“לא נהיה שותפים לדבר עבירה”: הסנט האיטלקי מאשר חוק נגד סחר באיברים

“לא נהיה שותפים לדבר עבירה”: הסנט האיטלקי מאשר חוק נגד סחר באיברים

מאת וינצנזו קסאנו- אפוק טיימס
בסנט האיטלקי מועבר חוק המעניש כל אדם המוכר באופן בלתי חוקי איברים מאנשים חיים, בסנקציות חמורות ועונש מאסר.
על-פי ה”Global Financial Integrity”, רווחי השוק השחור באיברים נאמדים בין 600 מיליון דולר ל-1.2 מיליארד דולר לשנה.

בו בזמן שהודו ופקיסטן נחשבות היצואניות העיקריות של איברים בלתי חוקיים, ישנה מדינה בה העיסוק בכך בולט בארגון אכזרי ומתוחכם וזוהי סין.
“אם לדבר על מספר השתלות איברים, סין עומדת במקום השני אחרי ארה”ב”, אמר סנטור מוריזיו רומני, שהציע את החוק. אבל החוק הסיני, מסביר רומני, אינו מאפשר לאסוף איברים של אנשים שמתו במוות מוחי אחרי תאונה.כמו כן, “מערכת תרומות איברים לאומית אינה קיימת”.
אם כן מהיכן מגיעים עשרת אלפים האיברים האלה להשתלה מדי שנה? “התשובה דרמטית ביותר”, אמר רומני.

“בסין, אסירי מצפון ובמיוחד מתרגלי השיטה הרוחנית פאלון גונג נרצחים בעבור איבריהם”. “אני משתמש במונח קניבליזם לצורך העניין הזה”, העיר רומני.

“אנו כאן באיטליה, איננו יכולים לעצור את העבירות הללו, אמר הסנטור, “אבל יש לנו החובה לעשות כל מאמץ כדי לא להיות שותפים לפשע הזה”.
בהתאם לחוק, כל אדם שסוחר, מוכר או מנהל סחר בלתי חוקי באיברים מאנשים חיים, יירצה עונש מאסר בין 3 ל-12 שנים וישלם קנס מ-50.000 אירו ועד ל-300,000 אירו.
החוק מעניש גם את כל מי שמפרסם מכירת איברים, עושה תעמולה ומפרסם הודעות לעודד תיירות השתלות.
רופאים המקדמים נסיעות כאלה לרכישה בלתי חוקית של איבר, יישלל רישיונם לכל החיים, משום שהפרו בצורה חמורה את האתיקה הרפואית.
החוק יועבר להצבעה סופית לאישורו בבית הנבחרים. במהלך הדיון על החוק, חברים במפלגות רבות בקואליציה ובאופוזיציה, הביעו את השקפותיהם בעניין.
בנושא הסיני אמרה הסנטורית איבנה סימאוני, שקיימים “מסמכים המבהירים ללא כל ספק”, את האמת על מה שחוקרים רבים חושבים שקורה למעשה בסין.
“רק לחשוב על השימוש הזה בגוף אנושי כסחורה, גורם לי רעדה”.

סנטור סרגיו לו גיודיס, חבר המפלגה הדמוקרטית השלטת וחבר גם בוועדת זכויות אדם, עוקב אחר הליך אישור החוק מתחילתו, כאשר עורך הדין הבין לאומי לזכויות אדם, דיוויד מטאס, דיבר בפני ועדת הסנט האיטלקי ב-19 בדצמבר 2013.
“מאז 1999 החל נשיא סין דאז, ג’יאנג דזה-מין בקמפיין אכזרי לשרש את הפאלון גונג, שיטה רוחנית מסורתית פופולרית מאוד ולעצור מתרגלים רבים”, הסביר גיודיס.
ואז, הַחֵל מ-2006, חוקרים עצמאיים כמו דיוויד מטאס והפוליטיקאי הקנדי לשעבר, דיוויד קילגור פתחו בחקירת הטענה המחרידה הזאת של קצירת איברים חיים.
לאחרונה, גם האו”ם וגם הפרלמנט האירופי גינו את הפשע הזה.
אפילו דאעש (ISIS) יכולה להרוויח מסחר איברים ומשתמשת בכך כמקור להכנסה ומימון פעולות הטרור שלה, אמר סנטור אחר, דומיניקו סקיליפוטי, במהלך הדיון.

עוד על קצירת האברים בסין באתר: http://he.minghui.org/?cat=11#