לישראלים אכפת רק מעצמם? מסתבר שלא.

היום, יום שלישי 24 לספטמבר, התפזרו במקומות מרכזיים ברחבי ירושלים, תל אביב וחיפה כמאה ישראלים והחתימו את העוברים והשבים על עצומה הקוראת לאו”ם ולממשלות העולם לפעול למען הפסקת הנוהג של רציחת מתרגלי פאלון גונג בסין ומכירת איבריהם הפנימיים הנקצרים בכפיה.

המאמץ בישראל מצטרף למאמצם הבן לאומי של אלפי מתנדבים, שהגיעו למסקנה שלא ניתן להתעלם עוד מהתופעה המחרידה. את העצומה יזם ארגון בן לאומי בשם רופאים נגד קצירת איברים בכפייה (http://www.dafoh.org/) אשר חרט על דיגלו את המאבק בתופעת רצח מתרגלי הפאלון גונג בסין לצרכי השתלות איברים ועד להיום חתמו עליה מאות אלפי אנשים ברחבי העולם. ההחתמות ימשכו עד ה30.11 ואז יוגשו למפקח העליון על זכויות אדם באו”ם בקריאה לסיום מידי של קצירת איברים בכפייה ממתרגלי פאלון גונג (פאלון דאפא) בסין.

בישראל, הנושא הטריד אנשים רבים: יותר מ- 300,000 ישראלים חתמו על עצומה הקוראת לממשלת ישראל לפעול למען הפסקת הרדיפה שמקיים המשטר בסין נגד מתרגלי שיטת הפאלון גונג. בעמוד הפייסבוק הישראלי של מרכז המידע של פאלון דאפא ניתן למצא יותר מ- 11,000 תומכים. https://www.facebook.com/falun.gong.is.good

פאלון דאפא (המוכרת גם בשם פאלון גונג) http://he.falundafa.org/index.html היא דרך רוחנית עתיקה שמקורה בסין, בה מנסה האדם להתאים את עצמו לתכונות ” אמת,חמלה,סובלנות” ולתרגל את גופו באמצעות תרגילי תנועה איטיים ומדיטציה. השיטה מתורגלת ע”י מיליוני אנשים ב- 114 מדינות ברחבי העולם,ישראל בכללן. הספר המרכזי של שיטת הפאלון דאפא נקרא ג’ואן פאלון (לסובב את גלגל החוק) תורגם עד כה ל-40 שפות.

מייסד השיטה מר לי הונג ג’י הוכרז מספר פעמים כמועמד לפרס נובל לשלום וכמועמד לפרס סחרוב על חופש המחשבה על פועלו. בפאלון גונג אין “דמי חבר”, אין רשימת משתתפים, אין פולחן או סגידה, אין פיקוח או ניהול. אופן ישום ההבנות מהשיטה או כמות התרגול הם בחירה אישית שכול מתרגל בוחר בהתאם לסגנון חייו ורצונו.

מאז ה- 20 ביולי 1999 ,המשטר הסיני רודף את מתרגלי השיטה בסין באמצעים חמורים ביותר. ישנם עשרות אלפי דיווחים על עינויים קשים, לעיתים עד מוות, מכות חשמל, אונס, מחנות עבודה בכפייה, כליאה בבתי חולים פסיכיאטרים תועדו וגונו על ידי האו”ם, ארגוני זכויות האדם, וממשלות רבות. על פי הדיווחים המאומתים, כול שלושה ימים נרצח מתרגל פאלון גונג בסין על ידי המשטר. הרדיפה החמירה עד כדי קצירת איברים ממתרגלי השיטה, איברים אשר מזינים את תעשיית ההשתלות המשגשגת בסין, השנייה בגודלה בעולם (אחרי ארה”ב ) מבלי שתתקיים בסין שום תכנית לאומית של איסוף איברים מהמת, או מנגנונים המאפשרים תרומה מרצון.

הרדיפה מלווה בתעמולה שקרית, דרך כול אמצעי התקשורת הסיניים ( שנשלטים על ידי המשטר ) ודרך כול הסגל הדיפלומטי של המשטר. מטרת התעמולה לייצר אווירה שמאפשרת את הרדיפה ובאותו הזמן מכחישה את קיומה ויצירת תדמית “תת-אנושית” למתרגלי השיטה – בלי שום קשר למציאות עצמה. מתרגלי השיטה ברחבי העולם, אנשי רוח ומצפון ומתנדבים רבים פועלים מיוזמתם כדי לחשוף את המצב ולהביא את הרדיפה ליידי סיום. העצומה זמינה לחתימה גם באתר ארגון הרופאים (DAFOH). http://www.dafoh.org/