“לא רוצים לעצום עיניים, לא רוצים לשתוק”-עצרת מחאה לציון 16 שנה לרדיפת הפאלון גונג

הודעה לעיתונות

 

“לא רוצים לעצום עיניים, לא רוצים לשתוק”

עצרת מחאה לציון 16 שנה לרדיפת הפאלון גונג

 

“למעשה, שואה מתרחשת בסין, ואנשים כבר מודעים לכך, היא מתרחשת כבר הרבה מאוד שנים, ושום דבר לא זז”, אמרה העיתונאית בילי בסרגליק. “מי ששותק, באיזשהו מקום הופך להיות גם שותף”.

“לא יכולה להבין איך האנשים שעושים את זה ישנים עובדים ממשיכים את החיים… כאילו, שכחת מה עשית אתמול במרתף, שכחת למי הרבצת אתמול, את מי הרגת אתמול? איך יכול להיות דבר כזה?” שאלה בסרגליק כשהיא מרימה את עיניה לחלונות שגרירות סין.

כמאה איש הפגינו הערב מול שגרירות סין לציון יום השנה ה-16 להתחלת הרדיפה נגד מתרגלי הפאלון גונג בסין. בעשרות מדינות ברחבי העולם ערכו היום עצרות, הפגנות ותהלוכות כדי במטרה להביא לסיומה של הרדיפה המתנהלת בסין מאז 1999.

בעצרת הוקראו עדויות מצמררות על קצירת איברים ממתרגלים של השיטה בעודם חיים ונושמים, ועל שליחת גופותיהם החמות למשרפות, לפעמים כשהאדם עדיין חי.

יו”ר עמותת הפאלון דאפא (פאלון גונג) בישראל ואדים ברסטצקי סיפר איך לפני תחילת הרדיפה יכולת לשמוע בפארקים של סין את המוסיקה של תרגילי השיטה, שעקרונותיה אמת-חמלה-סובלנות נתנו תקווה לסינים. יו”ר המפלגה הקומוניסטית באותה תקופה, ג’יאנג זמין, חשש מהפופולריות הזאת. “הוא פתח ברדיפה חסרת תקדים. הוא גייס את כל העוצמה של סין. המשטרה, הצבא, המערכת תעמולה, ונתן ההנחיה לחסל אותם פיזית, להרוס את המונטיטין של מתרגלי הפאלון גונג ולרושש אותם כלכלית, והקציב לזה זמן — שלושה חודשים.”

“ואז קרה משהו שאף אחד לא ציפה לו. אותה מערכת השמדה משומנת היטב, שצברה ניסיון של ככ הרב שנים לא הצליחה במשימה. עברו שלושה חודשים, עשרה חודשים, שנה, שנתיים, היום אנחנו מציינים 16 שנה.”

“איך הצליחו מתרגלי פאלון גונג לעצור את המערכת השמדה חסרת הרחמים? הסוד הוא פשוט. אותן שלוש מילים – אמת, חמלה, סובלנות. האנשים האלה, שהיו נראים שכל כך קל לנצח אותם, טובי לב, אדיבים , עדינים, הצליחו לעשות מה שאף אחד לא הצליח לעשות, והם שילמו מחיר כבד”, אמר ברסטצקי.

השחקנית שרית וינו-אלעד דיברה גם היא בעצרת.”לפני ארבע שנים, כשחגגנו בת-מיצווש לרדיפה, הייתי כאן, ואמרתי שאני מקווה שזו השנה האחרונה”, היא אמרה. “השנה זה סוויט סיקסטין, ואין שום דבר מתוק בזה”.

“זה תלוי בכם”, פנתה לאנשי השגרירות הסינית. “אנחנו יכולים לעמוד פה ולתמוך בכם, אבל זה בידיים שלכם להחזיר את המפתחות, לסגור את הדלת, ולהגיד ‘חאלס’, אנחנו לא משתפים פעולה”.

“אנחנו כאן מכיוון שאנחנו לא רוצים לעצום עיניים”, הוסיף ברסטצקי, “לא רוצים לשתוק. אנחנו באנו לכאן מכיוון שאנחנו רוצים לקחת אחריות על העתיד שלנו. אנחנו לא מסכימים לכך שבעולם שלנו אנשים יירצחו רק משום שהם מנסים להיות אנשים טובים”.

“רוע יכול להצליח רק איפה שיש אנשים טובים שלא עושים מאום”

“רוע יכול להצליח רק איפה שיש אנשים טובים שלא עושים מאום”, אמר עו”ד רמי גרינברג, חבר מועצת העיר פתח תקווה. “אבל איפה שיש אנשים טובים שנוקטים פעולה נגד הרוע, הרוע לא יכול להצליח”. הוא סיפר על מאמציו לשכנע את מועצת העיר פתח תקווה להפסיק את הברית עם העיר התאומה בסין משום שבעיר התאומה הזאת מתרחשת רדיפה ויש בה מחנות עבודה בכפייה.

עו”ד רמי גרינברג, חבר מועצת העיר: “רוע יכול להצליח רק איפה שיש אנשים טובים שלא עושים מאום”

“המפלגה הקומוניסטית הסינית לא רק פועלת בסין, אלא גם מחוץ לסין, גם כאן בישראל”, ציין ברסטצקי, “רק דרכי הפעולה שונות. המפלגה מביאה איתה כסף, מציעה שיתוף פעולה ומבקשת רק דבר קטן פשוט אחד: שנשתוק. שנעצום עיניים”.

תופעה: גל התביעות בתוך סין נגד יו”ר המפלגה הקומוניסטית לשעבר, ג’יאנג דזה-מין

יניב ניצן, דובר מטעם מרכז המידע של הפאלון דאפא בישראל, סיפר על התופעה של גל התביעות בתוך סין נגד יו”ר המפלגה הקומוניסטית לשעבר, ג’יאנג דזה-מין, שיזם והוציא לפועל את הרדיפה ב-1999. “כשאבן הדומינו הראשונה נופלת, כבר אפשר לדעת את סוף המשחק”, אמר ניצן. “מעל 80 אלף סינים תובעים היום לדין, בתוך סין, את האדם שהוציא לפועל את הרדיפה נגד מתרגלי הפאלון גונג”.

“דרך האמת, דרך החמלה ודרך הסובלנות, זה חלק מהתרבות שלכם”

הרב חיים כהן פנה אל אנשי השגרירות הסינית: “דרך האמת, דרך החמלה ודרך הסובלנות, זה חלק מהתרבות שלכם”, הוא התייחס לעקרונות אמת, חמלה וסובלנות, שהם בסיס הפאלון גונג, “זה חלק מהאופי של העם הסיני. ותרו על הרדיפה, ותרו על הפרת זכויות האדם, ותרו על השנאה והדיכוי, בשביל יצירת חברה המבוססת לא רק על כלכלה, אלא על אושר”.

הפרישה מהמפלגה הקומוניסטית

“אנחנו מושיטים גם לכם יד בתקווה, אנחנו עומדים פה בשבילכם”

דור לוינטר, מנכ”ל אפוק טיימס ישראל, התייחס לתופעה של הפרישה מהמפלגה הקומוניסטית הסינית. התופעה הזאת החלה לאחר שבשנת 2004 פורסמה סדרת מאמרי פרשנות בשם “תשעת הדיונים אודות המפלגה הקומוניסטית”. בעקבותיה החלו להגיע למערכת העיתון מכתבים של סינים המצהירים על פרישה והתנערות מהמפלגה הקומוניסטית ומכל הארגונים הקשורים אליה. בהדרגה התופעה התגברה. “מעל 200 מיליון איש כבר התנערו מהמפלגה הקומוניסטית הסינית, אמר לוינטר, “והם חיים חיים שלמים ואמיתיים יותר”, הוא אמר, כשהוא מפנה את מבטו אל בניין השגרירות. “אנחנו מושיטים גם לכם יד בתקווה, אנחנו עומדים פה בשבילכם”.

לפרטים, לתיאום ראיונות, ולכל סיוע:

יניב ניצן,

דובר מטעם מרכז המידע של הפאלון גונג

052-3388616