אומת מותם של 38 מתרגלי פאלון גונג במחצית הראשונה של 2015 כתוצאה מהרדיפה

אומת מותם של 38 מתרגלי פאלון גונג במחצית הראשונה של 2015 כתוצאה מהרדיפה

13 באוגוסט, 2015 | מאת אתר מינג-הווי

תאריך מאמר המקור: 02-08-2015

“הם השתמשו באלות חשמל לחשמל אותי מהראש עד לבהונות הרגליים, בכל מקום שיכלו. לפעמים היו אלה שתי אלות בו בזמן, לפעמים יותר. מלבד הזמן בו אכלו או כשטענו את האלות החשמליות, אלו היו שלושה ימים ולילות רצופים וארוכים”, סיפר המתרגל גואו צ’ון-ג’אן, כשתיאר את מה שעבר עליו בכלא מס’ 1 בשן-יאנג.

אבל זה לא היה סוף דבר. למחרת היום, מלאו השוטרים בקבוקי פלסטיק במים רותחים והצמידו אותם לגבו הערום של גואו ולישבנו. כשאחד הבקבוקים התקרר, החליפו אותו בבקבוק לוהט אחר. כשסיימו, גבו היה צרוב וחרוך לגמרי.

במשך החודשיים הבאים נזקק מר גואו לשכב על בטנו. הוא בקושי יכול היה לזוז, אבל זה לא עצר את השוטרים להמשיך ולענות אותו. “הם הורו לאסירים לקרצף את כיני הגוף במברגים. הם כינו זאת “עריכת ניתוח”, סיפר מר גואו. “הכאב היה בלתי נסבל. זה היה גרוע ממוות”.

מר גואו נעצר ב-2009 כיוון שתרגל פאלון גונג, ונגזרו עליו באופן בלתי חוקי 4 שנות מאסר בכלא. כששוחרר ב-2013, בחלק גדול מגבו התפתח נמק, מצב בלתי הפיך של רקמות עור מתות. הוא סבל גם מפגיעות פנימיות קשות עקב העינויים בכלא. מר גואו נפטר ב-30 באפריל 2015.

מר גואו נמצא ברשימת 38 מקרי מוות שאומתו עד כה ב-2015

בין ינואר לבין יוני 2015 דווח על 38 מקרי מוות של מתרגלים ובכללם מר גואו. המקרים מתפזרים על פני 17 פרובינציות, אזורים אוטונומיים ורשויות מקומיות בשליטה ישירה על ידי הממשלה המרכזית.
פרובינציית ליאו-נינג מדורגת במקום הראשון עם 7 מקרי מוות, אחריה פרובינציית ג’י-לין עם 6 מקרי מוות ובמקום השלישי הרשות המקומית צ’ונג-צ’ינג עם 4 מקרי מוות. 22 מתוך 38 המתרגלים היו נשים.

מקרי מוות של מתרגלי פאלון גונג כתוצאה מהרדיפה במחצית הראשונה של 2015 (אתר מינג-הווי)

כמה מהמתרגלים הנ”ל מתו בעודם מרצים עונשי מאסר בלתי חוקיים, בו בזמן שאחרים מתו בבתיהם, מבלי יכולת להחלים מהפגיעות או המחלות שסבלו עקב התעללות במעצר.

כמו כן, אנו יכולים כיום לאשש גם 23 מקרי מוות קודמים שלא דווחו בשנים 2001 עד 2014.

סיכום קצר על 4 מקרי מוות נוספים

כמו מר גואו, גם מתרגלים רבים אחרים עברו מצוקות דומות בשל סירובם לוותר על אמונתם בפאלון גונג. הם היו בריאים הודות לתרגול שלהם בפאלון גונג, אבל מעצר וכליאה גרמו להם נזק נפשי או גופני בלתי הפיך, שהוביל אותם בסופו של דבר למוות לא טבעי. להלן 4 מקרים נוספים כאלה.

המתרגל ג’ואו יון-ג’ו, חקלאי שגידל ירקות בג’ואן אן בפרובינציית סיצ’ואן, מת ב-11 במאי בעודו מרצה 3 וחצי שנות מאסר בלתי חוקיים. ללא עריכת ניתוח שלאחר המוות, טען בית הכלא ג’יא-ג’ואו, שמר ג’ו מת כתוצאה מהתקף לב, אף על-פי שלא נרשמו בעיות לב בהיסטוריה הרפואית שלו.

המתרגלת יאנג זואו-לינג, פקידה בכירה במפעל למפוחים באן-שאן בליאו-נינג, שהתה 13 שנים במחנה עבודה בכפייה ו-7 שנים בבית סוהר. כששוחררה באוגוסט 2014 היא הייתה נכה ממותניה ומטה. חרף מצבה הבריאותי המדורדר וגילה המתקדם, לא הפסיקו שוטרי מערכת המשפט להטריד אותה כל שבוע, לאיים עליה ולדרוש מילדיה למנוע ממנה ליצור קשר עם מתרגלים. גב’ יאנג נפטרה ב-22 באפריל 2015 בגיל 78.

המתרגלת צ’ו ליאן-רונג, מהמחוז האוטונומי פנג-נינג מאן-צ’ו נעצרה בדצמבר 2014 על שתלתה שלטים לעורר מודעות בציבור לגבי רדיפת הפאלון גונג. כשאחיה בא לקחת אותה ממעצר לאחר 3 חודשים, היא הייתה כחושה מאוד, לא יכלה להרים את ראשה וחבלות נראו על פניה. היא לא יכלה לאכול, לשתות, לדבר או לפקוח את עיניה. גופה נכנס למתח בכל פעם שנגעו בה. היא לא הגיבה לבני משפחתה, כאילו לא שמעה דבר. היא נפטרה ב-12 באפריל בגיל 50, 19 יום לאחר שחרורה.

המתרגלת לין פנג-ליאן, מורה מפרובינציית ג’י-לין שפרשה לגמלאות, סבלה ב-2012 משבץ, כששוטרים הקיפו אותה אחרי שתלתה מידע בבניין מגורים על רדיפת הפאלון גונג. לאחר מכן התקשתה לטפל בעצמה. גב’ לין נפטרה ב-25 באפריל 2015.

רשימת 38 המתרגלים שמתו כתוצאה מהרדיפה במחצית הראשונה של 2015 מופיעה במאמר באנגלית

תמונות של מתרגלים שנפטרו כתוצאה מהרדיפה (פירוט למטה)

שורה ראשונה משמאל לימין:

Ms. Chu Lianrong spent 10 years in prison cumulatively, and passed away in April; Ms. Liu Yulan and another family member died as result of the persecution; Ms. Zhu Yulan died in prison; and Mr. Zhang Xianlong, a teacher

שורה שנייה משמאל לימין:

Mr. Zhang Jinzhong was viciously beaten by inmates and suffered a mental collapse; Ms. Liu Zhimei, a student, was sentenced 12 years in Shandong Women’s Prison, injected with unknown drugs, and became psychotic; Ms. Li Xiuxue was injected with unknown drugs at Heilongjiang Women’s Prison, became psychotic, and died of organ failure; and Mr. Wang Lizhang, an engineer