הוועדה לענייני סין בקונגרס האמריקני מדווחת על תגבור שליטת המשטר הסיני במדיה והמשך רדיפת הפאלון גונג

 

ועדת הקונגרס האמריקני ליחסי סין-ארה”ב בנושאי כלכלה ובביטחון (USCC) הוציאה דו”ח המציין את תגבור השליטה במדיה בסין והמשך רדיפת הפאלון גונג באמצעות “כליאה שרירותית, עינויים, התעללות פסיכיאטרית ומעצרים של מתרגלים, כמו גם הטרדות של עורכי דין המנסים לייצג אותם”.

הדו”ח מדווח גם שהספר הכחול הראשון שפורסם על ידי הביטחון הלאומי בסין במאי 2014 מציין את הדת כאיום חמור על הביטחון הלאומי. הדו”ח השנתי של USCC מזהה את הפאלון גונג כאחד מהנושאים החשובים עליהם מתמקדים, כשזה נוגע להשמדת תוכן בכלי התקשורת המקומיים בסין, הנמצאים כולם בשליטת המק”ס (מפלגה קומוניסטית סינית). צנזורת המדיה והצנזורה באינטרנט, בשילוב עם התעמולה, משמשים לשמר את הפיקוח והשליטה. אנשים המעזים לאתגר את הצנזורה עלולים לשאת בתוצאות, כמו איבוד מקום עבודה, מעצר או כליאה.

הדו”ח מפרט את המאמצים המוגברים של המשטר הסיני להמשיך לפקח על פלטפורמות המדיה החברתית ואתרי אינטרנט אחרים: “מחקרים אחרונים חושפים ש-15 אחוז מסך הפוסטים מעוכבים על ידי המצנזרים; רובם מעוכבים תוך 24 שעות”. וכן ששיאו צ’יאנג, מייסד ועורך ה- China Digital Timesמציין שכל מידע שקשור לפאלון גונג נחסם על ידי צנזורת האינטרנט.

“גאו ג’י-שנג, עורך דין לזכויות אדם שנחשב על ידי משרד המשפטים בסין כאחד מעשרת עורכי הדין הטובים ביותר בשנת 2001, שוחרר לאחרונה מעונש מאסר של 9 שנים בכלא, בהן נחשף לעינויים, מאסר מבודד ותת תזונה, על שהגן על מתרגלי פאלון גונג. כמו כן איימו הרשויות על ילדיו, מה שהוביל אותו ב-2006 להודות באשמה של חתרנות. הרשויות הטרידו אותו ושמרו עליו ועל משפחתו במעקב סביב השעון, עד שמשפחתו ברחה ב-2009 לארה”ב”.

“מאז פתיחתה של הוועדה האמריקנית לחופש דת בין לאומי ב-1999, היא חשפה הפרות שיטתיות בולטות של חופש דת בסין”, מציין הדו”ח, וכן שמתרגלי פאלון גונג בסין עדיין נעצרים ונכלאים.

על-פי האתר הרשמי שלו, ה- USCC הוקם על ידי הקונגרס האמריקני באוקטובר 2000, עם ההרשאה לפקח, לחקור ולהגיש לקונגרס דיווח על השלכות הגומלין בנושאי הביטחון הלאומי והיחסים הכלכליים בין ארה”ב לסין, כמו גם להגיש לקונגרס המלצות הראויות לפעולה משפטית ומנהלית.

מקור הכתבה