרובות חשתי עייפות כשהתחלתי לבצע את התרגילים, אבל גיליתי שאם התמדתי, הייתי מרגיש מאוד נוח ורענן מאוד בכל פעם שסיימתי לתרגל. העור שלי נעשה ורדרד ובהיר.

בתוך זמן קצר מאוד, לא הייתי צריך עוד לקחת שום תרופה. אני בריא כבר למעלה משנה והעליתי 15 ק”ג במשקל. זה היה מעבר לחלומות שלי או של בני משפחתי.

נעשיתי בריא מספיק כדי לעזור למשפחתי בעבודות הבית, והתחלתי לעזור לאמי בעבודה פיזית – משהו שאף פעם לא חשבתי שיהיה אפשרי. כשהיא ראתה את השינוי שחל בי, אמי אמרה: “שיטת טיפוח זו [פאלון גונג] טובה מאוד, בני השתנה לחלוטין”.

התנצלתי בפני מחותניי ואשתי וביקשתי מהם לתת לי הזדמנות נוספת. אשתי ראתה את השינוי האדיר שחל בי והסכימה לחזור אליי. הייתי אסיר תודה על הסלחנות שלה; משפחתנו, מאושרת וחמה, התאחדה שוב.

לגלות תקווה חדשה

כמתרגל פאלון גונג, אני עושה כמיטב יכולתי ליישם את העקרונות של אמת, חמלה וסבלנות כל אימת שאני נתקל בקונפליקטים. זה יוצר הרמוניה בחיי המשפחה שלי וסביבה יציבה עבור בתי.

אני תמיד שואף לשפר את האופי שלי ולהפוך לאדם טוב יותר, וזה הביא אושר רב להוריי ולכל המשפחה. גיליתי תקווה חדשה ואמונה בחיים.

 מה שאני רוצה הכי הרבה זה להיות מסוגל לעזור לאנשים צעירים אחרים הסובלים מהתמכרויות ושאין להם שום מוצא, כמו שאני הייתי פעם (באדיבות פהאם דאק דאי)

לפני שהתחלתי לתרגל פאלון גונג, ההתמכרויות שלי היו כמו דבק שנדבק לחיי וחדר למוחי. אפילו כשהייתי חולה מאוד ומרותק למיטה, הייתי חייב לפחות עדיין לעשן, כי לא יכולתי לחיות בלי זה. ככל שהייתי משועמם יותר, כך הייתי קשור יותר להתמכרויות שלי. רק כשהתחלתי לתרגל בפאלון גונג הצלחתי לוותר על ההרגלים הרעים שלי ועל ההתמכרות שלי לסמים.

הופתעתי מהקלות הרבה בה הצלחתי להתגבר על ההתמכרות, ודמעות זלגו מעיניי בהכרת תודה. בהתחלה, על אף שהצלחתי להיגמל מהרואין, עדיין עישנתי סיגריות. לאחר שקראתי את “ג’ואן פאלון” בפעם השנייה, החלטתי להפסיק לעשן לחלוטין. מאותו רגע ואילך, לא הייתי תלוי עוד בשום חומר.

רוממתי גם את הטבע המוסרי שלי. למשל, לקוחות עושים באופן קבוע טעויות בתשלום בחנות של הוריי ונותנים לי יותר מדי כסף. או שהם עשויים לשכוח את הטלפונים הניידים שלהם, כולל דגמים יקרים כמו האייפון. בעבר, הייתי לוקח את הכסף או שומר את הטלפון לעצמי. כיום, ברגע שאני מבין שנעשתה שגיאה בתשלום או מוצא את הטלפון שהם שכחו, אני מתקשר אליהם ומחזיר להם את מה ששייך להם.

בעבר, כשאמי לא הייתה מסתכלת, הייתי לוקח לעצמי כסף עודף ממגירת הקופה. אבל כעת, אני מבין שזה שגוי, משום שמתרגלי פאלון דאפא צריכים להיות אנשים טובים בכל זמן ובכל מקום – אפילו כשאף אחד לא מסתכל.

מה שאני רוצה הכי הרבה זה להיות מסוגל לעזור לאנשים צעירים אחרים הסובלים מהתמכרויות ושאין להם שום מוצא, כמו שאני הייתי פעם. אני יודע שיש אנשים צעירים רבים שנפלו כמוני ושהם חסרי ישע ותקווה. כשאני רואה אותם, זה באמת שובר את ליבי. אני יודע כמה גדול הכאב שלהם, ואני רק מקווה שהם יהיו בני מזל כמוני ויזכו בחיים חדשים.

מאת פהאם דאק דאי

לכתבה המלאה