התכנית לקצירת איברים בכפייה בסין מתוזמנת ומאורגנת צבאית על ידי המדינה

״אסור לנו להתעלם מהעובדה שחיי אדם משמשים כחומר גלם להשתלות איברים או קצירת איברים במאה ה-21. לא נשמע כדבר הזה מאז מלחמת העולם השניה והנאצים. לא נסכים לסבול מעשה נבלה שכזה״ אמר לאונידס דונסקיס, חבר הפרלמנט האירופאי.

הפרלמנט האירופי העביר החלטה ב-12 בדצמבר 2013, הקוראת למשטר הקומוניסטי בסין ״להפסיק לאלתר קצירת איברים מאסירי מצפון, דת ומיעוטים״.

ג׳יאנג זמין, ראש המפלגה הקומוניסטית (מק״ס) לשעבר, החל במסע רדיפה כלל ארצי נגד הפאלון גונג ב-1999. תחת המדיניות של ״להרוס את המוניטין שלהם, לרושש אותם כלכלית, ולהשמיד אותם פיזית״, אלפים של מתרגלי פאלון גונג שהגיעו לבייג׳ינג לעתור עבור הפאלון גונג נעצרו. חטיפות, מעצרים ועינויים התרחשו בכל רחבי המדינה.

כאשר המק״ס התחילה את הרדיפה באמצעות מנגנוני המדינה, הפכה קצירת איברים ממתרגלי פאלון גונג חיים לדרך משתלמת ״להשמיד אותם פיזית״. המק״ס השתמשה בצבא, בכוחות המשטרה, בבתי הכלא ובמחנות עבודה לצורך המעשה האפל.

התהליך כולו הוא פשע המתוזמר על ידי המדינה, מנוהל על ידי הממשלה, ומבוצע על ידי הצבא. נוסד בנק איברים גדול, הכולל את הנתונים הרפואיים של מתרגלי הפאלון גונג העצורים, ויוצר רשת של נתוני איברים.

אן, אישתו של מנתח לשעבר אשר הסיר קרניות מכ-2000 מתרגלי פאלון גונג חיים, ועד נוסף בשם פיטר, היו האנשים הראשונים אשר חשפו את קצירת האיברים בכפייה

בתחילת חודש מארס 2006 נחשף לראשונה מידע על מחנה העבודה סוּ-ג׳יאָה-טוּן בצפון-מזרח סין, שם הוחזקו מתרגלי פאלון גונג למטרת קצירת איבריהם. מעט אחרי ההודעה הראשונה, אשתו של מנתח לשעבר יצאה בהצהרה כי בעלה הסיר קרניות מכאלפיים מתרגלי פאלון גונג חיים בין סוף 2001 לאוקטובר 2003. האיברים הפנימיים הוסרו אף הם, ושרידיהם של המתרגלים נשרפו.

רופא מבוגר מהאיזור הצבאי של שן-יאנג, אשר ביקש להישאר בעילום שם, אישר את קיומו של מחנה הריכוז סוּ-ג׳יאָה-טוּן, וציין ש-36 מחנות ריכוז דומים קיימים בסין.

הוא כתב ״המחנה הגדול ביותר, בעל שם הקוד 672-S, יכול לאכלס מעל 120,000 איש, ביניהם מתרגלי פאלון גונג ואסירי מצפון אחרים. המחנה החמישי בגודלו, הממוקם במחוז ג׳יו-טאי של ג׳י-לין, מאכלס מעל 14,000 מתרגלי פאלון גונג בכל זמן.״

״הוועדה המרכזית של המפלגה הקומוניסטית הסינית החליטה להתייחס במתרגלי פאלון גונג כ’אויבי המעמד’, ולנהוג בהם בכל אמצעי שיהיה רווחי כלכלית עבורה. במילים אחרות, מתרגלי פאלון גונג לא נחשבו עוד כבני אדם, אלא כחומרי גלם לשימוש מסחרי.״

ג׳יאנג זמין מורה על קצירת איברים ממתרגלי פאלון גונג

שר הבריאות לשעבר של מחלקת הלוגיסטיקה הכללית של צבא השחרור העממי הסיני דיבר בחקירה טלפונית סמויה בספטמבר 2014 על פקודה מג׳יאנג זמין להתחיל קצירת איברים.

לתמליל ולהקלטה של שיחת הטלפון של החוקר עם באי שו-ג’ונג:

באי אמר במהלך שיחת הטלפון: ״בזמן ההוא היה זה יושב הראש ג׳יאנג…הייתה הוראה, הנחייה כזאת, שאמרה לבצע דברים כאלה, השתלות איברים… משום שבאותו זמן לאחר שהיו”ר ג’יאנג הוציא את ההוראה, כולנו עשינו המון פעולות שהיו נגד הפאלון גונג.” …

״…כלומר, זה לא היה רק הצבא שעשה השתלות כליה״

מידע זה מאשש הקלטה אחרת של שיחת טלפון אשר פורסמה באוגוסט 2013, ובמהלכה הודה בו שילאי, במהלך ביקור בגרמניה כשר המסחר הסיני ב-2006, שג׳יאנג נתן את הפקודה להתחיל קצירת איברים מאנשים חיים. להקלטה ולתמליל באנגלית

ההקלטה בוצעה כאשר בו שילאי ביקר בגרמניה כשר המסחר, והיא מאשרת שג׳יאנג זמין נתן את הפקודה לקצור איברים ממתרגלי פאלון גונג.

המחלקה הלוגיסטית הכללית של צבא השחרור העממי היא המארגנת העיקרית של קצירת איברים מאנשים חיים

הצבא הסיני והכוחות החמושים של המשטרה הרחיבו מתקני כליאה קיימים ובנו מתקני כליאה גדולים נוספים, בתי כלא ומחנות לעבודה בכפייה בתוך בסיסים צבאיים, כדי להסתיר את הפשע מהציבור.

המחלקה הלוגיסטית הכללית של הצבא הקימה מערכת מסד נתונים מרכזית, כבנק חי לאיברים. מסד הנתונים כולל את הזהות של מתרגלי הפאלון גונג העצורים, ומידע רלוונטי אחר כמו סוג דמם.

המחלקה הלוגיסטית הכללית אחראית לביטחון של המחנות הסודיים, לניהול הזמינות של האיברים לבתי החולים, לשינוע האיברים, ולהנהלת החשבונות. בתי חולים של הצבא והמשטרה הם השחקנים הראשיים בתעשיית השתלות האיברים. מכירת איברים לבתי חולים אזרחיים היא יותר הצגה כדי למשוך פציינטים זרים להשתלות, ולעשות מעט רווח.

הרופא הצבאי שצוטט למעלה גילה את התהליך: ״מתרגלי פאלון גונג ועצירים אחרים מוחזקים תחת שמותיהם האמיתיים. כאשר הם נבחרים כ’תורמי’ איברים, משתמשים בשמות בדויים. במילים אחרות, יוצרים זהות בדויה. עם זאת, האינפורמציה האישית זמינה, ונחתם טופס לתרומת איברים מרצון (עם חתימה מזויפת). נתקלתי במעל ל-60,000 מסמכים כאלה עם חתימות מזויפות.״

״בכולם מצויין כי התורמים מוכנים מרצונם לתרום איברים, ולשאת בכל התוצאות. כמה מהטפסים אפילו חתומים להשתלות לב. הרבה מהחתימות נראות כאילו נעשו באותו כתב יד. המסמכים האלו נשמרים ל-18 חודשים, ואז מושמדים. המסמכים נשמרים בבסיסים צבאיים ברמת הפרובינציה. כדי לעבור עליהם נדרש אישור של נציב הממשל המרכזי של המק״ס במקום.״

״אז נערכת בדיקה גופנית ואחריה הסרת האיבר להשתלה. אם ההשתלה לא מצליחה, המסמכים על מקור האיברים, יחד עם הגופה, צריכים להיות מושמדים תוך 72 שעות. כל המסמכים עם הגופה (לעתים זה אפילו אדם חי), צריכים להישרף, והשריפה צריכה להיות מאושרת על ידי הצוות הניהולי הצבאי. הצוותים הצבאיים האלו יכולים לאסור, לעצור או להוציא להורג כל רופא, שוטר, שוטר צבאי או צוות מחקר שמדליף סודות לעולם החיצון. לצוות הצבאי יש אישור ביטחוני מהוועדה הצבאית של המק״ס.״

״אנשים רבים מקדישים הרבה תשומת לב לסטטיסטיקות ההשתלות הרשמיות הממשלתיות. למעשה, השתלות האיברים המחתרתיות עולות פי כמה על המספר שמפרסמת הממשלה. למשל, אם הממשלה אומרת שהיו 30,000 מקרים בשנה, המספר האמיתי עשוי להיות כ-110,000.״

״למעשה יש רשת עולמית גדולה של קצירת איברים והשתלות, והמרכז ממוקם בסין. מאז שנת 2000, יותר מ-85% מהשתלות האיברים בעולם נערכו בסין. המספר הזה מגיע ממסמך פנימי של הוועדה הצבאית. מספר אנשים קודמו לדרגת גנרל על ‘הישגיהם’ בתעשייה זו.”

אלה שקיבלו קידום בדרך שכזו כוללים את שו קאי-הואו, סגן היושב ראש לשעבר של המק״ס, את ליאו שי-לונג, המנהל לשעבר של המחלקה הלוגיסטית הכללית של הצבא הסיני, ואת סון דאפא, הקומיסר הפוליטי של המחלקה הלוגיסטית הכללית. כל אחד מהם ניהל באופן פעיל קצירת איברים.

מומחים צבאיים להשתלות איברים פותרים בעיות מפתח טכניות

אמצעי התקשורת הסינים המנוהלים על ידי המדינה דיווחו כי וו מנג-צ׳או, חוקר מוביל בתחום דחיית השתלות כבד על ידי המערכת החיסונית, והנשיא של בית החולים המזרחי לניתוחי כבד של האוניברסיטה הרפואית הצבאית השנייה, מצא דרך למנוע מהגוף לדחות השתלות כבד. הוא השלים בעצמו למעלה מ-4,000 ניתוחים להשתלת כבד עד סוף 2010.

ג׳יאנג זמין נפגש עם וו מנג-צ׳או ארבע פעמים, והעניק לו תואר ״מומחה רפואי לדוגמה״, ומדליית גבורה מהדרגה הראשונה. סון דאפא, הקומיסר הפוליטי של המחלקה הלוגיסטית הכללית, העניק לו פרס של מיליון יואן סינים (161,163 דולר אמריקנים) בטקס שהתקיים בשנחאי ב-17 בינואר 2006.

הצבא גורף רווחים בלתי חוקיים עצומים מקצירת איברים מאנשים חיים

המחלקה הלוגיסטית הכללית הצבאית מספקת איברים טריים לפי דרישה למאות בתי חולים סינים, צבאיים ואזרחיים, ואוספת מזומנים בתמורה לאיברים שהיא מספקת. רוב בתי החולים המבצעים השתלות איברים שייכים לצבא. מכירת איברים לבתי חולים אזרחיים נעשית במטרה לגייס לקוחות פוטנציאלים מחו״ל.

ההכנסות מהשתלות האיברים לא נחשבות לחלק מהתקציב הצבאי. כך מהווה תעשיית השתלות האיברים מאנשים חיים דרך משתלמת עבור בכירים בצבא, במיוחד אלה בדרגות הגבוהות, לשלשל כספים לכיסם.

הארגון הבינלאומי לחקירה של רדיפת הפאלון גונג בדק ב-2014 את הפירסומים הרשמיים בעיתונים ובמגזינים רפואיים, וגם באתרי האינטרנט של בתי החולים. לפי הערכתו יותר מ-800 בתי חולים בסין מחזיקים מערך של השתלות איברים, והשלימו 160,000 השתלות כליה, 36,000 השתלות כבד, ו-120,000 השתלות קרנית.

הדוח חושף רק את קצה הקרחון של קצירת האיברים בכפייה בסין. מרבית ההשתלות נערכו בבתי חולים צבאיים, כולל בית החולים הכללי השייך לוועדה הצבאית המרכזית, שנים עשר בתי חולים השייכים לשבעה איזורים צבאיים, בתי חולים כלליים השייכים לזרועות המרכזיות של הצבא, ובתי חולים המסונפים לאוניברסיטאות רפואיות צבאיות.

למשל, בית החולים צ׳אנג-ג׳נג בשנגחאי, המסונף לאוניברסיטה הרפואית השניה, דיווח על 4,230 השתלות כליה עד סוף 2013.

בית החולים מספר 281 של צבא השחרור העממי בעיר צ׳ין-הוואנג-דאו שבפרובינציית הֶה-ביי – בית חולים מדרגה שנייה אשר הכריז על עצמו כ״חסר כוח אדם וציוד, ובעל חדרי ניתוח בגודל בלתי מתאים״ – ביצע בין שש לתשע השתלות כליה בו זמנית, 28 פעמים עד אפריל 2007.

לי שיאנג-טי, מנתח ומנהל המחלקה האורולוגית בבית החולים הכללי של האיזור הצבאי של ג׳י-נאן, הוביל את המחלקה שלו לקבוע שיא של השלמת 16 השתלות כליה ב-24 שעות.

בית החולים צ׳אנג-ג׳נג שבשנגחאי, המסונף לאוניברסיטה הרפואית הצבאית השנייה, הצהיר כי ביצע 120 השתלות כבד לפצינטים עם צהבת חמורה בין 2003 ל-2006, והוסיף כי התאמת הכבד המהירה ביותר בוצעה תוך 4 שעות מכניסת הפציינט לבית החולים.

המחיר להשתלת כלייה עומד על 60,000 דולר אמריקני ברשימת המחירים המפורסמת באתר של השתלות האיברים בבית החולים הראשון המסונף לאוניברסיטה הרפואית של סין. אותו אתר מציין כי השתלת כבד עולה 100,00 דולר, ומחירן של השתלות ריאה ולב הוא 150,000 דולר.

בתי החולים המעורבים בקצירת איברים עשו רווח עצום ומגואל בדם. הרווחים של מרכז ההשתלות של בית החולים מספר 309, המכונה על ידי המחלקה הלוגיסטית הכללית של משרד הבריאות ״המרכז הצבאי להשתלות איברים״, נסקו מ-30 מיליון יואן סינים ל-230 מיליון יואן ב-2010.

הכנסותיו מהשתלות איברים של בית החולים דָא-פִּינְג, המסונף לאוניברסיטה הרפואית הצבאית השלישית, עלו פי-25 ב-10 שנים: מ-36 מיליון יואן ב-1999 ל-900 מיליון ב-2009.