מחנות העבודה בכפייה בסין וזוועותיהם ממשיכים להתקיים תחת שם אחר

 

ב-7 בינואר 2013 משרד רשמי בסין יצא בהכרזה פומבית שהוא מתכנן לבטל את מערך מחנות העבודה בכפייה הידוע לשמצה בסין. בדו”ח אמנסטי אינטרנשיונל שפורסם בדצמבר 2013 צוין כי מערכת זו, הקיימת במשך כשישה עשורים, לא שינתה את עורה – רק את שמה. (אמנסטי אינטרנשיונל: ביטול מערכת מחנות העבודה בסין “שינוי קוסמטי“)

לדוגמה, שמו של אחד ממחנות העבודה בכפייה הידוע ביותר לשמצה, מא-סאן-ג’יאה, הוסב בידי המשטר הקומוניסטי הסיני ל”אגף מא-סאן-ג’יאה של כלא הנשים של ליאו-נינג”. רוב סוהרי המחנה הושארו בתפקידם, וכ-50 מתרגלות פאלון גונג עצורות שלא כדין במתקן זה.

המתרגלות נאלצות לבצע מדי יום עבודות בכפייה. הן לא יכולות לרכוש לעצמן פריטים הנחוצים להן ביומיום מלבד נייר טואלט. הן חייבות להגיש “דו”ח מחשבה חודשי” שבו הן צריכות לכתוב מה הן חושבות על הפאלון גונג. זכויותיהן לביקורי משפחות נשללות. האפשרות לרכישת מוצרים או לשוחח בטלפון לא קיימת.

מסע הייסורים של המתרגלים

גב’ לי פי-יון (Li Piyun ) משן-יאנג הייתה כלואה במא-סאן-ג’יאה. היא עונתה באכזריות והגיעה לסף מוות עוד בטרם הסתיימה שנה ממעצרה. כדי לחמוק מאחריות על מצבה נתנו לה שחרור רפואי על תנאי. היא מתה חודש לאחר שחרורה בגיל 65.

שלטונות הכלא סירבו לביקור המשפחה של גב’ ניו גווי-פנג (Niu Guifang) מאז מאי 2014 עת בואה למחנה. משפחתה נקטה באמצעים רבים ופעלה בכל המישורים במטרה להשיג אישורים וכל מה שהשיגו היה לדבר איתה בטלפון. גב’ ניו מסרה שהיא במצב בריאותי ירוד: “אני זקוקה לעזרה כדי לעלות במדרגות”, אמרה. היא לא יכלה להתמקד ולזכור היטב את הדברים, ראייתה היטשטשה, אבל היא אולצה להשכים קום כל בוקר ולעבוד עד שמונה בערב בסדנת הכלא בהכנת בגדי הסוואה.

שמות המתרגלות שידוע שהן כלואות במתקן כליאה זה כעת מפורטים במאמר באנגלית.

לקריאה נוספת:
אמנסטי אינטרנשיונל שוודיה קוראת לסין לשים קץ לחינוך מחדש דרך עבודה בכפייה
גב’ ניו גווי-פאנג כלואה בתא קטן בכלא הנשים בשן-יאנג, למשפחה אין רשות לבקר

מקור המאמר בעברית: http://he.minghui.org/?p=13916