מאמר ב”ניוזוויק” חושף את קצירת האיברים בכפייה מאסירי מצפון בסין, המבוצעת על ידי המדינה

מאמר דיעה שפורסם במגזין “ניוזוויק” ב-1 בפברואר מציין כי “מנהיגים מקרב הקהילה הרפואית הבין-לאומית ומקרב אנשי ממשל וארגונים” מאמינים שבסין מתקיימת קצירת איברים מאסירי מצפון והיא מבוצעת על ידי המדינה עצמה.

ה”ניוזוויק” פרסם מאמר דעה על סחר האיברים הלא-חוקי בסין

המאמר ציין שקבוצות דתיות ורוחניות בסין, כולל טיבטים, נוצרים, “ובעיקר אלו המתרגלים פאלון גונג… העלו האשמות נגד הממשלה הסינית על פגיעה קיצונית וניצול לרעה מאז שנות התשעים, הכוללים קצירת איבריהם בכפייה”.

המאמר מציג חקירות בלתי-תלויות של העיתונאי-החוקר איתן גוטמן, של יוצר הסרטים הדוקומנטרים קֵן סטון, ושל פעיל זכויות האדם וחבר לשעבר בפרלמנט הקנדי דיוויד קילגור, כולם מציינים כי הטענות שהעלו קבוצות אלה נמצאו נכונות.

החקירות שנערכו בנושא הביאו לפרסום מספר ספרים, ביניהם ספרו של איתן גוטמן The Slaughter: Mass Killings, Organ Harvesting, and China’s Secret Solution to Its Dissident Problem (“הטבח: רצח המוני, קצירת איברים, והפתרון הסודי של סין לבעיית הדיסידנטים”), הספר Bloody Harvest: The Killing of Falun Gong for Their Organs (“קציר דמים: רצח מתרגלי פאלון גונג לשם איבריהם”), וכן הסרט התיעודי “קשה להאמין”.

במאמר נכתב: “בדצמבר 2014 הודיעה הממשלה הסינית שהיא לא תקצור יותר איברים מאסירים שהוצאו להורג, אבל ארגון ‘רופאים נגד קצירת איברים בכפייה’ טוען שנתונים מראים שמספר האיברים המשמשים להשתלות גדל, ולכן מאוד לא סביר שהפרקטיקה הזאת באמת הופסקה, וטוען שסין עדיין מסרבת להתחייב להפסיק את קצירת האיברים מאסירי מצפון, כמו נוצרים וכמו מתרגלים של פאלון גונג.

המאמר מצטט את פרופ’ קטרינה בראמסטד (Katrina Bramstedt) מאוניברסיטת בונד באוסטרליה: “זה ידוע שמנתחים סינים מבצעים הליכי הסרה [על אסירים פוליטיים] ושלעתים ה’תורם’ עדיין חי במהלך ההסרה – הליך הסרת האיבר הוא שלמעשה הורג אותם”.

מחברת המאמר, ג’קלין קורלי (Jacquelyn Corley), היא חברה בתוכנית לניתוחים נוירולוגיים במרכז הרפואי של אוניברסיטת דיוק. היא מאמינה ש”מנהיגי ארה”ב חייבים להבהיר לבכירי הממשל הסיני: שקצירת איברים מאסירים כפי שהיא מבוצעת היום מנוגדת לאתיקה ואין לסבול אותה בשום נסיבות”.

“אם לא יהיה לחץ מתמיד מצד ארה”ב ומדינות אחרות ומגופי ממשל בין-לאומיים, לא יהיה סיכוי שהמשבר ההומניטרי הזה ייסתיים”, סיכמה מחברת המאמר.