איך זה אפשרי שנמצא כבד להשתלה תוך יומיים?

[הערת מערכת מרכז המידע : המאמר מביא מידע נוסף על המידע שנכלל בחקירה המקיפה והבלתי-תלויה שקיימו דיוויד קילגור, לשעבר תת-החוץ הקנדי ותובע מחוזי, ודיוויד מטאס, עורך דין לזכויות בין-לאומיות שהביא נאצים לדין – דו”ח החקירה נקראו בשם “קציר דמים” ומסקנתו: “הדו”ח קובע באופן חד משמעי כי פעילות זו אכן מתרחשת ובאופן נרחב. מחברי הדו”ח קוראים לכל המדינות לאסור ולהחרים את “תיירות” ההשתלות לסין. מספר העדויות החדשות בדו”ח המעודכן כמעט מכפיל את ההוכחות הקיימות לקיום הנוהג המחריד.]

ב-22 בפברואר 2011 עלה באתר האינטרנט Chinese Health News מאמר בשם: “השתלת כבד מעבר למצר” (הגבול בין טייוואן לסין)  המאמר מספר על גב’ ג’אנג בת 71 מטייוואן שבנה היה אמור לתרום לה כבד, אולם התגלה שהוא אלרגי לתרופות שהיה עליו לקבל בתהליך. הניתוח בוטל. הם התקשרו לבית החולים הצבאי 301 בסין להתעניין אם יש תורם, וקיבלו תשובה חיובית מיידית. גב’ ג’אנג מיהרה להזמין טיסה לסין. ההשתלה בגופה התבצעה ארבע שעות לאחר שהיא ובנה הגיעו לבייג’ינג. מי שביצע את הניתוח הוא מנהל יחידת ניתוחי כבד ומרה, דונג ג’יא-הונג. גב’ ג’אנג הבריאה ועזבה את בית החולים לאחר כחודש.

צילום: אתר האינטרנט Chinese Health News: השתלת כבד מעבר למצר

 

כשקוראים את המאמר תוהים: איך ידעו להודיע לה מיד שיש לה תורם של כבד וביצעו בה השתלה תוך יומיים מפנייתה?

העלייה במקרי השתלות כבד בסין חופפת את תקופת הרדיפה של הפאלון גונג

באינטרנט מצאנו את המידע הבא: “דונג ג’יא-הונג, מנהל נוכחי של יחידת כבד ומרה בבית החולים הצבאי 301, פיתח בהצלחה גישות רבות לניתוחי כבד וכיס מרה באוניברסיטה הצבאית מס’ 3 בצ’ונג-צ’ינג ועמד בהצלחה בראש קבוצת השתלות כבד שביצעה כ-700 ניתוחי השתלות כבד וכתוצאה מכך הועבר ב-2006 לבייג’ינג. ב-2001 בית החולים לניתוחי כבד וכיס מרה בדרום מערב סין נחשב למעבדה הראשית של השתלות כבד של צבא השחרור העממי. לבית החולים  הייתה היכולת לבצע 200 השתלות כבד בשנה. כמו כן תמך ופיקח המרכז הזה על השתלות כבד ב-21 מוסדות רפואיים בפרובינציות ובכללן ג’יאנג-סו, שאן-דונג, גואנג-דונג, שאן-שי, הה-נאן, יון-נאן, סיצ’ואן, שין-ג’יאנג, גווי-ג’ואו, פו-ג’יאן וגואנג-שי. הוא נחשב למרכז הכשרה טכנית של השתלות כבד…”

המוסד להשתלות של הצבא הוקם בדצמבר 2003 על-ידי בית החולים צ’אנג-ג’נג שנגחאי מס’ 2, המסונף לאוניברסיטה הרפואית הצבאית מס’ 2. הוא הוקם באישור המחלקה הלוגיסטית הכללית הצבאית במשרד הבריאות. זה חופף בדיוק את תקופת השיא של רדיפת הפאלון גונג על-ידי המשטר הקומוניסטי בהנהגתו של ג’יאנג זמין.

על-פי נתונים סטטיסטיים של המפלגה הקומוניסטית בשלטון, משנת 1991 עד 1998 בוצעו רק 78 השתלות כבד בכל המדינה. אולם בשנים 1999, 2000, 2001 בוצעו כבר 118, 254 ו-486 ניתוחי השתלות בהתאמה. ב-2003 עלה מספר ניתוחי השתלות הכבד ליותר מ-300.  לדברי אדם מרכזי באגודה הרפואית להשתלות איברים בסין, בוצעו קרוב ל-4,000 השתלות כבד בסין ב-2005 וכ-10,000 השתלות כליה. במשך העשור האחרון בוצעו יותר מ-90,000 השתלות איברים בסין.

על-פי דיווחי ערוץ שנגחאי של סוכנות החדשות שין-הואה, בין החודשים מארס למאי ב-2005, יותר מ-10,000 אזרחים סינים עברו השתלות כבד, כש-9,610 מהניתוחים האלה מתועדים במלואם במסד הנתונים של השתלות כבד בסין. המשטר הקומוניסטי בסין ניהל ניתוחי השתלות כבד כאלה בכמות גדולה שלא תיאמן, ללא שום זיהוי של תורמים.

מעט מאוד השתלות כבד בוצעו לפני רדיפת הפאלון גונג. עם התגברות הרדיפה, גם מספר השתלות הכבד בסין עלה בצורה חדה.

תקופת המתנה קצרה ובנק איברים חיים להתרמה

בכלי התקשורת הסינים דווח המקרה הבא: יחידת ההשתלות בבית החולים המרכזי מס’ 1 בטיאן-ג’ין ביצע ניתוח של 47 שעות, בו היו מעורבים שתי השתלות כבד רצופות לחולה סרטן כבד מאן-שאן בפרובינציית ליאו-נינג. הכבד הראשון נדחה על ידי גופו של המושתל והוסר. בית החולים מצא כבד נוסף עם התאמה מושלמת תוך 26 שעות. כיצד זה ייתכן?

אם ניקח למשל השתלות כליה כהשוואה, על-פי נתונים סטטיסטיים קשה ביותר למצוא איברים עם התאמה מושלמת מתורמים שאינם בקטגוריה של בני משפחה. קיים רק אחוז קטן ביותר של אפשרויות התאמה. מלבד התאמות של קבוצות דם, צריך לעבור גם בדיקות התאמה של אפיוני דם (lymphocytotoxicity) בדיקת המערכת החיסונית (HLA) , בדיקת תגובות של נוגדנים שונים (PRA), כמו גם סדרה של בדיקות רפואיות ספציפיות לאיברים שונים. על בסיס ידע רפואי עכשווי אפשר להשתמש בהשתלות רק באיברים חיים, מפני שברגע שלבו של אדם מפסיק לפעום, תפקוד האיברים מתדרדר והם אינם ראויים לשימוש.

אפילו בארה”ב שם נהוג לתרום איברים, יש תקופת המתנה של שנתיים עד שבע שנים להשתלת איבר. בסין תקופת ההמתנה היא בת ימים או שבועות. גב’ ג’אנג שהוזכרה בתחילת המאמר חיכתה רק יום או יומיים, עד שבית החולים איתר כבד וביצע את הניתוח שלה.

טופס המועמדות להשתלת כבד במחלקת השתלות איברים בבית החולים שנגחאי צ’אנג-ג’נג מציין בפירוש שזמן ההמתנה הממוצע להשתלת כבד הוא שבוע. כתב העת הבין-לאומי של רשת מרכז התמיכה להשתלות בסין, גם הוא מאשר תקופת המתנה קצרה להפליא, כדי לאתר תורם כבד או כליה בסין: “באשר לתורמים, אם תשלחו אלינו את הפרטים האישיים שלכם דרך אימייל או פקס, או אם אתם מגיעים לשן-יאנג בסין לעבור את כל הבדיקות הנחוצות, כדי להבטיח את התורמים המתאימים, אז ייתכן שהשתלות הכבד יתבצעו תוך חודש ובדרך כלל לא יאוחר מחודשיים. ניתן בדרך כלל לארגן השתלות כליה תוך שבוע אחד ולא יאוחר מחודש, שזהו הזמן הנדרש עבורנו לאתר תורם שה-HLA שלו מתאים”.

אתר האינטרנט של מרכז השתלות האיברים האוריינטלי מציין באפריל 2006: “הזמן הממוצע הנדרש לאתר תורם כבד מתאים הוא שבועיים”. בית החולים שנגחאי צ’אנג-ג’נג הכריז באתר האינטרנט שלו: “זמן ההמתנה הממוצע לכל החולים הנזקקים להשתלת כבד הוא שבוע אחד”.

בלתי אפשרי להסביר תקופת המתנה קצרה כזאת עבור הכמות הגדולה של ניתוחי השתלות המבוצעים בסין מבלי שתעמוד לרשות בתי החולים קבוצת אנשים שאפשר להרוג אותם בכל זמן נתון כדי להסיר את איבריהם.

מקור לתורמי איברים חיים

אף על-פי שהמשטר הקומוניסטי בסין הודה שהם הסירו איברים מאסירים המוצאים להורג, זה עדיין לא מסביר את המספר הגבוה של השתלות איברים, ביחס למספר הנמוך הרבה יותר של אסירים המוצאים להורג.

כשמסכמים את הנתונים האלה ברור לחלוטין שבמשך תקופה ארוכה של זמן מתבצעת בסין באופן שגרתי הסרת איברים ממתרגלי פאלון גונג בעודם בחיים. נוסף לרדיפה האכזרית של המשטר נגד הפאלון גונג, מתרגלים מוחזקים כ”בנק איברים חי” ונרצחים כדי לקחת מהם את איבריהם. הרשע חסר המצפון הזה והיקף הרדיפה הם מעבר לכל דמיון.