לראשונה בישראל : בית המשפט העליון יכריע האם לגרש מתרגלת פאלון גונג בחזרה לסין

רשות האוכלוסין וההגירה ומשרד הפנים תובעים לגרש בחזרה לסין מתרגלת פאלון גונג (פאלון דאפא) החייה בישראל, ובכך עלולים לשלוח אותה לעונש של עינויים קיצוניים במחנה עבודה בכפייה, או במקרה הגרוע – מוות.

ביום ד’ הקרוב, 25.07.12 ,בשעה 09:00 בבוקר יוכרע המקרה לראשונה בבית המשפט העליון. מדובר במקרה בוחן תקדימי שבו תוכרע מדיניות ישראל לגבי החוקיות של גירוש אדם המזהה את עצמו כמתרגל פאלון גונג בחזרה לסין. על פי צו בית המשפט, מחשש לרדיפתה ולרדיפת בני משפחתה הנמצאים בסין, נשמרת זהותה של המתרגלת בסוד ומוטל על זהותה צו איסור פרסום.

בעולם, הרוב המכריע של מדינות המערב מכיר בזכותם של מתרגלי הפאלון גונג הסינים להגנה, לא מגרשם ומקנה להם סטטוס של פליט. בכמה מקרים בודדים בהם אכן גורשו מתרגלים בחזרה לסין, הסתיימו המקרים ברדיפה קשה, בעינויים, בהיעלמויות ואף במוות.

באמנת ג’נבה משנת 1951 המתייחסת לסטטוס “פליט”, ובפרוטוקול משנת 1967, נכתב כי “פליט” הוא כל אדם הנמצא מחוץ לארץ המוצא שלו, ולא יכול, או לא רוצה לחזור אליה… בשל פחד מבוסס, מרדיפה, מסיבות של גזע, דת, לאום, חברות בקבוצה מסוימת, או דעה פוליטית.

בהתייחס למונח “רדיפה”, מתייחסת האמנה לאלה שחייהם או חירותם “היו” או “יהיו” בסכנה, באופן ברור כל כך, כמו הסכנה ממוות, או הסכנה מעינויים, התאכזרות, יחס בלתי אנושי או משפיל, או עונש. באמנה נרשם בהרחבה, כי אין על אף “פליט” לחזור בצורה כלשהי לשום מדינה שבה הוא יהיה בסכנה של רדיפה (למידע נוסף).

אולי המאפיין הבולט ביותר של הרדיפה נגד הפאלון גונג, היה השימוש השכיח בעינויים קיצוניים. עינויים של מתרגלי פאלון גונג תועדו בכל אחת מהפרובינציות בסין, בבתי כלא, במחנות עבודה, במרכזים לשטיפת מוח, ובבתי ספר בערים הגדולות בסין, בעיירות הקטנות ובכפרים. בין טכניקות העינויים הפופולאריות: מכות חשמל, כוויות חום, קשירות מכאיבות של הגוף, האכלה בכפייה והוצאת ציפורניים. אונס במעצר ועינויים אחרים נפוצים גם כן.

אם לא די באלו, נזכיר דבר מבעית הרבה יותר שהנהיגה המפלגה הקומוניסטית הסינית כדי לטפל בכמות הגדולה של מתרגלי הפאלון גונג בסין. לפי עדויות של עובדים ועובדים לשעבר בבתי חולים בסין, אבריהם של מתרגלי פאלון גונג רבים נעקרו מהם, ולאחר מכן נעשה בהם שימוש בשוק השתלות האיברים של סין. האיברים (כבד, כליה, לב וקרנית) נמכרים לפקידי המפלגה הקומוניסטית ולנזקקים עשירים אחרים מסין ומחוץ לסין. חוקרים סמויים שביצעו שיחות לבתי חולים בסין, תיעדו רופאים המתפארים בכך (מידע נוסף על קצירת האיברים).

מנהל מרכז המידע של פאלון דאפא בישראל, רועי בר אילן, אמר: “להבדיל ממקרים בהם מסתננים רבבות בני אדם לישראל ברגל, כאן מדובר בפחות מעשרים בני אדם שהגיעו לישראל בטיסה. בכל מדינות המערב זוכים מתרגלי השיטה למקלט ולהגנה. ממקרים דומים בעבר אנו יודעים שמתרגלים שגורשו לסין נרדפו בצורה חמורה. אנו תקווה שבג”צ יחייב את משרד הפנים לשמור על ערכי ישראל הדמוקרטית ולהגן על מתרגלי הפאלון גונג הנמצאים בארץ. לשלוח אותם בכוח בחזרה לדיקטטורה הגדולה בעולם, בידיעה הברורה ששם ירדפו ויעברו עינויים תהיה בושה אמיתית לישראל”.

מתרגלי פאלון גונג במחאה שקטה