למרות מזג אוויר הסוער המתרגלים נשארים נחושים

חרף מזג האוויר הסוער, הגיעו ביום רביעי ה- 25.4.18 מתרגלים של פאלון דאפא ממקומות שונים מרחבי הארץ למחאה שקטה מול שגרירות סין בתל אביב

פאלון דאפא (הנקראת גם פאלון גונג) היא שיטה רוחנית שמקורה בסין. היא כוללת חמישה תרגילים, והמתרגלים בה חיים על פי הערכים של אמת-חמלה-סובלנות. השיטה מופצת ונלמדת ברחבי העולם ללא עלות. אבל דווקא בסין היא נרדפת על ידי המשטר מאז 1999.

לפני 19 שנה, ב-25 באפריל 1999 התייצבו מתרגלי הפאלון גונג שהיו מודאגים מהטון ההולך ומתקשח של כלי התקשורת בסין, המשמשים שופרי תעמולה למשטר. הדאיג אותם מעצר של עשרות מתרגלי פאלון גונג בטיאן-ג’ין.

כעשרת אלפים של מתרגלים הלכו לעתור על פי זכותם החוקית והמסורתית אל מול משרד העתירות הרשמי בבייג’ינג,להגן על אמונתם, ולעמוד לימין מה שהאמינו שהוא נכון וצודק, ולבקש צדק עבור עמיתיהם שנעצרו ללא עילה חוקית ולא שוחררו.

לאחר שיחות עם נציגי הממשלה, התפזרו המתרגלים הסינים בשקט, והשאירו את המקום נקי יותר משהיה לפני בואם. זו הייתה המחאה השקטה הגדולה ביותר בדברי ימי סין של ימינו.

 

אולם כשלושה חודשים לאחר מכן הונחתה עליהם בבת אחת רדיפה מקיפה ואכזרית, שכללה מעצרים, כליאות, עינויים ושטיפות מוח, במטרה לגרום להם לחתום על ויתור על הפאלון גונג.

 

מאז ועד היום נמשכת בסין רדיפה אכזרית נגד מתרגלי השיטה, שהגיעה לקיצוניות של שימוש במתרגלים העצורים שלא כחוק כ”תורמים” נגד רצונם של איברים לתעשיית ההשתלות של המדינה, כשהם למעשה נרצחים בתהליך. ראה:    קצירת איברים

המשטר בסין הכחיש את השימוש באיבריהם של מתרגלי פאלון גונג לצורך השתלות וטען שאלו איבריהם של אסירים המוצאים להורג. אולם, השגשוג של תעשיית ההשתלות בסין העלה חשדות באשר לפער העצום בין מספר הוצאות ההורג הרשמיות לבין מספר ההשתלות. חקירות שבצעו חוקרים פעילי זכויות אדם הביאו לחשיפת הנושא בפני הקהילה הרפואית והעולמית.

בעקבות החשיפה, יצאו החלטות גינוי פרלמנטריות רבות בעולם נגד קצירת האיברים בכפייה על ידי המדינה עצמה בסין.

כחלק ממאמץ בלתי פוסק להעלות את המודעות בקרב הציבור וממשלות, המתרגלים בכל העולם מציינים את האירוע של המחאה השקטה של ה-25 באפריל לפני 19 שנה, ומביעים את הזדהותם עם עמיתיהם בסין. בישראל הם נאספו מול שגרירות סין בתל אביב, תרגלו את תרגלי השיטה וחילקו לעוברים ושבים עלוני מידע המסבירים על השיטה ועל הרדיפה.

בן אלון, בעלה של מתרגלת החיה באוסטרליה, שהגיע עם אשתו למחאה, אמר: “פאלון גונג הוא טוב. מלבד השלווה שהתרגול נותן, הוא גם משרה תחושה של חיוביות ורוגע לאחרים. המילים המתארות את היופי של הפאלון דאפא צריכות להישמע, והרדיפה בסין חייבת להיפסק, כי למעשה היא פוגעת בזכויות אדם. אם הקולות של כולנו יישמעו בנושא, ביחד, נוכל לגרום לשינוי. אנחנו הקול של אלה שאין להם הזכות לדבר”.

“אנחנו מבקרים בישראל וזו הפעם הראשונה שאישתי מגיעה לפה כדי לפגוש את משפחתי. חשתי חמימות {בלב} ושמחה כשראתי את אישתי ומתרגלי פאלון דאפא אחרים מישראל מתרגלים את התרגילים ומעלים את המודעות לגבי הרדיפה ברחוב [מול השגרירות]”, סיפר אלון, והוסיף: “אני מקווה שהחברה תבין עד כמה השלטון הסיני הוא רע ושהיא תנסה להביע דעה נגדם”.