כנס השתלות מתקיים בסין בפרופיל נמוך בשעה שהעולם מגנה את קצירת האיברים בכפייה שם

דיוויד מטאס, עורך דין ידוע לזכויות אדם בין לאומיות ומומחה לנושא של קצירת האיברים

כנס בנושא השתלות התקיים ב-20 באוקטובר עד ה-31 בו בהאנג-ג’ואו, סין. זאת למרות הגינוי הבין לאומי של המשטר בסין, הקוצר איברים חיים ממתרגלי פאלון גונג לתעשיית ההשתלות שלו.

הכנס לא פורסם בהיקף נרחב כמו בשנים הקודמות ובאתר שלו אין תוכן באנגלית. מומחים זרים להשתלות איברים שנהגו להשתתף בכנסים בשנים שעברו, לא הוזמנו הפעם. האירוע לא פורסם בכלי התקשורת של סין, מלבד בכתבה מקומית קצרה. המיקום של האנג-ג’ואו גם הוא בעל משמעות.

בכנס הקודם בנושא ההשתלות שהתקיים בנובמבר שנה שעברה בהאנג-ג’ואו, בכירים סינים – בפיקוח ארגונים בין-לאומיים – חתמו על החלטת האנג-ג’ואו, שהבטיחה לבטל את השימוש באסירים המוצאים להורג כמקור איברים להשתלות. בכירים מ-40 בתי חולים לפחות, הסכימו לפעול על-פי ההחלטה.

במציאות, מספר בתי חולים המשיכו לקיים השתלות של איברים שהושגו בזמן המתנה [חשוד] של שבוע או שבועיים, ואפילו – בחודשים האחרונים –בזמן קצר של יום אחד, מה שמראה שממשיכים להשתמש באותו בנק איברים חי של אסירים, שרובם המכריע הוא אסירי מצפון. בתי החולים מפירים את ההחלטה, ממשיכים לגייס חולים הזקוקים להשתלה, וממשיכים לבצע השתלות איברים בלתי חוקיות. הם משתפים פעולה עם המשטר בניסיון לתת לגיטימציה למקור האיברים. המציאות הזאת מאכזבת קשות את הארגונים הבין-לאומיים להשתלות.

הארגון המארח של כנס ההשתלות העולמי להשתלות איברים שהתקיים בסן פרנסיסקו ביולי 2014, לא אישר ל-35 רופאי השתלות סינים להשתתף, משום שהם מפירים בידיעה את האתיקה הרפואית.

הארגון הבינ”ל DAFOAH (רופאים נגד קצירת איברים בכפייה) פנה למומחי השתלות בין-לאומיים לבקשם לא להשתתף ולא לתמוך בכנס להשתלות בסין ובפעילויות שם. כמו כן קראו למשטר הקומוניסטי הסיני להפסיק את הפרקטיקה הבלתי מוסרית של קצירת איברים חיים בכפייה ממתרגלי פאלון גונג ואסירי מצפון אחרים.

האגודה הרפואית בווירג’יניה הכוללת יותר מ-9,000 רופאים, אחיות ואנשי מקצוע רלוונטיים העבירה החלטה המגנה קצירת איברים שיטתית על ידי מדינה, בסין ואת תמיכתה בהחלטה 281 הזהה באופייה, הממתינה להצבעה בקונגרס האמריקני.

החלטה 281 היא יוזמה של חברי הקונגרס האמריקני אליאנה רוס-להטינן מפלורידה ורוברט אנדרוז מניו ג’רזי. הצעת ההחלטה שיצאה בקיץ 2013 מגנה את קצירת האיברים השיטתית המתבצעת על ידי רשויות המדינה עצמן בסין. ההחלטה קודמה על ידי ועדת החוץ ב-30 ביולי 2014 וממתינה להצבעה במליאת הקונגרס.

ההחלטה “קוראת לממשלת העם הרפובליקנית של סין ולמפלגה הקומוניסטית של סין לשים קץ לאלתר לעיסוק בקצירת איברים מכל האסירים;

הצעת ההחלטה “קוראת לשים קץ ל-15 שנות רדיפה נגד השיטה הרוחנית פאלון גונג על ידי ממשלת העם הרפובליקנית של סין והמפלגה הקומוניסטית של סין ולשחרר לאלתר את כל מתרגלי הפאלון גונג ואסירי המצפון האחרים”.

אמנת מועצת אירופה נגד סחר באיברי אדם הועברה ב-9 ביולי 2014. היא קוראת לכל המדינות לחתום על האמנה ו”לנקוט בחקיקה הכרחית ובאמצעים נוספים, כדי לבסס את הסחר באיברים כעבירה פלילית, בתוקף החוקים הפנימיים שלהן, כשמתבצעת בכוונה תחילה הסרת איברי אדם מתורמים חיים או מתים”.

http://he.minghui.org/?p=10485