ב-20 ליולי ימלאו 16 שנה לרדיפת פאלון גונג בסין-הודעה לעיתונות

הודעה לעיתונות

עשרות אלפי תביעות נגד מנהיג סין לשעבר;  


עצרת מחאה מול בניין שגרירות סין בישראל

תקציר

 1. תופעה מפתיעה: בתוך סין מוגשות עשרות אלפי תביעות נגד מנהיג סין לשעבר ג׳יאנג דזה-מין, על חלקו במערכה לחיסול שיטת התרגול הרוחנית ״פאלון דאפא״. באופן מפתיע, הרשויות במדינה הדיקטטורית אינן מתנגדות לתביעות ואינן פועלות נגד אלה המגישים את התביעות. עד כה נאספו יותר מ-60 אלף כתבי תביעה שהוגשו ברחבי סין.

 

 1. ב-20 ביולי, יום שני, בין השעות 17:30 ל-19:00, תתקיים עצרת מחאה מול בניין השגרירות הסינית ברחוב בן יהודה 197, בתל אביב, לציון יום השנה ה-16 לתחילת הרדיפה האכזרית נגד מתרגלי הפאלון דאפא בסין. העצרת תקרא לתמוך בגל התביעות נגד המנהיג הסיני המעורב בפשעים נגד האנושות, ולעצור את הרדיפה, שעדיין ממשיכה בימים אלה. עדויות וראיות על עינויים, מעצרים בקנה מידה גדול, רצח וקצירת איברים מאנשים בעודם חיים ממשיכות להגיע מסין גם בימים אלה.

 

אנחנו במרכז המידע של הפאלון דאפא בישראל קוראים לכלי התקשורת לחקור את התופעה המפתיעה החדשה הזו המתרחשת בסין, ונשמח מאוד לסייע בכך בכל דרך אפשרית.

אנחנו מזמינים אתכם להגיע לעצרת ב-20 ביולי, שם תהיה הזדמנות להכיר את הפעילים בארץ בתחום.

 

תופעה מפתיעה בסין:

עשרות אלפי תביעות נגד מנהיג סין לשעבר שהוציא לפועל את המערכה לחיסול ה״פאלון דאפא״

יותר מ-60 אלף תביעות משפטיות הוגשו בבתי משפט בסין בחודשים האחרונים נגד מנהיג סין לשעבר ג׳יאנג דזה-מין, באשמת מאסרים בלתי חוקיים, עינויים, שחיתות, ויותר מתריסר סעיפי אישום שונים. בנוסף, מאות תביעות נגד גיאנג הוגשו ברחבי העולם. בדיוק בימים אלה מציינים ברחבי העולם 16 שנים לתחילת הרדיפה הברוטאלית נגד מתרגלי הפאלון דאפא.

״יש משמעות אדירה לגל התביעות הזה, משתי סיבות״, אומר דובר ״מרכז המידע של הפאלון דאפא״ בניו יורק, אר-פינג ג׳אנג. ״ראשית, הוא מראה את התמיכה הרחבה בסין ובעולם ברעיון שיש לשפוט את ג׳יאנג על תפקידו בדיכוי האלים של הפאלון גונג״.

״שנית״, ממשיך ג׳אנג, ״בתי המשפט הסיניים מסכימים לקבל את התביעות האלה, והמשטר הסיני לא פועל נגד אלה המגישים את התביעות. רק לפני שנה דבר כזה היה בלתי מתקבל על הדעת. זה שינוי גדול שהשלכותיו מרחיקות לכת״.

אתר ״מינג-הווי״ אסף עד כה יותר מ-60 אלף עותקים של תביעות משפטיות מאז חודש מאי, ועל יותר מעשרת אלפים מהם ניתן לראות חותמות המאשרות שהן התקבלו על ידי בתי משפט בדרגים גבוהים בסין. אתר ״מינג-הווי״ הוקם על ידי מתרגלי ״פאלון דאפא״ סינים מחוץ לסין. הוא שומר על ערוצי תקשורת מאובטחים ומוצפים עם מתרגלי פאלון דאפא בסין. מטרתו העיקרית היא איסוף מידע על הרדיפה בסין ופרסומו.

 

עצרת מחאה מול בניין השגרירות הסינית

 

ב-20 ביולי, יום שני, בין השעות 17:30 ל-19:00, תתקיים עצרת מחאה מול בניין השגרירות הסינית ברחוב בן יהודה 197, תל אביב. ה-20 ביולי הוא היום שבו מציינים בכל רחבי העולם את התחלת הרדיפה נגד הפאלון דאפא בסין, ובאותו שבוע יתקיימו ברחבי העולם עשרות עצרות דומות. בעצרת ישתתפו אנשי ציבור, אנשי דת, אומנים ועוד. במהלך העצרת יקריאו מתרגלי פאלון דאפא בישראל עדויות אישיות על עינויים קשים שעברו מתרגלים סינים, שאותם הם העבירו לאתר ״מינג-הווי״.

ב-1999, כשהיה נשיג סין, ג׳יאנג דזה-מין היה הכוח המניע מאחורי המערכה ״לחסל״ את הפאלון דאפא בכל רחבי סין, מערכה שהחלה ביולי באותה שנה. במהלך 16 השנים מאז, מיליוני מתרגלי פאלון גונג נעצרו ונכלאו על ידי הרשויות הסיניות. יותר מ-100 אלף עדויות הגיעו מסין על מקרים של עינויים. אתר מינג-הווי הצליח לאשר בוודאות 3,800 מקרים שבהם מתרגלי פאלון דאפא בסין נהרגו בידי הרשויות, באמצעות הצלבת נתונים. אבל כמה ארגוני זכויות אדם שונים מעריכים שמספר מקרי המות מגיע לעשרות אלפים או יותר.

מה ההשלכות של גל התביעות בסין?

״האם הסחף הזה של התביעות האלה תסתיים בהרשעות בעתיד הקרוב? נצטרך לחכות ולראות״, אומר דובר ״מרכז המידע של הפאלון דאפא״ בניו יורק, אר-פינג ג׳אנג, ״אבל בכל מקרה, מדובר בלחץ ציבורי הקורא לצדק. אנחנו רואים כאן גל חסר תקדים של שימוש שחוק כדי לדרוש עשיית צדק מול בכירים סינים. למעשה, זה מעולם לא קרה בעבר״.

עורך הדין היהודי-קנדי לזכויות אדם דייוויד מטאס, שהביא פושעים נאצים לדין ונאבק בימים אלה בתופעת האנטישמיות, התייחס לתופעה. ״ניתן לראות סימנים של תקווה. ראשית, [הרשויות] מאפשרות את התביעות האלה. לא עוצרים אנשים על הגשת התביעות. כתבי אישום מוגשים נגד האחראים הראשיים לרדיפה נגד הפאלון גונג בסין, כמו ג׳ואו יונג-קאנג ובו שי-לאי. נראה שעכשיו יש תנועה נגד האחראי הראשי, ג׳יאנג דזה-מין״. מטאס מתייחס לכתבי אישום המוגשים בשנים האחרונות נגד בכירים שונים בהנהגה הסינית, בזה אחר זה באשמות שונות כמו שוחד ומעילה. המכנה המשותף של אותם בכירים שנעצרים ונשפטים הוא מעורבותם הישירה והפעילה ברדיפה נגד הפאלון גונג.

 

נשמח לסייע בתיאום ראיונות עם:

 1. ניצולים ופליטים שעברו עינויים קשים בסין והיו עדים לעינויים ולרצח במרכזי המעצר ובמחנות העבודה.

 2. אנשים שערכו מחקרים מעמיקים על הרדיפה נגד הפאלון גונג ועל קצירת האיברים מאנשים בעודם חיים, כמו:

  1. עו״ד דייוויד מטאס – עו״ד יהודי לזכויות אדם שפעל להביא פושעים נאצים לדין ופועל כיום למאבק באנטישמיות. חוקר את רדיפת הפאלון דאפא ואת קצירת האיברים מאז 2006, ופרסם שני ספרים בנושא.

  2. עו״ד דייוויד קילגור – לשעבר שר החוץ הקנדי לענייני אסיה-פסיפיק, ששירת גם כחבר פרלמנט הקנדי במשך שנים רבות. החל לחקור יחד עם עו״ד מטאס את קצירת האיברים ב-2006, וממשיך לחקור את הנושא, את הרדיפה נגד הפאלון גונג, את מערכת המשפט הסינית ואת מצב זכויות האדם בסין. עו״ד קילגור יכול לתת נקודת מבט מרתקת על מצב מערכת המשפט בסין, (שזה עתה משלחת ישראלית יצאה כדי ללמוד ממנה), מתוך מחקר מעמיק בנושא.

  3. העיתונאי איתן גוטמן – אחיין של הצייר נחום גוטמן ז”ל. איש עסקים ועיתונאי. חוקר את סין. לאחר 14 שנים של מחקר מעמיק, לפני כשנה התפרסם ספרו החדש The Slaughter, המתאר בפירוט רב את תופעת קצירת האיברים מאסירים בסין בעודם חיים, ומציג עדויות וראיות חדשות ומצמררות.

 3. מבקשי מקלט סינים בישראל. בישראל חיים כעשרים מבקשי מקלט מתרגלי פאלון דאפא החוששים לחייהם במקרה שיוחזרו לסין. הרשויות בישראל טרם אישרו את בקשות המקלט שלהם. חלק מבקשותיהם נענו בשלילה, חלקם נמצאים בהליכי ערעור על ההחלטות או עתירה לבג״ץ. סיפור אחד מרגש הוא של א׳ (ייתכן שתסכים לחשוף את שמה המלא ולהצטלם) שהצליחה לברוח לארץ באשרת עבודה כמטפלת סיעודית, וכאן הגישה בקשת מקלט. לאחר שהגיעה לארץ, אחותה של א’ נעצרה במחנה לעבודת כפייה בסין ועברה עינויים.

 4. אנשי אקדמיה ומומחים היכולים להסביר באופן רחב יותר את מצב זכויות האדם בסין.

 5. מתרגלי פאלון דאפא ישראלים שיכולים לספר על נקודות המבט שלהם – על המשמעות של להיות מתרגל פאלון דאפא, ועל הפעילות שלהם בארץ ובעולם כדי לעצור את הרדיפה נגד חבריהם בסין.

 

לפרטים נוספים נא לפנות ליניב ניצן,

דובר מטעם מרכז המידע של הפאלון דאפא

052-338-8616