הפנים האמיתיות של סין, סרטים עוצרי נשימה

“מרתק ואינטנסיבי… יוצא מן הכלל” – קארן קרי, לשעבר ראש מחלקה של ה-CNN בניו יורק, על הסרט עטור הפרסים: “לשחרר את סין – האומץ להאמין”

 הפעם אנחנו רוצים להמליץ בפניכם על סרטים שהופקו על ידי רשת הטלוויזיה NTD וממחישים בתיעוד מצולם, כולל ראיונות והקלטות, את המתרחש בסין מעבר למסלולי התיירות…

  “לשחרר את סין – האומץ להאמין”

הסרט התיעודי Free China – The Courage to Believe”” בוחן מציאות קשה של הפרת זכויות אדם בסין ואת הרדיפה האכזרית כנגד מתרגלי הפאלון דאפא.

דרך סיפורם המדהים של שני אנשים: ג’ניפר זנג, אימא וחברה לשעבר במפלגה הקומוניסטית, וד”ר צ’ארלס לי, איש עסקים אמריקני ממוצא סיני, מתעד הסרט בצורה מרגשת ואותנטית את סיפורם של מאות אלפי אזרחים שומרי חוק שנעצרו, נכלאו במחנות עבודה בכפייה ובבתי חולים פסיכיאטריים בגלל אמונתם בשיטה רוחנית סינית עתיקת יומין בשם פאלון דאפא (הידועה גם בשם פאלון גונג).

ג’ניפר וצ’ארלס הצליחו להשתחרר מהכלא ולספר את סיפורם לעולם, אך מאות אלפי מתרגלי פאלון דאפא אחרים עדיין נמצאים במחנות, ומהווים מאגר אנושי חי לתעשיית השתלות האיברים המשגשגת בסין.

ג’ניפר, אחת הגיבורות בסרט, היא אישה צעירה ואימא לילדה שישבה במחנה עבודה בכפייה בסין. במשך שנה היא עברה שטיפת מוח ועינויים, ואז חתמה שלא תתרגל יותר פאלון גונג ושוחררה. אבל דקות לאחר ששוחררה הובאה שוב למשטרה ואילצו אותה ל”חנך מחדש” אסירות אחרות.

הסרט שזכה בתשעה פרסים יוקרתיים בפסטיבלים, הוקרן בפרלמנט האירופי, בקונגרס האמריקני ובכנסת ישראל ומאות הקרנות ברחבי העולם. הסרט הוא יצירתו של הבמאי האמריקני מייקל פרלמן והוא הפקה משותפת של World2Be וטלוויזיה NTD.

“מרתק ואינטנסיבי… יוצא מן הכלל” – קארן קרי, לשעבר ראש מחלקה של ה-CNN בניו יורק

“אני מקווה שהסרט הזה ישנה את העולם” – מרגרט צ’ו ברינגר, מייסדת  AmericanINSIGHT

אתר הסרט: www.FreeChinaMovie.com

“מעבר לפחד – סיפורו של גאו ג’י-שנג”

ב-4 ביוני 1989 סטודנטים סינים ביקשו דמוקרטיה, והדיקטטורה הגדולה בעולם “ענתה” בטבח נוראי. היום, למרות החזות של התקדמות כלכלית, סין נותרה דיקטטורה. כל כלי התקשורת נשלטים בידי המדינה, האינטרנט מצונזר, זכויות אדם מופרות, ומה שחמור אף יותר זאת הרדיפה של המשטר נגד מיליוני אנשים חפים מפשע שאף נרצחים בעבור איבריהם.
בתוך מציאות זו של שלילת זכויות יסוד וזכויות אדם, קם עו”ד סיני בשם גאו ג’י-שנג, שנבחר על ידי משרד המשפטים בסין לאחד מבין עשרת עורכי הדין המובילים במדינה. העם כינה אותו “המצפון של סין”, אולם בעיני המפלגה הקומוניסטית המרדף שלו אחר הצדק הרחיק לכת. לאחר שדיבר בפומבי נגד הפרות בוטות – אך אסורות לדיון – של זכויות אדם, ויצא נגד הרדיפה אחר מתרגלי פאלון גונג, נחטף גאו ועונה בעוד המשטרה החשאית מחזיקה באשתו ובילדיו כבני ערובה.

בפני גאו הוצבה דילמה קורעת לב – היה עליו לבחור בין המרדף שלו אחר הצדק לבין האהבה למשפחתו. באיזה מסלול יבחר? ומהו המחיר שיהיה עליו לשלם?

זהו סיפור על אומץ, חמלה ואכזריות. חובה לכל מי שרוצה להבין את המתח המבעבע מתחת לפני השטח של סין כיום, ולפגוש באחת הדמויות האצילות ביותר של תקופתנו.

הסרט שהופק על ידי NTD, הוקרן בפסטיבלי סרטים ובארגונים ברחבי העולם, כגון הפרלמנט של ניו סאות’ ויילס, אוסטרליה, מועדון העיתונות בבריסל וגרף שבחים בכל רחבי העולם.

“הוא מייצג את מה שסין יכולה הייתה להיות, סין שיש בה דמוקרטיה, זכויות אדם, שלטון חוק”, אמר אדוארד מקמילן-סקוט, לשעבר סגן נשיא הפרלמנט האירופי.

“מעמדו של גאו הוא לצד אישים כמו נלסון מנדלה ומהטמה גנדי”, אמר דיוויד קילגור, לשעבר חבר פרלמנט ומזכיר המדינה הקנדי.

אתר הסרט: www.transcendingfearfilm.com

 

“זרקור על סין – מדוע מאה מיליון סינים נרדפים על ידי המשטר”
בהרצאה זו מוקרן סרטון המתאר את היופי והיתרונות של השיטה הרוחנית הסינית העתיקה “פאלון גונג”. על השפעתה הטובה על הגוף והנפש.

ההרצאה כוללת גם סרטון החושף את הרדיפה האכזרית נגד אנשים בסין המתרגלים את השיטה הנ”ל, ומתקיים דיון בסיבות לרדיפה והניסיון להשמדתם.

 

”  שתיקה ואכפתיות”
אחת ההרצאות המומלצות, שמשולבים בה סרטונים, היא בנושא”  שתיקה ואכפתיות”
המשתתפים ייחשפו לנושא מרתק שנוגע לכל אחד מאיתנו – השתיקה.
והעולם שתק, והעולם עדיין שותק! אל מול עוולות ואפילו אל מול רצח עם. שתיקה שווה אדישות. בהרצאה יש התייחסות לאדישות העולם בזמן השואה והשמדת העם היהודי באירופה, עבור להקראת עדויות של ניצולים בני עמים רבים שהיו עדים לרצח עם במאה העשרים, וכלה ברצח עם המתבצע כיום בסין.
ההרצאה מעלה לדיון את נושא האכפתיות מול האדישות. שתיקה אל מול רוע. אלי ויזל, חתן פרס נובל וניצול שואה, כשהוא מדבר על שתיקת העולם אל מול זוועות השואה, אומר כי ההיפך מאהבה זה לא שנאה אלא אדישות. שאלות כאלה ואחרות עולות במהלך הדיון ומביאות את המשתתפים לחשוב על סוגיות מוסריות, חברתיות ומצפוניות.

הקרנת הסרטים כוללת הרצאה קצרה והצגת הנושא לפני הסרט, ולאחריו דברי סיכום ושיח-דיון עם הקהל.
משך ההרצאות כשעה וחצי.
בסרטים המוקרנים אין בדרך כלל מראות קשים לצפייה.
להרצאות דרוש מקרן, מסך ורמקולים.

הסרטים הוקרנו בסינמטקים ובעשרות הקרנות ברחבי הארץ. הסרט לשחרר את סין הוקרן גם בכנסת (בין החכי’ם, היה מר ראובן ריבלין, היום נשיאנו).

בגלל חשיבות הנושא, כל ההרצאות והקרנות הסרטים הם כרגע ללא תשלום.

להזמנות יש לפנות ל- [email protected]

מידע על הקרנות הפתוחות לקהל הרחב בחודשיים הקרובים: 

יום ראשון 26.4 בשעה 09:00 בבוקר הרצאה מלווה בסרט במתנ”ס נאות רחל בחולון

ביום שני 27.4 בשעה 21.00 יש הרצאה והקרנת הסרט “מעבר לפחד” באשכול פיס, בניין ה”סינמה נס” בנס ציונה.

ביום שלישי 5.5 בשעה 11:15 בבוקר הרצאה (ללא סרט) באולם אל-על ההסתדרות החדשה, ראשון לציון. רחוב רוטשילד 60 ראשון לציון. כניסה: 10 ₪.
יום שני 11.5 בשעה 19.00 יוקרן הסרט “מעבר לפחד” במרכז קהילתי בית הכרם בירושלים. כניסה בתשלום סמלי.
בתאריכים 14.5 ו 16.5 יש פסטיבל רוחני בטבעון ובו יוקרנו שני סרטים שלנו. כניסה בתשלום.
ביום חמישי 14.5 בשעה 10.00 בערך יוקרן הסרט “מעבר לפחד”
וביום שבת 16.5 בשעה 10.30 יוקרן הסרט “לשחרר את סין”

ביום שלישי 19.5 בשעה 11:15 בבוקר יוקרן הסרט “לשחרר את סין” באולם אל-על ההסתדרות החדשה, ראשון לציון. רחוב רוטשילד 60 ראשון לציון. כניסה: 10 ₪.

ביום שלישי 2.6 בשעה 11:15 בבוקר יוקרן הסרט “מעבר לפחד” באולם אל-על ההסתדרות החדשה, ראשון לציון. רחוב רוטשילד 60 ראשון לציון. כניסה: 10 ₪.

ביום שלישי 16.6 בשעה 10:00 בבוקר יוקרן הסרט “לשחרר את סין” במכללת הגימלאים מתנ”ס קריית אתא. האירוע יתקיים באולם הספריה העירונית רחוב רמז 11.

ביום שלישי 23.6 בשעה 10:00 בבוקר במכללת הגימלאים מתנ”ס קריית אתא. האירוע יתקיים באולם הספריה העירונית רחוב רמז 11.  תינתן הרצאה ובה יוקרן סרטון המתאר את היופי והיתרונות של השיטה הרוחנית הסינית העתיקה “פאלון גונג”. על השפעתה הטובה על הגוף והנפש. וכן נדבר על הרדיפה נגד אנשים אלה בסין (כולל סרט קצר) נקיים דיון בסיבות לרדיפה והניסיון להשמדתם.