בתם של אזרחים קנדיים נכלאה ל-4 שנים על שדרשה לשחרר מתרגל פאלון גונג הכלוא על לא עוול בכפו; היא שובתת רעב וסובלת התעללות מינית

 

על מתרגלת הפאלון גונג צ’ן יינג-הואה (Chen Yinghua ) נגזרו לאחרונה 4 שנות מאסר בכלא, לאחר 13 חודשי מעצר. היא נעצרה לאחר שביקשה לבקר את בן דודה הכלוא בשל אמונתו בפאלון גונג.
גב’ צ’ן בת ה-40 היא משי ג’יאה-ג’ואנג בפרובינציית הֶה-ביי. היא סיפרה לעורך דינה שביקר אצלה במאי, שרופא בשם לי יונג מישש את גופה שוב ושוב במהלך עינוי אכזרי המכונה “האכלה בכפייה”. כמו כן סבלה מפגיעות פנימיות וחיצוניות כתוצאה מהתעללות פיזית נוספת.

צלקות נראות עדיין על פיה של המתרגלת צ’ן לאחר עינוי אכזרי של “האכלה בכפייה”

היא ביקשה מעורך דינה להגיש תביעה נגד הפושעים הרודפים אותה ולערער על גזר דינה הבלתי צודק. בית דין הביניים המקומי דחה פעמיים את דרישת עורך הדין למשפט מחודש.
הוריה של גב’ צ’ן הגרים בקנדה פועלים ללא לאות לשחרר את בתם. גב’ צ’ן הייתה ברשימת ההצלה של ראש ממשלת קנדה סטיבןהרפר בביקורו בסין בדצמבר האחרון. ראה פרטים ב-במהלך ביקור בסין: ראש ממשלת קנדה ביקש את שחרורה של מתרגלת פאלון גונג

גב’ צ’ן התלוננה בפני עורך דינה שלמרות שהיא סובלת מבצקת וכאבי גב מתמידים, מסרבים להגיש לה טיפול רפואי. היא פנתה דרכו בקריאה להמשך תמיכה מהממשלה הקנדית ומאחרים, לעזור להציל אותה ולהבטיח את חירותה.

מעצר ועינויים

גב’ צ’ן נעצרה ב-12 במארס 2014 ביחד עם אחייניתה הגב’ ביאן שיאו-הווי, כשביקשו לבקר את בן דודה ביאן לי-צ’או הכלוא לתקופה של 12 שנים בשל תרגול בפאלון גונג.

באפריל השנה גזרו עונשי מאסר על שתיהן. 4 שנים על צ’ן ושלוש וחצי שנים על ביאן. בקשת נציגי השגרירות הקנדית להיות נוכחים בבית הדין במהלך שני השימועים שנערכו באוגוסט ובדצמבר נדחתה. ראה: נדחתה בקשתו של סגן הקונסול הקנדי בסין להיכנס כמשקיף למשפט של בתם של זוג אזרחים קנדים

המתרגלת ביאן שיאו-הווי

לדברי עורך הדין של גב’ צ’ן, שביקר אותה ב-21 במאי השנה, הסוהרים במרכז המעצרים הכו אותה ו”האכילו” אותה בכפייה באכזריות ובכוח כששבתה רעב למחות על כליאתה הבלתי חוקית. ד”ר לי ניצל לרעה את ההזדמנות ומישש את גופה כמה פעמים בזמן ההאכלה בכפייה.

לאחר מספר פעמים של האכלה בכפייה גב’ צ’ן סבלה מדימומים בקיבה.

פעם אחת כפת סוהר את רגליה והכה בראשה בספל, לאחר שסירבה ללבוש את מדי הכלא בהיותה אסירת מצפון.

גב’ צ’ן נותרה במרכז המעצרים ללא כל טיפול רפואי. לא ברור מתי תועבר לכלא.