משרד החוץ הקנדי מביע דאגה לשלומם של מתרגלים הכלואים בסין

לאחרונה כתב משרד החוץ הקנדי מכתב לקרוביהם של מתרגלי הפאלון גונג, ג’יאנג יואה-מיי וג’אנג יו-ליאנג, שבו הביע את דאגתו לרדיפת הפאלון גונג בסין.

במכתב מתאריך ה-5 בינואר 2015 כתב שר החוץ ג’ון באייר: “אני מצטער לשמוע על המעצר האחרון של בני משפחתכם, ג’יאנג יואה-מיי וג’אנג יו-ליאנג.

“ממשלת קנדה נוקטת בכל הזדמנות הולמת להביע את דאגתה בפני הממשלה הסינית, תוך שימוש בערוצים הדו-צדדיים והרב צדדיים. ראש הממשלה סטפן הרפר ואני העלנו את סוגיות זכויות האדם וחופש הדת, ובכלל זה את הסוגייה של מתרגלי הפאלון גונג, עם הצד שכנגד, במהלך ביקורים בסין ובפגישות הדו צדדיות שלנו.

“נוסף לכך, בהכרזה הפומבית שלו עם הקמת משרד חופש דת בפברואר 2013, התייחס ראש הממשלה לאיומים ולדיכוי של הפאלון גונג וקבוצות דתיות אחרות”.

סריקת עותק מכתב משרד החוץ הקנדי

היסטוריה של מעצרים

 מר ג’אנג יו-ליאנג ואשתו גב’ ג’יאנג יואה-מיי נעצרו באופן בלתי חוקי ביחד עם גב’ ג’ין פנג-יינג ב-14 בספטמבר 2014, בעת שחילקו חומרים החושפים את רדיפת הפאלון גונג. המשטרה פשטה על ביתם והחרימה יותר מ-10 עותקים של ספרי פאלון גונג, מחשב ומדפסת וכמה חומרים המתייחסים לפאלון גונג.

מר ג’אנג בשנות ה-70 לחייו, הוכה באכזריות במעצר משטרתי במרכז המעצרים מודאן-ג’יאנג בהיילונג-ג’יאנג. במהלך חקירה בלתי חוקית, הכה אחד השוטרים בשתי ידיו באוזניו של מר ג’אנג ובעט בחוזקה ברגליו.

כבר ב-2001 נעצר מר ג’אנג על ידי השוטרים של תחנת משטרת נאן-שאן, כשסיפר לעוברים ושבים על הפאלון גונג והרדיפה. הוא הוכה ונפגע באיבריו הפנימיים. במשך זמן רב לאחר מכן היה דם בשתן שלו.

ב-12 בדצמבר 2001 נשפט בבית הדין יאנג-מינג ביחד עם 4 מתרגלים נוספים. במהלך משפט שארך 5 שעות ציינו עורכי הדין שהשוטרים חקרו את המתרגלים וכפו עליהם להודות באשמה. השופט סיים את השימוע מבלי לחדש אותו.

זמן קצר לאחר מכן גזר בית הדין בחשאי על המתרגלים עונשי מאסר. על מר ג’אנג נגזרו 5 שנות מאסר בכלא.

אשתו גב’ ג’יאנג יואה-מיי נשלחה למחנה עבודה בכפייה ב-13 ביוני 2000 על שתרגלה את תרגילי הפאלון גונג בפומבי.