הסרט ” Human Harvest” זכה בפרס פיבודי היוקרתי

 

מפיקי הסרט “Human Harvest” זכו באחד מפרסי פיבודי לסרטים תיעודיים בתחרות ה-74 של פרסי פיבודי. על כך הוכרז ביום חמישי; הפרסים יוענקו בניו יורק ב-31 במאי.

הסרט התיעודי החדש “Human Harvest” עוקב אחר החקירה של דיוויד מטאס, מועמד פרס נובל לשלום ודיוויד קילגור לשעבר תת שר החוץ הקנדי, על זוועות של קצירת איברים בלתי חוקית בסין המתבצעת במיוחד על אסירי מצפון של הפאלון גונג. (humanharvestmovie.com)

הסרט שהועלה לשידור לאחרונה בטלוויזיה הלאומית של אוסטרליה (ראה אוסטרליה: סרט תעודה על קצירת האיברים בסין שודר בשעת צפיית-שיא) מוביל מספר רב של אזרחים מודאגים לקום ולדבר בקול נגד הזוועות של קצירת איברים בסין, לאחר שזועזעו לגלות שכל התהליך מתבצע רשמית על ידי המדינה.

הסרט נכתב, בוים והופק על ידי מפיק הסרטים ליאון לי, מנהל “Flying Cloud Productions” בוונקובר ומנהל ההפקה ג’ייסון לופטוס מ”מארק מדיה” שבטורונטו.

“פרסי ג’ורג’ פוסטר פיבודי” היוקרתי שנוסד ב-1940 כדי להכיר בהישגים נכבדים ובמצוינות של שידורים והפקות מדיה, נחשב בין המוערכים והמבוקשים ביותר בתעשייה. הזוכים צריכים לזכות בתמיכתם המוסכמת של כל 17 החברים בחבר המושבעים של פיבודי, מה שהופך את הפרס לאחד הקשים לזכייה. בין הזוכים הקודמים CNN, PBS Frontline, NPR, ו-HBO.

מפיק הסרטים ליאון לי אמר בראיון: “לזכות בפיבודי זהו כבוד גדול ונקודת שיא בקריירה שלי עד כה. תקוותי היא שתשומת הלב שהסרט מקבל, יכולה לעזור להאיר על הפשע המחריד הזה של קצירת האיברים”.