דו”ח זכויות אדם של אתר מינג-הווי לשנת 2015: 501 משפטים חדשים של מתרגלי פאלון גונג

בשנת 2015 דווחו 501 מקרים חדשים של תיקי העמדה לדין של מתרגלי פאלון גונג המסרבים לוותר על אמונתם.

כמו בשנה שלפני כן, המשפטים שדווח עליהם ב-2015 הוכיחו שוב שהמשטר הסיני משתמש במערכת המשפטית כחותמת גומי בלבד ברדיפה שלו נגד הפאלון גונג.

ב-1999 הקים המנהיג לשעבר של המפלגה הקומוניסטית הסינית (מק”ס) את “משרד 610” (תוך הפרה בוטה של החוקה) כדי להוציא לפועל את הקמפיין שלו לשרש את הפאלון גונג. הוא העניק לארגון כוח על פני כל מערכות המשפט ואכיפת החוק.

תחת לחץ והוראות של “משרד 610”, סוכנויות שונות בתוך המערכת המשפטית עבדו יד ביד כדי להכניס את המתרגלים מאחורי הסורגים. ראה: דוחות זכויות אדם של אתר מינג-הווי לשנת 2015: גזרי דין ומאסרים בלתי חוקיים. המשטרה עצרה מתרגלים ללא סיבה תקפה, משרדי התביעות האשימו אותם בהאשמות מפוברקות ובתי דין חרצו דינם במשפטי ראווה עם גזרי דין כבדים שנקבעו מראש.

אולם בתוך כל אין-סוף ההפרות המשפטיות שבוצעו על ידי המערכת המשפטית בהעמדה לדין של מתרגלים, יש גם סימנים מעודדים. עם גל התביעות הפליליות החדש נגד ג’יאנג דזה-מין (ראה פרטים בכתבת המקור: Minghui Annual Report 2015: New Wave of Lawsuits Against Jiang Zemin), שוטרים רבים, אנשי הפרקליטות ושופטים החלו לעצור ולשקול את מעורבותם ברדיפה.

בכמה מקרים שדווחו, השופטים נראו פתוחים יותר לטיעוני ההגנה שהמתרגלים למעשה אינם מפרים את החוק בכך שהם מממשים את זכותם החוקתית לחופש אמונה. שופט אחד אפילו זיכה מתרגל במשפט.

בדו”ח השנתי הזה אנו מביאים סקירה על משפטים של מתרגלים שהגיעו לידיעתנו ב-2015. כדי להקל על הקריאה הוספנו גם תוכן עניינים.

סקירה על משפטים שדווחו ב-2015- תוכן עניינים:

– חלוקה על-פי פרובינציות;
– מעורבות עורכי דין מטעם ההגנה;
– משפטים חשאיים;
– בתיקי ערעור, בתי דין גבוהים מאשרים, ללא שימוע כלשהו, את עונשי המאסר הבלתי חוקיים הקיימים;
– מותרת רק נוכחות מצומצמת של בני משפחה במשפט;
– “משפטים פתוחים” עם שמירה כבדה סביב בתי דין;
– התעללות בעורכי דין מטעם ההגנה באולם בית הדין;
– “ככל שתגן עליה יותר, עונש המאסר שלה יהיה חמור יותר”;
– מערכת המשפט הסינית אינה אלא חותמת גומי בלבד;
– סימנים מעודדים משופטים;
– הערות מסכמות.

סקירה על משפטים שדווחו ב-2015

במהלך 2015 דיווח אתר Minghui.org על 501 תיקים חדשים של מתרגלי פאלון גונג שמעמידים אותם למשפט. ביניהם, 403 מקרים של מתרגלים שנשפטו ב-2015. שאר המקרים נוגעים בהמשך של שימועים שהחלו לפני 2015.

501 משפטים של פאלון גונג ב-2015 ולפני 2015

חלוקה על-פי פרובינציות

תיקי בית דין שדווחו ב-2015 כוללים מתרגלים מ-22 פרובינציות, 4 רשויות מקומיות (בייג’ינג, טיאן-ג’ין, שנחאי, צ’ונג-צ’ינג) ושלושת האזורים: מונגוליה התיכונה, נינג-שיה, שין-ג’יאנג.

פרובינציית ליאו-נינג מובילה בראש עם 83 תיקי בית דין שדווחו ב-2015
אחריה פרובינציות היילונג-ג’יאנג, הֶה-בֶּיי, שלכל אחת מהן 54 תיקים

חלוקת מספר התיקים על-פי פרובינציות

מעורבות עורכי דין מטעם ההגנה

בין 501 התיקים שדווחו, ב- 95 (19 אחוז) נעדר מידע הנוגע למעורבות עורך דין. שאר 406 התיקים כוללים מידע אם מתרגלים שנתבעו לדין עשו שימוש בעורך דין להגן על זכותם החוקתית לחופש אמונה.

ב-103 תיקים מתוך ה-406, לא היו מעורבים כלל עורכי דין, וזה יכול לנבוע הן מכך שמתרגלים בחרו לא להשתמש בייצוג משפטי, או שלא היו מסוגלים להשיג בזמן אמת עורך דין שיֶיָצג אותם במשפט.

בין 303 התיקים בהם היה מעורב עורך דין, 51 תיקים נגעו במתרגלים שהועמדו למשפט ללא ייצוג משפטי בישיבות עצמן של בית הדין. המתרגלים האלה שכרו עורכי דין, שנשללה מהם הכניסה לאולם בית הדין, או שהם פוטרו עקב לחצים, איומים והונאה מצד הרשויות.

עורכי הדין ב-252 התיקים הנותרים, קיבלו אישור להגן על לקוחותיהם בבית הדין, אך נראה שנקטו באסטרטגיות שונות. באופן מכריע ב-242 תיקים המייצגים 48 אחוז מסך התיקים, כפרו עורכי הדין באשמת לקוחותיהם. שאר 10 התיקים (2 אחוז) קשורים לעורכי דין שהודו באשמת לקוחותיהם מסיבות שונות.

מעורבות עורכי דין ב-501 מקרים

להלן הצצה קצרה ל- 303 תיקים בהם מעורב עורך דין:

1. מתרגלים עם עורכי דין, שבכל זאת עמדו למשפט ללא ייצוג משפטי (51 תיקים)

במקרים אחדים, זה קרה משום שבכירי בית הדין השתמשו באמצעים שונים למנוע מעורכי הדין להיכנס לאולם המשפט.

משפטם של ארבעת המתרגלים מפרובינציית היילונג-ג’יאנג הוא מקרה טיפוסי. אחרי 3 שימועים, גזר בית הדין צ’יאן-ג’ין ב-21 במאי 2015, 3 שנות מאסר למתרגל שי מנג-וון, ושנתיים מאסר למתרגלות וואנג יאן-שין, לי גווי-פאנג ומנג פאן-לי.

על-פי דיווח שהתפרסם באתר מינג-הווי: ראה בכתבה: Update on Heilongjiang Human Rights Case: 4 Falun Gong Practitioners Recently Sentenced, Vow to Fight the Verdict
“במהלך 2 שימועים שנערכו בדצמבר ובינואר, ניסו השוטרים לחסום את הגעתם של עורכי הדין באמצעות הקמת מחסומים אחדים בדרך לבית הדין ובאמצעות איומים פיזיים.”

על מועד הישיבה האחרונה בה הוכרז פסק הדין, הודיע בית הדין לעורכי הדין ולמשפחות ממש ברגע האחרון, כך שרק שני עורכי דין מתוך ארבעה יכלו להגיע לג’יאן-סאן-ג’יאנג.

נוסף לכך, המשטרה הציבה 5 מחסומים שכל אחד מהם אובטח על ידי שוטרי המשטרה הצבאית שהיו חמושים בתת מקלעים. הם ערכו חיפוש על עורכי הדין ובתוך המכוניות של בני המשפחה, צילמו אותם בווידיאו ודרשו מהם להציג שוב ושוב מסמכי זיהוי לרישום.

כשסוף סוף הגיעו שני עורכי הדין לבית הדין, הפקידים לא התירו להם להיכנס, בטענה שאין ברשותם הודעת בית הדין על המשפט”.

בכמה מקרים נוספים, מתרגלים ובני משפחותיהם רומו כדי שיפטרו את עורכי דינם. במקום לקבל גזר דין מופחת כפי שהובטח, המתרגלים קיבלו עונשי מאסר כבדים. להלן דוגמה כזאת של מקרה שהתפרסם: Family Falls Prey to Deceit by Authorities, Loved One Sentenced to 7 Years. משפחתו של המתרגל יו יונג-פאן לחצה עליו לפטר את עורכי דינו, לאחר שהרשויות המקומיות הבטיחו לשחרר אותו תוך 3 ימים אחרי סיום המשפט. במקום זאת, באוגוסט 2015 גזרו עליו 7 שנות מאסר על החזקת חומרי מידע על הרדיפה נגד הפאלון גונג.

2. עורכי דין מגִנים על חפות המתרגלים וכופרים באשמתם (242 תיקים)

עורכי דין רבים היו המומים לגלות שמשרד התביעה, בית הדין וגורמי אכיפת החוק ביצעו הפרות חוק שונות בהליך המשפטי.

עורכי הדין לי שון-פו וצ’ן ג’יאן-גאנג כפרו באשמתם של ארבעת לקוחותיהם, במהלך משפט שנערך ב-17 במארס 2015. שני עורכי הדין גילו שהתובעת וואנג וואן-פאנג חתמה בשמה שלה על הצהרת עד. כשעורכי הדין חקרו אותה בקשר לתקפות עדי התביעה, היא עזבה במהירות את האולם. השופט נעל את הישיבה מבלי להתוות סיוע משפטי עתידי עבור המתרגלים.

3. עורכי דין שהודו באשמת לקוחותיהם (10 תיקים)

10 תיקים מתוך 501 התיקים נוגעים במתרגלים שעורכי דינם הודו באשמתם. היו עורכי דין שחשו שהודאה באשמה תגביר אולי את הסיכוי לעונש מאסר קל יותר, והיו גם אחרים – עורכי דין שקיימו קשרים קרובים וממושכים עם בתי המשפט המקומיים.

המתרגלת דזונג יאן-צ’ון משן-יאנג בפרובינציית ליאו-נינג שכרה 2 עורכי דין מקומיים להגן עליה. במהלך משפטה שנערך ב-19 במארס 2015, עורכי דינה הודו באשמה. כתוצאה מכך גזרו עליה שנתיים וחצי שנות מאסר בכלא.

מקרה דומה אירע למתרגלת לי גווי-רונג ששכרה שני עורכי דין מקומיים להגן עליה, ולא ציפתה שמשפטה יסתיים בעונש מאסר בכלא. עורכי הדין אף אמרו למשפחה לפני המשפט שהיא תעמוד בפני עונש של 5 שנות מאסר. במהלך המשפט שנערך ב-23 ביוני 2015, הודו עורכי הדין באשמה וכתוצאה מכך נגזרו עליה 5 שנות מאסר.

משפטים חשאיים

בין 501 התיקים, ב-275 לא נרשם מידע אם המשפחה קיבלה הודעה מראש על מועד המשפט. בין התיקים הנותרים, ב-92 התקיימו משפטים ללא ידיעת עורכי הדין או המשפחה.

ב-2015 דווחו 92 משפטים חשאיים של פאלון גונג ללא הודעה למשפחה ולעורכי הדין

להלן מקרה טיפוסי בו נחרץ דינם של מתרגלים ללא ידיעת יקיריהם:
מתוך הכתבה Shandong Practitioner Secretly Tried, Sentenced, and Taken to Prison:

“בית הדין בעיר רונג-צ’נג שפט ב-11 במאי 2015 את המתרגל ג’אנג באו-ג’ין ללא ידיעת משפחתו.

לבני משפחתו של ג’אנג נודע על המשפט מתוך כתבת חדשות באינטרנט. הם שאלו את השופט וואנג לי מדוע לא נשלחה הודעה למשפחה וקיבלו תשובה ש’אין צורך להודיע למשפחה’. השופט יידע אותם גם שהתובעים גזרו על מר ג’אנג 4 שנות מאסר בכלא בהחלטה שנגזרה מראש, טרם המשפט”.

במקרי ערעורים, בתי דין גבוהים יותר מאשרים את עונשי המאסר הבלתי חוקיים הקיימים, ללא שימוע נוסף

קיימים עוד 10 מקרים דומים ל-92 התיקים המוזכרים למעלה. במקרים אלה בית דין גבוה יותר קבע פסיקה התומכת בגזר הדין הראשון של בית הדין הנמוך יותר, מבלי לנהל שימוע פתוח. להלן 3 מקרים כאלה
:
מקרה ראשון: ראה פרטים בכתבה Lower Court Presses Ahead with Retrial of Man in Dire Condition

המתרגל סונג ג’ן-האי ממחוז לין-ג’אנג בפרובינציית הה-ביי, נשפט בפעם השנייה לאחר שבית דין הביניים האן-דאן שינה את גזר הדין ההתחלתי של 3 שנות מאסר. אבל אז החזיר בית הדין המחוזי לי-ג’אנג את גזר הדין הראשוני. מר סונג ערער שוב. תחת לחץ “משרד 610” (“הגסטאפו הסיני”) אישר בית דין גבוה יותר את גזר הדין הראשוני מבלי לקיים כל שימוע או בירור.

מקרה שני: פסקי דין של ארבע מתרגלות קיבלו תוקף גם בערעור לערכאות גבוהות יותר. ראה פרטים בכתבה:
Four Falun Gong Practitioners’ Illegal Verdicts Upheld

“לאחר ערעור על פסקי דין של 4 מתרגלות, במשפט שנערך ב-26 בדצמבר 2014, בית דין הביניים בעיר האן-ג’ונג תמך, במשפט שנערך ב-17 במארס 2015, בפסקי הדין המקוריים. על המתרגלת דו שו-הווי נגזרו 8 שנות מאסר, על המתרגלת דו שו-מינג 7 וחצי שנים, על המתרגלת וואנג שין-ליאן 3 וחצי שנים ועל המתרגלת ג’אנג שין-יואה 3 שנים”.

מקרה שלישי: בית דין הביניים בצ’נג-דו תומך במשפט חשאי בגזר דין ראשוני של 4 שנות מאסר בכלא:

המתרגלת יאן הונג-מיי, מורה לאמנות בבית ספר יסודי ניסויי בטיאן-הווי, נעצרה, נכלאה ונגזרו עליה 4 שנות מאסר. אחרי שערערה, בית דין הביניים בצ’נג-דו קיים משפט חשאי ואישר את גזר הדין הראשוני של 4 שנים. בית הדין מנע מעורך דינה גישה למידע על השימוע בערעור ושלל את זכותו החוקית לבחון מחדש את התיק.

מותרת רק נוכחות מצומצמת של בני משפחה במשפט

במשפטים רבים בהם המשפחות לא קיבלו כלל הודעה מראש על מועד המשפט, הותרה רק נוכחות מצומצמת של בני משפחה בשימוע.

באחד המקרים הקיצוניים, נתן שופט מפרובינציית סצ’ואן למשפחה מידע מוטעה על מיקום המשפט, כדי למנוע את נוכחותה. ראה פרטים בכתבה: Same Judge, Same Makeshift Courtroom, Same Violation of Legal Rights

“כשהגיעו בני משפחתה של המתרגלת לואו לינג-רונג לבית הדין המחוזי ג’יאנג-יאנג ב-6 בינואר 2015 , נוכחו לדעת שלא מתקיים שם משפט והם פשוט רומו. למעשה, משפטה של גב’ לואו התקיים במרחק רב משם, באולם שימועים זמני של מרכז המעצרים אן-פו בנא-שי, שם היא הוחזקה כאסירה מאז מעצרה במאי 2014″.

הם ניסו לנסוע למקום הנכון, אך הסוהרים לא אפשרו להם להיכנס לאולם בתירוץ שהם איחרו. כששני תושבים מקומיים נוספים ביקשו להיכנס למשפט כדי לתמוך בגב’ לואו, הם הוכנסו בכוח למכוניות נפרדות ונלקחו משם”.

במשפט אחר שנערך ב-15 בינואר 2015, נשפטו המתרגל ג’או צ’נג-שיאו ואשתו גאו שיו-לאן מדָא-צ’ינג שבפרובינציית היילונג-ג’יאנג. באותו יום רק 4 בני משפחה הורשו להיכנס פנימה. כל מקומות הישיבה היו תפוסים על ידי אנשים שטענו כביכול שהם קרובי משפחה של הזוג. אולם בני המשפחה לא הכירו אף אחד מהם.

כמה ימים לאחר מכן, ב-29 בינואר 2015 נערך גם משפטה של המתרגלת ליו צ’אנג מיינג-טאן בפרובינציית שיאנג-שי. הרשויות לא התירו כניסתם לשימוע של עורכי דין, בני משפחה או תומכים.

משפטים “פתוחים” עם נוכחות כבדה של אנשי המשטרה הצבאית וסוכנים חשאיים

הרשויות טענו כביכול לערוך משפטים פתוחים של מתרגלי פאלון גונג כשלמעשה, בתי הדין אובטחו לעתים קרובות בשמירה כבדה ונחסמה השתתפותם של תומכים במשפט.

להלן 3 מקרים כאלה:
מקרה ראשון: ראה פרטים בכתבה: Six Lanzhou Residents Tried on Same Day for Spreading Information about Falun Gong

“בחצר בית הדין הוצבו אנשי ביטחון של בית הדין. מחוץ לבניין היו 3 מכוניות ואן מלאות במשטרה צבאית. כמו כן סיירו בלשים בלבוש אזרחי בסזיזת בית הדין. שני תושבים שהלכו בסמוך לבית הדין עברו חיפוש בתיקיהם. אדם שלישי שעבר במקום התבקש להציג את תעודת הזיהוי שלו.”

מקרה שני: ראה פרטים בכתבה: Eight Practitioners Illegally Tried in Changqing District Court, in Shandong Province

8 מתרגלים נשפטו ב-13 בינואר 2015 באופן בלתי חוקי בבית הדין המחוזי צ’אנג-צ’ינג. (שמות המתרגלים בכתבה)

כבר מוקדם בבוקר הוצבו יותר מ-100 שוטרים מול בית הדין. הם הקיפו את האזור והציבו מצלמת ווידיאו לצלם כל אחד שעובר שם. שתי קבוצות של שוטרים פטרלו בתורנות באזור במשך יותר מ-20 דקות.

בשני צדי הרחוב מול בית הדין, חנו יותר מ-10 מכוניות משטרה ואוטובוסים אחדים. גם באצטדיון הסמוך חנו מכוניות משטרה.

כל 10 עד 20 מטרים הוצבו שוטרים ובכלל זה בחנויות סמוכות, בבתי חולים, במשרד דואר ובאצטדיון. לפני המשפט נגשו כמה שוטרים לקנות באחת החנויות אלות מחשמלות ומגנים”.

מקרה שלישי: ראה: Lawyer Tossed into Street for Protesting Court Violations

“המשטרה הקיפה את האזור בתוך 200 המטרים מול הכניסה לבית הדין. מאות בלשים בבגדים אזרחיים ומשטרה צבאית מסאן-הה וערים סמוכות הקיפו בצורה הדוקה את האזור עם עשרות מכוניות משטרה שחנו מחוץ לבית דין.

למרות שהמשפט היה אמור רשמית להיות פתוח לציבור, תושבים מקומיים שבאו להיות נוכחים בשימוע, גורשו על ידי המשטרה.

אחד האנשים בגיל העמידה שבא לשימוע של ה-19 ביוני, נעצר ונכלא למשך 7 שעות, אחרי שתחקר פקידי בית הדין מדוע לא חילקו אישורים למשקיפים במשפט כפי שהובטח”.

התעללות בעורכי דין מטעם ההגנה באולם בית הדין

גם בעת שהיו עורכי דין קיבלו אישור להיכנס לאולם בית הדין כדי להגן על לקוחותיהם, הם חוו התעללות מצד פקידי בית הדין כשמחו נגד ההפרות של ההליך המשפטי בבית הדין.

במקרה הבא 2 עורכי דין הותקפו, כשקראו תיגר על ההתעללות של בית הדין בנאשמים ובעורכי הדין. ראה פרטים בכתבה: בית משפט בליאו-נינג: חניקה של עורך דין שהביע מחאה על ששוטרים התעללו בלקוחתו

“אחרי שעורך דין מטעם ההגנה דרש שבכירים בבית דין יפסיקו להתעלל פיזית בלקוחתו, הוא נגרר החוצה בכוח על ידי ארבעה אנשי ביטחון. הם דחפו אותו לרצפה וחנקו אותו עד שאיבד את הכרתו.

כשהתעורר, צעק עליו אחד מאנשי הביטחון: “מה שעשינו לך נקרא אכיפת חוק”.

עורך הדין דונג לא היה היחיד שהוצא מהאולם במהלך שימוע משותף של שלושה מתרגלים שהואשמו בכך שהאמינו בפאלון גונג. עורכת דין נוספת, גב’ וואנג, זכתה לבעיטות אחרי שהביעה מחאה על תקיפת מר דונג. ”

[לקריאה נוספת: עיוות של החוק: שוטרים מחכים ליד אולם המשפט ועוצרים מתרגלי פאלון גונג ואת פרקליטי ההגנה ומכים פרקליט]

“ככל שתגן עליה יותר, עונש המאסר שלה יהיה חמור יותר”

שופטים רבים איימו על מתרגלים לפטר את עורכי דינם, אחרת יעמדו בפני תוצאות חמורות. עורכי דינם של מתרגלים שהתעקשו על ייצוג משפטי, נתקלו במכשולים שונים. היו עורכי דין שנשללה מהם גישה לקבצי התיק המשפטי, או שאוימו על ידי פקידי בית הדין לפני ובמהלך המשפט.

להלן 2 מקרים שהתרחשו בעיר דאן-דונג בפרובינציית ליאו-נינג, המראים שימוש בוטה לרעה בכוחו של שופט.

במקרה של המתרגלת וואנג שיאנג-ג’ו, השופט מא שו-הה אמר לעורך דינה: “ככל שתגן עליה יותר, עונש המאסר שלה יהיה חמור יותר. אין לך ברירה אלא לאפשר לה להודות באשמה”. ראה פרטים בכתבה:
Ms. Wang Xiangju Is Sentenced to Four Years in Prison As the Court Warns, “The Greater the Defense, the More Severe the Sentence.

אותו שופט איים גם על עורך דין של המתרגלת וואנג שואה-מיי. ראה פרטים בכתבה:
Police: “We Will Also Practice Falun Gong When the Persecution Ends”. הוא אמר: “אינך יכול לציין שפאלון גונג אינה כת, במהלך ההליכים המשפטיים. אני אזהיר אותך פעם אחת ואז אעיף אותך אל מחוץ לבית הדין”.

השופט מא אינו השופט היחיד הפועל מחוץ לחוק ששלח מתרגלים לכלא. להלן סדרה בת 3 חלקים המבליטה עוד דוגמאות של שופטים השולחים מתרגלים אל מאחורי הסורגים, חרף העדר בסיס משפטי חוקי. ראה:
 בתי משפט בכל רחבי סין מתעלמים מהחוק כשמדובר בפאלון גונג
 מערכת בתי המשפט של המשטר הסיני מצייתת רק למפלגה, לא לחוק המדינה

מערכת המשפט הסינית אינה אלא חותמת גומי בלבד

501 התיקים מצביעים על הפרות בוטות של הליכי משפט מצד מערכת האכיפה, משרדי התביעה ובתי דין ברמות שונות. מי עומד מאחורי המערכת המשפטית נטולת החוק?

המאמר 610 Office Overrides Legal Procedure in Chongqing Trial  מתאר את מה שקרה לזוג מתרגלים

“אחרי שהחל משפטם של המתרגלים דו יאנג-שי, צ’ין אי-מינג והמתרגלת צ’ין הואה-שיה, עורכי דינם חשפו את אי חוקיות המשפט ודחקו לקראת ביטולו המיידי. זו צפויה הייתה להיות החלטה קלה לביצוע על ידי השופט שהעדיף לדחות זאת באותו יום.

ביומו השני של המשפט, התובע הציבורי המציא “מכתב משלים” שהונפק על ידי משרד 610 לילה קודם לכן והשופט אפשר למשפט להימשך על בסיס מסמך בלתי רשמי זה.

עורכי הדין חקרו את התובע ושאלו: “מהו בדיוק משרד 610? האם יש לו סמכות משפטית כלשהי להסכים לקבל תיק ולהאשים מישהו ובכך לרמוס את ההליך המשפטי המקובל?”

למשרד 610 – ארגון הפועל מחוץ לחוק כדי להוציא לפועל את הכחדת הפאלון גונג תחת הוראות ההנהגה המרכזית של המק”ס – הוענק הכוח לפקח על ביצוע המשימות של המערכת המשפטית.

להלן סדרה בת 8 חלקים הסוקרת את תפקידה של המערכת המשפטית בסין ברדיפה נגד הפאלון גונג ומציעה תמונה כוללת יותר:

חלק ראשון בכתבת המקור: Injustice Is Served: The Court System in Today’s China—Overview (Part 1 of 8ׁׁׁׁׂׂ

חלק שני בכתבת המקור: Injustice Is Served: The Court System in Today’s China—Who is Pulling the Strings? The 610 Office (Part 2 of 8

חלק שלישי בכתבת המקור: Injustice Is Served: The Court System in Today’s China—Judges Show Their True Colors Prosecuting Law-abiding Practitioners (Part 3 of 8

חלק רביעי בכתבת המקור: Injustice Is Served: The Court System in Today’s China—Practitioners Wrongly Accused and Denied Fair Trials (Part 4 of 8

חלק חמישי בכתבת המקור: Injustice Is Served: The Court System in Today’s China—Groundless Verdicts at the Discretion of Corrupt Officials (Part 5 of 8

חלק שישי בכתבת המקור: Injustice Is Served: The Court System in Today’s China—Attorneys Punished for Representing Their Clients (Part 6 of 8

חלק שביעי בכתבת המקור: Injustice Is Served: The Court System in Today’s China—Families Punished for Hiring Lawyers (Part 7 of 8

חלק שמיני בכתבת המקור: Injustice Is Served: The Court System in Today’s China—Supporters Arrested for Standing Up for Justice (Part 8 of 8

סימנים מעודדים משופטים

בה בעת ששופטים רבים פועלים בעיוורון על-פי הוראות המשטר הקומוניסטי לחרוץ דינם של מתרגלי פאלון גונג, ניתן לראות גם סימנים מעודדים.

לדוגמה, המתרגל פאנג יואו מבייג’ינג שנעצר בפרובינציית שאן-שי בעודו בנסיעת עסקים, היה מופתע לגלות שזוכה ביוני 2015 ,כפי שמתואר בכתבה הבאה: Shaanxi Judge Acquits Beijing Man, Arrested a Third Time for Exposing the Persecution of Falun Gong

“בביקורו בדצמבר האחרון אצל שותפיו העסקיים ביי-צ’ואן, נעצר מר פאנג יואו על ששוחח עם אנשים לגבי הפאלון גונג. לפני מעצרו האחרון, הוא הורשע כבר פעמיים עם עונשי מאסר בסך כולל של 12 שנים על אותה אשמה-שהתרגול שלו בפאלון גונג מערער את אכיפת החוק”.

פסק הדין “לא אשם” שהתפרסם ב-11 ביוני על ידי שופט ביי-צ’ואן, בא כהפתעה למר פאנג ומשפחתו. אחרי הכול הם לא הכירו מתרגלים נוספים שזוכו לאחר שהואשמו בביצוע אותו “פשע” כביכול.

“מר פאנג ותומכיו חושדים שלהחלטת השופט, יש כנראה קשר לגל התביעות החדש נגד הדיקטטור הסיני לשעבר, ג’יאנג דזה-מין”.

במקרה אחר, אותו שופט שכיהן בשני שימועים ראשונים במשפטם החוזר של 2 מתרגלים מהיילונג-ג’יאנג, שינה את יחסו בשימוע השלישי.

“השופט היה פתוח לטיעוני ההגנה ולעדויות האישיות של המתרגלים. שלא כמו בשני השימועים הראשונים, הוא רשם את טיעוני ההגנה בצורה מדויקת ולא הפריע לעורכי הדין. לפני תום השימוע, הוא קרא בקול את הערותיו על הפרוטוקול ואפשר לעורכי הדין ולשני המתרגלים לאמת אותם לפני שחתמו על המסמך. הוא אפילו שאל את דעתם של עורכי הדין על כמה טוב הוא ניהל את השימוע”.

הערות מסכמות

המשפטים הבלתי חוקיים וחריצת הדין של מתרגלי פאלון גונג מלאים באין ספור הפרות משפטיות של המערכת המשפטית. ממעצר בלתי חוקי, ועד לחקירה באמצעות עינויים, מאילוץ מתרגלים לפטר את עורכי דינם ועד להתעללות גלויה בעורכי דין בבתי משפט, מהגבלת גישה לבית הדין ועד למעצר תומכים של מתרגלים. לאורך כל הדרך אנו רואים את הזכות של מתרגלים להליך תקין ולמשפט הוגן נרמסת שוב ושוב.

אנו מקווים שהדו”ח הזה יעזור לציבור לראות ביתר בהירות את הפשעים שבוצעו על ידי ג’יאנג דזה-מין. לנוכח הגל חסר התקדים הזה של תביעות פליליות נגד ג’יאנג, אנו דוחקים בנאמניו להפסיק להשתתף ברדיפה.