במהלך ביקור בסין: ראש ממשלת קנדה ביקש את שחרורה של מתרגלת פאלון גונג

במהלך ביקורו בסין להידוק שיתוף פעולה כלכלי, ביקש ראש ממשלת קנדה סטיבן הרפר מהרשויות הסיניות לשחרר את צ’ן ייינג-הואה, בתה של המתרגלת הואנג ג’ין-לינג, תושבת קלגרי. הבקשה אוששה לאחרונה על ידי בכיר בממשלת קנדה. המתרגלת צ’ן כלואה בשל אמונתה הרוחנית מאז מארס 2014.

גב’ הואנג ובעלה יצרו בחודש שעבר קשר עם משרד ראש הממשלה, בתקווה שראש הממשלה יוכל לעזור להבטיח את שחרור בתם במהלך ביקורו בסין.

גב’ הואנג סיפרה לכתב מינג-הווי: “חבר סגל בשגרירות הקנדית בסין צלצל אלי ב-30 בנובמבר ליידע אותי שראש הממשלה העלה את המקרה של בתי בפגישה עם בכירים סינים במהלך פסגת APEC (שיתוף פעולה כלכלי של אסיה פסיפיק).

לדבריה, אמר לה חבר הסגל ששר החוץ הקנדי מסר לוואנג יי, שר החוץ הסיני, רשימה של מתרגלים הכלואים בסין.

זמן קצר לאחר שבתה נעצרה על ידי משטרת שי-ג’יאה-ג’ואנג בפרובינציית הה-ביי, יצרה גב’ הואנג קשר עם בכירים קנדיים וביקשה את עזרתם. השגרירות הקנדית שלחה את פקיד רשמי למשפט החשאי שנערך לבתה ב-21 באוגוסט 2014, אולם הבכיר הורחק מאולם בית הדין.

גב’ הואנג אמרה שהיא אסירת תודה לראש הממשלה ולעזרתה של השגרירות הקנדית בסין: “הם יודעים שבתי לא בצעה מעשים רעים כלשהם ועליה להשתחרר”. האב, מר צ’ן ג’י-מינג מקווה שהממשלה הקנדית וארגוני זכויות אדם ימשיכו במאמציהם לשחרור בתו.

קצירת איברים ממתרגלים חיים

לדברי גב’ הואנג, בתה עונתה חמורות אחרי שנעצרה: “תלו אותה גבוה בידיים כפותות”. כמו כן נאלצה לתת דגימות דם לבדיקה.

“אחרי שקראתי על קצירת איברים ממתרגלים חיים בסין, התחלתי לחשוש שבתי עלולה להפוך לקורבן”, אמרה גב’ הואנג במסיבת עיתונאים שנערכה ב-4 בנובמבר מול הקונסוליה הסינית בקלגרי.

הואנג פונה בקריאה לעזור לבתה במסיבת עיתונאים מול הקונסוליה הסינית

חברת הפרלמנט ג’ודי סגרו, העלתה בבית הנבחרים את הנושא טרם צאתו של הרפר לסין. “ראש הממשלה נוסע לסין ומתרגלי פאלון גונג על גבעת הפרלמנט מבקשים אותו להעלות את סוגיית קצירת האיברים בכפייה, במיוחד כעת, כאשר האיום הזה כרוך במעורבות של 10 בני משפחה של אזרחים קנדיים הכלואים שם.

“סין הכריזה שוב ושוב שיש לה תוכנית לאסור קצירת איברים מאסירים, אבל מתרגלי פאלון גונג יודעים שההכרזה טרם מומשה. העיסוק בכך אומת מספר פעמים בחקירות עצמאיות. אחד הדוחות בעניין אף ציטט רשימת מחירים המופיעה באתר השתלות סיני המציעה כליות תמורת 62,000 דולר וריאות תמורת 170,000 דולר. כולנו יודעים שקצירת איברים בכפייה היא דבר רע ורוצים לעודד את סין לשים סוף לעיסוק הזה.

“מדינות המקפידות על שמירת זכויות אדם צריכות לשים קץ לעיסוק הברברי הזה, וַלא, יתכן שעלינו לשקול את מעשיהם של מי שמשהים את מימוש זכויות אדם בשיחות הסחר העתידיות שלנו עמם”.

הרפר סיפר שהביע את מלוא שיעור דאגתו בפני המנהיגים הסינים: “אתם יכולים להיות בטוחים שהעליתי כל פרט חשוב בתחום הסוגיות הקונסולריות – זכויות אדם, סוגיות ממשל, זכויות מיעוטים– העליתי כל אחת מהסוגיות האלה”.

“אלה הם דברים שנמשיך לעקוב אחריהם בדיאלוג ממושך”, אמר הרפר.

המשך תמיכה של בכירים קנדיים

משום שפאלון גונג נרדף באכזריות בסין מזה 15 שנים, הביעה הממשלה הקנדית פעמים רבות דאגה לגבי הפרות זכויות האדם החמורות המתלוות לכך.

ב-23 בינואר 2012, שבועיים לפני ביקורו של הרפר בסין, הביע שר החוץ הקנדי ג’ון באייר בביקורו בבריטניה, את חוסר שביעות הרצון שלו מהפעילות המחרידה של המק”ס ברדיפת קבוצות רוחניות וגינה בפומבי את רדיפת הפאלון גונג על ידי המק”ס.

ב-19 בפברואר 2013 הודיע ראש הממשלה הרפר על הקמת משרד לחופש דת בתוך משרד החוץ והסחר הבין לאומי. בהערותיו במסיבת עיתונאים לציון פתיחת המשרד החדש, הזכיר הרפר את רדיפת הפאלון גונג בסין כאחת הדאגות של הממשלה הקנדית. ראה פרטים בקישור: http://en.minghui.org/html/articles/2013/2/24/138242.html

כשהתכנסה מועצת זכויות אדם ה-23 של האו”ם ב-5 ביוני 2013 המשלחת הקנדית הביעה פעם נוספת את דאגתה לגבי רדיפה דתית ברחבי העולם ובמיוחד לגבי פאלון גונג בסין. ראה פרטים בקישור: http://en.minghui.org/html/articles/2013/6/12/140463.html

בפגישה ה-17 של מועצת זכויות אדם בג’נבה ב-21 באוקטובר 2013 שארכה שבועיים, העלו נציגי 20 מדינות בקירוב את סוגיית זכויות אדם בסין ונציגי קנדה שוב הזכירו את הרדיפה הדתית בסין ובכלל זה את הפאלון גונג. ראה פרטים בקישור: http://en.minghui.org/html/articles/2013/10/27/142914.html

במהלך הישיבה ה-25 של מועצת זכויות אדם של האו”ם ב-12 במארס 2014 העלתה הממשלה הקנדית את סוגיית קצירת האיברים על ידי מדינה בסין. ראה פרטים בקישור : http://en.minghui.org/html/articles/2014/3/17/145918.html

הרפר ששלח במשך 9 שנים רצופות ברכות ליום הפאלון דאפא ולחודש הפאלון דאפא, כתב במכתב הברכה שלו השנה: “אני משבח את אגודת הפאלון דאפא של קנדה על שיתוף השיטה הזאת עם עמיתים קנדיים. העקרונות של אמת-חמלה-סובלנות הם מרכזיים לתהודה החזקה של השיטה בחברה הפלורליסטית שלנו”. ראה פרטים בקישור:
http://en.minghui.org/html/articles/2014/5/19/1241.html