נבחרי ציבור בריטיים מתייחסים בתשומת לב רבה לרדיפה נגד הפאלון גונג

חברת הפרלמנט הבריטי קייט אוסאמור (Kate Osamor) שלחה לאחרונה מכתב למתרגלת הפאלון גונג, גאו בנוגע לפגישה שהשתיים ניהלו ב-16 באוקטובר, ושבה הן דנו ברדיפה נגד הפאלון הגונג בסין. אחרי הפגישה התקשרה פנתה חברת הפרלמנט אוסאמור לשר החוץ הוגו סוויר (Hugo Swire), וקיבלה את תגובתו ב-18 בנובמבר.

קייט אוסאמור, חברת הפרלמנט אודמונטון

סוויר כתב לה בתשובתו: “אני מתייחס בתשומת לב רבה למצב זכויות האדם בסין ואנו מודאגים מההגבלות המוטלות על חופש ההבעה, על דתות ועל אמונות, ובכלל זה איסורן של קבוצות מסוימות, וההגבלות המשפטיות וההתנכלויות לקבוצות אחרות, שלא לדבר על דוחות הנוגעים לעינויים ולהתעללות באסירים כמו מתרגלי פאלון גונג”.

לפגישה של גאו עם חברת הפרלמנט אוסאמור שנערכה באוקטובר הצטרפה ד”ר אלכס צ’ן, נציגת בריטניה ב-DAFOH DAFOH (“רופאים נגד קצירת איברים בכפייה”) הצטרפה לפגישה של גאו עם חברת הפרלמנט אוסאמור שנערכה באוקטובר.

מתרגלי הפאלון גונג בסין סובלים מגילויי אלימות רבים ומחרידים רק בשל אמונתם, קצירת איברים מהמתרגלים בעודם בחיים היא המזוויעה מבין גילויי האלימות המופנים כלפיהם. ד”ר צ’ן סיפקה ראיות לסחר האיברים הבלתי חוקי ודחקה באוסאמור לסייע בעצירת מעשי האכזריות האלה.

אחרי שחברת הפרלמנט אוסאמור התקשרה לסוויר והביעה את חששותיה, הוא אישר את המחויבות של שרים להעלות את הסוגיות האלה בפגישתם עם המקבילים הסינים שלהם.

“מזכיר משרד החוץ אכן העלה את הסוגיות בפני היועץ המדיני יואנג ג’יה-צ’י במהלך הדיאלוג האסטרטגי בין בריטניה לסין, שהתקיים בבייג’ינג באוגוסט האחרון. העלינו בהזדמנויות רבות העלינו חששות ספציפיים לגבי דוחות דיווחים הנוגעים לקצירת איברים, ובכלל זהכמו תשובתי בתשובה שעניתי לשאילתא מה-15 ביולי. המשכנו להעלות בהרחבה ובפירוט את מלוא החששות שלנו בדיאלוג השנתי על זכויות אדם בין בריטניה לסין, שהתקיים בבייג’ינג באפריל”, כתב סוויר במכתבו.
“בשעה שהממשל הסיני ממשיך לסתור את ההאשמות שאיברים מוסרים בכפייה ממתרגלי פאלון גונג כלואים [כאסירי מצפון], אנו מודעים לכך שאיברים הנקצרים מנידונים למוות משמשים למטרת השתלות אנושיות בסין”.

מכתב התשובה של שר החוץ הוגו סוויר בסוגיית מצב זכויות אדם בסין