חברי פרלמנט דוחקים בראש ממשלת קנדה לשמור על “מחויבות אמיתית להגן על החיים”

חבר הפרלמנט הקנדי וסגן מנהיג מפלגת הירוקים, ברוס הייר, פנה בקריאה לראש הממשלה הרפר לפני נסיעתו לסין, לנסוע עם “חוט שדרה אמיתי, לב אמיתי ומחויבות אמיתית להגן על אנשים חיים לא רק על הפאלון גונג אלא גם על כל העם הסיני”.

חבר הפרלמנט הייר פנה לראש הממשלה טרם נסיעתו לבייג’ינג במסגרת APEC (הפורום לשיתוף פעולה כלכלי אסיה-פסיפיק) ביחד עם כמה מעמיתיו, בעצרת שהתקיימה ב-4 בנובמבר מול גבעת הפרלמנט באוטווה.

משתתפים בעצרת קראו להרפר לעזור לעצור את 15 שנות הרדיפה הארוכות נגד הפאלון גונג והדגישו במיוחד את קצירת האיברים על ידי מדינה ממתרגלי פאלון גונג בסין.

 

ה-4 בנובמבר- עצרת מול גבעת הפרלמנט באוטווה הקוראת לסיום רדיפת הפאלון גונג בסין

חבר הפרלמנט הייר אמר בעצרת: “אנו המומים ונחרדים מהתנהגותה של הממשלה הקומוניסטית בסין. זוהי ממשלת פחד. הם רוצים שתפחד מהם, אבל הם אלה שבאמת מפחדים”.

הוא אמר למתרגלי פאלון גונג שהמשטר הסיני פוחד מהמסר של “אמת-חמלה-סובלנות” מפני שאלה הם כוחות מלאי עוצמה בעולם והוא גא במחויבותם של המתרגלים להגן על הערכים שלהם.

“אנו מקווים שהוא ייסע לשם לא רק עם שכל וארנק, אלא עם חוט שדרה”, אמר הייר, בהבטיחו שהוא ומפלגת הירוקים יעשו כל שביכולתם להאיץ בראש הממשלה להגן עליהם ולא להתעלם מזכויות אדם בעודו שוקל  את הרווחים הכלכליים.

 

חבר הפרלמנט ברוס הייר נואם בעצרת מול הפרלמנט באוטווה

חברת הפרלמנט ג’ודי סגרו מהליברלים פנתה בקריאה לראש הממשלה להעלות את סוגיית קצירת האיברים בכפייה, במיוחד כעת כשהאיום כרוך במעורבותם של לפחות 10 בני משפחה של אזרחים קנדיים הכלואים באופן בלתי חוקי בסין על תרגול בפאלון גונג.

היא אמרה: “סין הכריזה שוב ושוב שיש לה תכנית לאסור קצירת איברים מאסירים, אבל מתרגלי פאלון גונג יודעים שהתוכנית הזו טרם מומשה. העיסוק הזה אומת בחקירות עצמאיות מספר פעמים. דו”ח אחד אפילו ציטט רשימת מחירים באתר השתלות סיני המציע כליות בעבור 62,000 דולר וריאות בעבור 170,000 דולר”.

 

חברת הפרלמנט ג’ודי סגרו בנאומה בעצרת

לפני שבועיים וועדת זכויות אדם בפרלמנט קיימה שימוע על קצירת איברים בסין. לאחר מכן מנחת התכנית Current””, אנה מריה טרמונטי ראיינה את איתן גוטמן מחבר הספר “הטבח” העוסק ברצח המוני, בקצירת איברים ובפיתרון הסודי של סין נגד בעיית הדיסידנטים שלה.

גוטמן הזהיר בראיון, שאנשים במערב שנוסעים לסין בחיפוש אחר איברים, עלולים להוביל לרצח אנשים חפים מפשע “כדי שיוכלו להאריך את חייהם בשנים אחדות”.

הוא הצביע על כך שישראל אסרה את תיירות האיברים לסין, הפרלמנט האירופי העביר החלטת גינוי לקצירת האיברים בסין, ובארה”ב החלטה זהה – החלטה 281 ממתינה להצבעה. גוטמן עודד את הפרלמנט הקנדי לפעול באופן דומה.

“ההחלטות הינן טובות, במיוחד משום שהן מפורטות מאוד ומראות זאת מבחינה היסטורית, מה שנותן לנו מעין רקע היסטורי”, הוא אמר.

בעצרת שהתקיימה ב-4 בנובמבר הבטיחה חברת הפרלמנט ג’ודי סגרו לנוכחים שהיא וחבר הפרלמנט ארווין קוטלר עובדים על טיוטה של החלטה כזאת.

הדיפלומט הקנדי ותת שר החוץ לשעבר, דיוויד קילגור, שהיה מחבר שותף ל-2 ספרים שכללו אוסף ראיות על קצירת איברים בסין, ציין בעצרת שמיליוני מתרגלי פאלון גונג בסין נמצאים עדיין בסכנה להפוך למקורות איברים.

 

 דיוויד קילגור, חבר הפרלמנט הקנדי לשעבר נואם בעצרת

חברי הפרלמנט אליזבט מיי מהירוקים וגארי ברייטקרוז מהשמרנים קראו גם כן לראש הממשלה להעלות את בעיית זכויות אדם בסין ובכלל זה את רדיפת הפאלון גונג וקצירת האיברים.

 

חברת הפרלמנט אליזבט מיי מדברת בעצרת

חבר הפרלמנט גארי ברייטקרוז מדבר בעצרת

גארי בריטקרוז, תומך נלהב בפאלון גונג מזה זמן רב, אמר למתרגלים בעצרת: “אני חושב שזוהי אחת המחלות בעידן המודרני שלנו שדבר כזה מתרחש. אני מעריך את העובדה שבאתם לכאן להזכיר לנו את הטרגדיה הנוראה הזאת שמתרחשת. זה מעבר לכל דבר שאני יכול לדמיין. אני רק רוצה להביע את דאגתי ותמיכתי בפאלון גונג ובמה שהם עושים כאן היום מול גבעת הפרלמנט”.

http://he.minghui.org/?p=10808